Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění na Maledivy

Maledivy jsou nádherným místem, které vás na první pohled zaujme nádhernými plážemi a mořem. Tento kus ráje pak tvoří několik ostrovů nacházejících se v Indickém oceánu, kde si užijete nejen nádherné počasí, ale také skvělé podmínky pro šnorchlování, potápění a dokonalé chvíle relaxu. Kromě toho zde můžete obdivovat exotickou faunu a flóru, stejně jako několik míst, která stojí za vidění. A na co před cestou na Maledivy nezapomenout? Přece na to správné cestovní pojištění.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Proč cestovní pojištění na Maledivy?

Cestovní pojištění na dovolenou i jakoukoliv další cestu do zahraničí je v dnešní době zkrátka nutností. Tedy pokud se v případě nemoci či úrazu nechcete ,,prohnout" kvůli vysokým výdajům za lékařskou péči (ta je navíc na Maledivách poměrně drahá). Proto byste ve svém cestovním pojištění měli především myslet na odpovídající limity léčebných výloh (vztahují se na ošetření, hospitalizaci, převoz, úhradu léků atd.), stejně jako na další šikovná připojištění, která se vám v zahraničí mohou hodit. A to například:

Velmi užitečné jsou také asistenční služby, které jsou tu pro vás 24/7 a poskytnou vám radu a pomoc vždy, když to budete potřebovat.

Cestovní pojištění na Maledivy

Srovnání cestovního pojištění na Maledivy

Pro srovnání nabídek cestovního pojištění na Maledivy použijte online kalkulačku cestovního pojištění. Stačí pár kliknutí myší a získáte přehled aktuálních nabídek od prověřených pojišťoven, a to včetně ceny cestovního pojištění. Do online kalkulačky pouze zadáte údaje o délce vaší cesty, počtu pojištěných osob, zvolených připojištěních a je to. Nezapomeňte také zohlednit i vaše plánované sportovní aktivity. Pokud se na Maledivách například chystáte potápět, bude třeba se připojistit pro rizikové nebo extrémní sporty. 

Kolik stojí cestovní pojištění na Maledivy?

Cena cestovního pojištění na Maledivy je individuální. Odvíjí se totiž od vámi zadaných údajů o vaší dovolené. Výši pojistného tedy ovlivňuje destinace, počet dnů dovolené, počet osob zahrnutých v pojistce, výše pojistných limitů a zvolená připojištění. Přesnou částku tedy uvidíte v online kalkulačce po zadání těchto informací. Pak už si jen stačí vybrat to nejlepší cestovní pojištění na Maledivy pro vás a je to.

Nižší zajištění Střední zajištění Vyšší zajištění
Léčebné výlohy 5 000 000 10 000 000 100 000 000
Úrazové pojištění 300 000 300 000 500 000
Pojištění zavazadel NE 50 000 100 000
Pojištění odpovědnosti 2 000 000 5 000 000 10 000 000
Asistenční služby ANO ANO ANO
CENA 1 026 Kč 1 488 Kč 2 145 Kč

Kalkulace je počítaná pro 8denní turistickou cestu dvou osob ve věku 33 a 35 let (netvoří jednu rodinu). Výpočet pojistného byl proveden 21. 4. 2023 s volbou nejnižší cenové nabídky pro nižší, střední i vyšší zajištění. Jedná se o ilustrační příklad, nejedná se o obchodní nabídku. 

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Jak si sjednat cestovní pojištění na Maledivy?

Také přes online kalkulačku. V ní si vyberete pojistný produkt, který se vám líbí nejvíce. Všechny potřebné dokumenty vám pak přijdou během chvíle do e-mailu (včetně smlouvy) a pojistka začne platit ve chvíli, kdy zaplatíte pojistné (například online platbou kartou). 

Pamatujte, že při výběru cestovního pojištění není nejdůležitější jeho cena, ale odpovídající zajištění, které vám má poskytnout. To nejlevnější cestovní pojištění na Maledivy tedy nemusí být také to nejvýhodnější. 

Co si připravit před cestou na Maledivy?

Pro vycestování na Maledivy je třeba mít vízum, které získáte bez poplatků po příletu. Abyste ho získali, je třeba mít cestovní pas (s platností alespoň 6 měsíců), dále zpáteční letenku, potvrzení o ubytování a příletovou kartu (tu dostanete v letadle nebo na letišti).

V případě, že na Maledivách nemáte rezervaci ubytování pro celou dobu vašeho pobytu, musíte doložit, že na svém bankovním účtu máte částku alespoň ve výši 150 dolarů, a to za každý den vašeho pobytu v této zemi.

Zmíněné vízum je platné pro pobyt na Maledivách do 30 dnů. Pokud zde plánujete zůstat déle, zaplatíte 10 dolarů za každý další den strávený na Maledivách. Pro aktuální podmínky pro vstup do této země se raději informujte například na webu MZV.

Užitečné informace:

 • Důležitá telefonní čísla - záchranka 102, policie 119, hasiči 118
 • Jazyky - na Maledivách se mluví jazykem dhivehi (divéhština), v turistických oblastech se ale domluvíte anglicky
 • Očkování - není povinné. Doporučuje se ovšem to proti tetanu, břišnímu tyfu, vzteklině, žloutence typu A i B, spalničkám a dětské obrně.
 • Kriminalita - Maledivy jsou bezpečnou zemí. V místech, kde je spousta lidí, si ale dávejte pozor na kapsáře a dodržujte základní bezpečnostní pravidla.
 • Oblečení - Maledivy jsou muslimskou zemí, takže pokud se plánujete vydat do města, volte oblečení, které zahaluje ramena a kolena
 • Doprava - jezdí se zde vlevo a silniční doprava je poměrně temperamentní a chaotická

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Cestovní tipy na Maledivy

Když se řekne Maledivy, většina z nás si vybaví hlavně krásné pláže a tyrkysové moře. Kromě relaxu, plavání, opalování, šnorchlování a potápění toho na Maledivách ale můžete zažít mnohem víc. 

Tipy, co vidět na Maledivách

 • Vaadhoo - ostrov, na kterém můžete vidět světélkující moře, a to díky planktonu, který je schopný bioluminiscence 
 • Boduberu - místní folklorní představení s tanci a bubny. Vidět ho můžete na pláži, v restauracích nebo přímo ve vašem hotelu, kde bývá Boduberu součástí večerních programů. 
 • Malé - hlavní město Malediv, kde stojí za vidění mešita The Grand Friday Mosque, prezidentský palác, národní muzeum a velký bazar. Malé se rozkládá na celé ploše stejnojmenného ostrova a jedná se o nejlidnatější a nejživější místo celých Malediv. 
 • Baa Atol - luxusní turistická oblast s velmi klidnou atmosférou. Toto místo je také skvělé pro potápění. 
 • Ari Atol - druhý největší maledivský atol zahrnující stovky ostrůvků. Jedná se o skvělé místo pro šnorchlování a potápění.
 • Lhaviyani Atol - další skvělé místo pro potápění, kde je k vidění bohatá mořská fauna a flora 
 • Thulusdhoo - ostrov s krásnými plážemi, kokosovými kmeny a rybářskými čluny. Najdete zde celou řadu restaurací, kde můžete ochutnat místní rybí speciality. 
 • Utheemu - místo, kde žil Mohamed Thakurufaanu. Díky tomu se zde nachází hned několik památných míst, například palác Utheemu Ganduvaru.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY