Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Spojených arabských emirátů

Spojené arabské emiráty jsou u českých cestovatelů velmi oblíbené. A není divu - užijete si tady skvělou rodinnou dovolenou, můžete vyrazit na luxusními nákupy i za potápěním nebo pouštním dobrodružstvím. Podívejte se na důvody, proč si do SAE sjednat cestovní pojištění, i na užitečné rady a tipy, které na svých cestách stoprocentně oceníte.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Proč cestovní pojištění do SAE?

Zdravotní péče je ve Spojených arabských emirátech na velmi vysoké úrovni, přičemž disponuje širokou sítí soukromých lékařských středisek. Proto se v této zemi za ošetření a lékařskou péči platí poměrně vysoké částky. Je nezbytné mít v cestovním pojištění nastavené odpovídající limity léčebných výloh, které se vztahují na ošetření, hospitalizaci, léky, repatriaci zpět do Česka atd. 

Při cestě do SAE byste do své pojistky měli zahrnout i užitečná připojištění, jako je:

Cestovní pojištění do spojených arabských emirátů

Srovnání cestovního pojištění do SAE

Pro aktuální přehled nabídek cestovního pojištění do Spojených arabských emirátů můžete použít naši online kalkulačku. Stačí se tedy pouze připojit k internetu a vzít chytrý telefon, počítač nebo tablet a této záležitosti věnovat pár minut svého času.

Do online kalkulačky zadáte:

 • cílovou destinaci,
 • dobu trvání pobytu,
 • počet zajištěných osob + jejich věk.

Během chvíle pak před sebou uvidíte přehledně srovnané nabídky, a to včetně ceny cestovního pojištění. Cestovní pojištění je možné si také upravovat - přidávat připojištění i volit rozsah zajištění (nižší, střední či vyšší pojistné limity).

Kolik stojí cestovní pojištění do SAE?

Přesná cena cestovního pojištění je vždy individuální. Určují ji totiž jak již uvedené údaje, tak zvolená výše pojistných limitů a výběr připojištění. Částku přímo vám na míru tedy uvidíte v online kalkulačce.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Jak sjednat cestovní pojištění do SAE?

I se sjednáním cestovního pojištění do Spojených arabských emirátů vám pomůže online kalkulačka. Vyberete si v ní nabídku, která se vám líbí nejvíce, a kliknete na tlačítko Koupit.

Všechny důležité dokumenty vám přijdou do e-mailu, přičemž samotné pojištění začíná platit uhrazením pojistného (bankovním převodem, nebo online platbou kartou). Uzavřít ho tedy můžete doslova na poslední chvíli ještě cestou na letiště.

Myslete ovšem na to, že nejlevnější cestovní pojištění nemusí nutně znamenat to nejlepší cestovní pojištění. Vyberte si tedy takovou pojistku, která se o vás správně postará ve chvílích, kdy to budete potřebovat.

Covid-19 a cestovní pojištění

Situace kolem covidu-19 se už sice víceméně uklidnila, na některých místech světa se ale stále můžete setkat s bezpečnostními opatřeními. Proto doporučujeme před cestou zkontrolovat na stránkách MZV ČR aktuální podmínky pro vstup do země, pravidla pro využívání místní hromadné dopravy atd. Zároveň je vhodné se pro případ onemocnění covidem-19 v zahraničí správně pojistit.

Pomocí naší kalkulačky si za pár minut porovnáte cestovní pojištění, které kryje léčebné výlohy spojené s covidem-19. Chcete vědět víc? Sepsali jsme pro vás ve spolupráci s pojišťovnami ještě odpovědi na nejčastější otázky ohledně krytí léčebných a dalších nákladů spojených s covidem-19.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Volání ze zahraničí

Podmínky ohledně volání, SMS a čerpání dat jsou v rámci vašeho mobilního tarifu v zahraničí jiné než doma. Pokud navíc cestujete mimo Evropu, mohou se ceny roamingu dostat na poměrně vysoké částky. Proto se před odletem u svého mobilního operátora informujte o tom, kolik za mobilní služby ve Spojených arabských emirátech zaplatíte a jak je to s čerpáním dat.

Operátoři často svým klientům v téhle oblasti nabízí automaticky aktivované balíčky a vybrat si můžete také z roamingových balíčků, které si před cestou sjednáte. Užitečnou funkcí je určitě nastavení notifikací, které vás upozorní na překročení určité částky za poskytnuté služby, nebo za vyčerpání datového balíčku.

Výběr z bankomatu v zahraničí

Při výběru z bankomatů ve Spojených arabských emirátech počítejte s určitými poplatky. Záleží, jak to máte s výběry v zahraničí nastavené u své banky v rámci možností svého běžného účtu. 

Pokud byste při výběru narazili také na DDC, tedy možnost strhnout z vašeho účtu cizí měnu v korunách podle kurzu, který uvádí bankomat, raději tuto cestu odmítněte a vyberte hotovost podle kurzovního lístku vaší banky - vyjde vás to rozhodně výhodněji.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Co si připravit před cestou do SAE?

K vycestování do Spojených arabských emirátů budete potřebovat cestovní pas. Pamatujte na to, že vlastní cestovní doklad potřebují také děti, miminka nevyjímaje. U těch je důležité dávat pozor na to, aby si na pasové fotografii byla podobná, protože vzhled nejmenších dětí se mění doslova z měsíce na měsíc.

Užitečné informace:

  • Důležitá telefonní čísla - záchranná služba 998, policie 999, hasiči 997
  • Jazyky - úředním jazykem je arabština, běžně se v SAE domluvíte také anglicky
  • Očkování - není povinné, ale doporučuje se to proti žloutence typu A i B a proti břišnímu tyfu
  • Řízení - pro jízdu v obci platí maximální povolená rychlost 60 km/h, mimo obec 120 km/h a na dálnici 140 km/h. Při řízení je ve Spojených arabských emirátech nulová tolerance alkoholu za volantem.
 • Na co si dát pozor:
  • postihy za konzumaci alkoholu na veřejnosti (do některých emirátů je dokonce dovoz alkoholu přísně zakázán),
  • dodržování místních vyhlášek a zákonů,
  • vysoké teploty (obecně se do SAE doporučuje cestovat na jaře a na podzim, kdy jsou klimatické podmínky příjemné). 
  • Koupejte se pouze na označených plážích.
  • Pijte pouze kupovanou balenou vodu.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Cestovní tipy do SAE

Spojené arabské emiráty vám nabídnou exotickou i luxusní podívanou a zážitky. Záleží zkrátka na tom, co při cestování preferujete.

Tipy, co navštívit a vidět v SAE:

 • Dubaj - největší a nejznámější emirát v SAE. Je známý svými moderními mrakodrapy, jako je Burj Khalifa, nejvyšší budova na světě. Můžete také navštívit Dubajskou fontánu, Palm Jumeirah, tradiční trhy, atrakci Global Islands nebo místní akvárium.
 • Abú Dhabí - hlavní město SAE, které si vás získá svým luxusem a kulturou. Můžete navštívit Sheikh Zayed Grand Mosque, Louvre Abú Dhabí nebo Ferrari World.
 • Sharjah - druhé největší město v SAE, má bohatou kulturní scénu i pulzující tradiční atmosféru. Můžete si zde prohlédnout Muzeum islámského umění, historické čtvrti i kulturní centra.
 • Ras Al Khaimah - tento emirát ocení milovníci krásné přírody, která čítá například pohoří Hajar nebo písečné pláže. Můžete zde podnikat horské túry, zajezdit si na koni nebo jen relaxovat na pláži.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

 • Al Ain - to jsou zelené oázy a historické památky. Můžete navštívit Al Ain Oasis, Al Jahili Fort a Jebel Hafeet Mountain.
 • Ajman - tento emirát nabízí písčité pláže a klidnou atmosféru. Můžete si užít relaxaci na pláži, nákupy na tradičních trzích a návštěvu Ajman Museum.
 • Fujairah - emirát nacházející se na východním pobřeží SAE. Těšit se zde můžete na krásné korálové útesy, kde si užijete šnorchlování i potápění. Z historických památek lze navštívit třeba Fujairah Fort.
 • Umm Al-Quwain - emirát je známý svými mangrovovými lesy a písečnými plážemi. Užijete si zde výlety na lodi i pozorování ptáků.
 • Liwa Oasis - místo nacházející se v poušti Rub al-Chali, které nabízí nádherné písečné duny a oázy. Užijí si ho hlavně píseční surfisté a všichni dobrodruzi.
 • Hatta - malý emirát, který najdete v horách na východě SAE. Díky tomu si tady užijete  horskou turistiku a procházky. Můžete také navštívit Hatta Heritage Village a Hatta Dam.
 • Sir Bani Yas Island - ostrovní rezervace s možností safari a pozorování divoké zvěře.
 • Dubajská poušť - zde se můžete podívat na to, jak vypadá život lidí v poušti a obdivovat pouštní duny
 • Ajman Corniche - promenáda u moře v Ajmanu s krásnými výhledy na pobřeží, doslova stvořená pro procházky a odpočinek

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY