Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Dovolená ve Spojených arabských emirátech

Pokud plánujete čistě orientální dovolenou plnou luxusu nebo zábavy pro celou rodinu, tak jsou pro vás Spojené arabské emiráty (SAE) jako stvořené. Zřejmě nejznámější destinací je Dubaj, ve které najdete téměř každý kousek světa nebo hlavní město Abu Dhabi a Ras Al Khaima. Před odletem si ovšem pozorně přečtěte, jaké cestovní pojištění na cestu sjednat tak, aby v něm bylo zohledněno i riziko onemocnění covid-19.

Dovolená ve Spojených arabských emirátech

Cesta do SAE a covid-19

Do SAE se dostanete samozřejmě letecky a to například přímým letem z Prahy. Ohledně epidemie covid-19 jsou Spojené arabské emiráty považovány za zemi s nízkým rizikem onemocnění. Před check-in odbavením na letišti musíte předložit platný PCR test ne starší 72 hodin, případně antigenní test ne starší 48 hodin. Svůj očkovací certifikát si můžete nahrát do aplikace https://ica.gov.ae/en/service/mobile-app/, která vám vygeneruje kód v SMS nebo e-mailu pro přihlášení do další aplikace Al Hosn.

Pro přílet do Abu Dhabi je nutné se registrovat zde: ICA Smart Travel Service.

Velmi pozorní buďte při dodržování epidemických opatření v jednotlivých emirátech. Za jejich nedodržení hrozí pokuta až 18 tisíc korun.

Cestovní pojištění online

Cestovní pojištění covid-19

Bohužel tu s námi epidemie stále je a jen tak nevymizí. Proto si sjednejte takové cestovní pojištění, které vám zajistí léčebné výlohy v případě hospitalizace a karantény v nemocničním zařízení nebo na hotelu. To vše je v těchto vzdálených destinacích velmi drahé a jistě tyto výdaje ze své vlastní kapsy platit nechcete.

Dalším rizikem je zrušení zájezdu kvůli nemoci covid-19, což se bohužel stává velice snadno. Pojištění pak může pokrýt i náhradní let nebo transfer na letiště.

Co v SAE vidět

Zcela ideální je cestovat do Spojených arabských emirátů v období od listopadu do května, kdy se zde teploty pohybují okolo velmi příjemných 25 stupňů.

Abu Dhabi

Abu Dhabi

hlavním městě Spojených arabských emirátů se kloubí svět moderní metropole s klasickými trhy a rozlehlými plážemi s písečnými dunami. V blízkosti města si navíc můžete užít i atmosféru beduínské vesnice a projížďky na velbloudech. Úchvatná je v samotném městě například mešita Sheikh Zayed s minarety vysokými 100 metrů. Pokud ovšem jedete vyloženě za exkluzivními atrakcemi, pak nezapomeňte navštívit největší zábavní park pod střechou na světě - Yas Island, nebo také některé z obřích obchodních center s nejluxusnějšími obchody světa.

Dubaj

Toto město je z celých emirátů zřejmě nejznámější a to zejména díky své moderní architektuře v čele s nejvyšší budovou na světě Burj Khalifa (celkem 828 metrů). Vedle téměř futuristických zážitků se zde ovšem nachází i o něco starší památky, například nejstarší městská čtvrť Al Bastakiya, kde je mnoho malebných obchodů a tradičních kaváren, včetně Dubajského muzea v pevnosti Al Fahidi z 18. století. A pokud už jste na arabském poloostrově, nezapomeňte navštívit zdejší trh s kořením. Zcela unikátní jsou pak známe uměle vybudované ostrovy ve tvaru palmy s luxusními rezidenčními čtvrtěmi a hotely.

Ras Al Khaima

V tomto případě doporučujeme procestovat celý, stejnojmenný region. Můžete si užít skutečně orientální přírodu – poušť, slunné písečné pláže nebo pohoří Al-Hadžar, kde se klidně vydáte na cestu po značených turistických stezkách. Jestliže se do oblasti vydáte za sportem na kole, zamyslete se nad cestovním pojištěním rizikových sportů. Stejně tak ale ochutnáte i kus historie, jako je pevnost Dhayah, jejíž základy možná pochází i z období před Kristem.

Jak sami vidíte, Spojené arabské emiráty jsou bohatým, moderním státem, kde se ale setkáte i s tradiční kuchyní a zvyky. Přilétá sem světová smetánka, stejně jako rodiny s dětmi. Tak neváhejte, sjednejte si cestovní pojištění do SAE a vzhůru za sluncem.