Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Dovolená na Kanárských ostrovech

Rok 2021 situaci na Kanárských ostrovech zkomplikoval několikaměsíční výbuch sopky. I přesto ovšem tento malebný kout země nedaleko afrického kontinentu vždy lákal a nadále lákat bude k nádherné dovolené. Cesta za účelem turismu je možná, ale raději si sjednejte vyhovující cestovní pojištění a informujte se, jaká je situace na jednotlivých ostrovech. Všechny informace pro vás máme připraveny.

Dovolená na Kanárských ostrovech

Situace na ostrovech po erupci sopky

Od 19. září chrlí lávu sopka v pohoří Cumbre Vieja na ostrově La Palma a poničila více jak 2 100 budov. Není ani zcela jasné, kdy se situace uklidní nebo zlepší, a proto doporučujeme se tomuto ostrovu vyhnout. Naštěstí ale existuje více míst, kam se v souostroví vydat.

Cestovní pojištění na Kanárské ostrovy

V případě Kanárských ostrovů můžete vzít v potaz pojištění podle toho, jakým aktivitám se zde plánujete věnovat.

Tato vzdálená část Španělska má nádhernou přírodu, která vybízí ke sportování, včetně extrémních sportů. Věnovat se můžete cyklistice, sportovnímu lezení a paraglidingu. Ideální větrné podmínky jsou i pro windsurfing v oblasti El Medano. Proto jistě využijete pojištění pro extrémní sporty. Vždy se ale podívejte na pojistné podmínky, jelikož pojišťovny zohledňují trochu odlišné sporty jako extrémní.

Jestliže si sebou vezete vybavení, které není zrovna levné, zaměřte se i na pojištění zavazadel. Na Kanárských ostrovech také doporučujeme zapůjčit auto, abyste stihli ostrov, kde máte pobyt, prozkoumat do všech koutů. I v tomto případě se vám hodí pojištění zapůjčeného vozu.

V současné době je samozřejmostí pojištění, které kryje náklady za hospitalizaci, léčení nebo izolaci při onemocnění covid-19. Riziko je totiž velké a mohlo by se stát, že vás dovolená vyjde dvakrát tak draho, například kvůli vynucené karanténě na hotelovém pokoji nebo pobytu v nemocnici. Cestovní pojištění navíc kryje i případné zrušení zájezdu nebo transfer na letiště.

Kanárské ostrovy a covid-19

Před příjezdem do jakékoliv části Španělska musíte vyplnit následující formulář: www.spth.gob.es. Přes něj se dostanete ke QR kódu, který po vás může vyžadovat sanitární orgán. Formulář si zřiďte v elektronické podobě již před samotnou cestou.

Dále budete potřebovat potvrzení o dokončeném očkování, prodělání nemoci nebo negativním PCR/antigenním testu (ne starší 72/48 hodin).

V případě nákazy volejte toto číslo: 900 112 061.

Více informací můžete nalézt i na webovém portálu Kanárských ostrovů (www.holaislascanarias.com)

Důležité kontakty:

Velvyslanectví ČR v Madridu
tel.: +34913531880
e-mail: madrid@embassy.mzv.cz, www.mzv.cz/madrid/

Konzulární úsek:
tel.: +34 91 353 18 96/97; e-mail: consulate_madrid@mzv.cz

Diplomatická služba:
tel: +34 699 982 307

Co navštívit?

Kanárské ostrovy si užijete se vším všudy. Můžete tu strávit dovolenou v luxusu, na plážích nebo v bohaté přírodě, z níž se tají dech.

Strážní věž v Costa Teguise

Lanzarote

Pro tuto lokalitu jsou typické nádherné národní parky a vulkanická krajina s lávovými jeskyněmi a unikátními vinicemi přímo v lávových polích. Pro pěší turistiku ideální. Ostrov je navíc protkán specifickou architekturou od Césara Manriqua, jehož vilu můžete navštívit ve vesnici Tahiche a prozkoumávat zde i díla Pabla Picassa. V hlavním městě Taguise si užijete trhy i okouzlující uličky.

Tenerife

Jde o největší a nejhustěji obydlený ostrov se středobodem zájmu turistů, jímž je město Santa Cruz se spoustou architektonických památek, tradičními trhy i karnevalem.

Také na Tenerife se nachází národní park, ovšem zde již najdete nejvyšší horu Španělska, Pica del Teide, která se ční do výšky 3 718 metrů nad mořem. Jako u ostatních pohoří v souostroví Kanárských ostrovů, i v tomto případě se jedná o aktivní sopku.

Pro Tenerife jsou typické různorodé pláže, mezi něž patří například větrná El Medano, široká Playa de Las Teresitas Playa de Diego Hernandez s nádhernými útesy a alternativními přístřešky, kde můžete využít svůj volný večer a strávit jej ve stanu.

Puerto Cruz Tenerife

Gran Canaria

Na to, jak je ostrov malý, obsahuje poměrně různorodou krajinu s odlišnými klimatickými podmínkami. Rovněž se mu říká: „Malý kontinent“. Naprostou historickou romantiku zažijete ve střední části ostrova v poutním městečku Teror, nebo také v centru hlavního města Kanárských ostrovů Las Palmas s kouzelnými náměstími a velkým množstvím obchůdků. Jistě vás uchvátí i tzv. ,,Malé Benátky", jimiž je město Puerto Morgán, které leží na velkém kanále.

Na ostrově se nachází zajímavé přírodní útvary, jako jsou skály Roque Nublo nad ne příliš hustými lesy, nebo písečné duny na území 400 hektarů kousek za turistickým střediskem Maspalomas s promenádami a luxusními obchody.