Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Lyžování Slovinsko

Publikováno: 07.02.2023

Slovinsko je maličká alpská země, která ale nabízí velké množství zážitků. Nikde jinde nezažijete tak skvělý mix Rakouska, Itálie a Balkánu. Skiareály jsou tu na špičkové úrovni a jistě vás ohromí i další kvalitní služby za cenu těch českých. Pojďme společně vyrazit do Slovinska. K tomu si také přibalme vhodné cestovní pojištění do hor.

lyžování ve Slovinsku

Lyžování ve Slovinsku

Výhodou Slovinska jsou nižší ceny oproti sousednímu Rakousku nebo Itálii, ale také velmi snadná dostupnost. V Rakousku totiž najedete na dálnici směrem Graz (Štýrský Hradec a od českých hranic jste za necelé 4 hodiny u Mariboru i s přestávkou na tankování a svačinu. Všechny známé lyžařské areály se nachází právě na severu země mezi Mariborem a Triglavským národním parkem.

Některé areály si společně projdeme a zaměříme se i na cenu skipasů pro lyžování.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Slovinské Alpy lyžování

Alpy ve Slovinsku tvoří 30 % území. Nejvyšší hora je Triglav (2 864 metrů nad mořem) na severozápadě země. Nejvýchodnější část Alp s názvem Pohorje se rozprostírá u Mariboru. Zbytek země tvoří Panonská nížina a Dinárské pohoří, které se táhne celým západním Balkánem (celkem 700 km). Právě v Alpách se nachází všechny oblíbené lyžařské areály, které sice nedosahují mamutích rozměrů jako v Itálii, Rakousku nebo Francii, ale o to méně lyžařů vás na svazích čeká.

Kanin Ski resort

Nejvýše položený slovinský skiareál se nachází v Julských Alpách na hranici s Itálií a je tak propojen s areálem Sella Nevea. Sníh si tu díky nadmořské výšce nad 2 000 metrů nad mořem můžete užít od podzimu až do května. Velká část sjezdovek má lehkou a střední obtížnost, takže se tu vyžijí začátečníci a středně pokročilí. Kanin ovšem nabízí i adrenalinový freeride.

Doba lyžování Dospělí Mladiství Děti
Celodenní 33 EUR 26 EUR 10 EUR
2 dny 59 EUR 46 EUR 20 EUR
6 dnů 145 EUR 110 EUR 60 EUR

Krvavec Ski resort

Nedaleko hlavního města Lublaň se nachází nejoblíbenější lyžařský areál ve Slovinsku, Krvavec. Na 30 kilometrech sjezdovek si na své přijdou začátečníci, středně pokročilí, ale i nároční lyžaři. Sjezdovky jsou dostatečně široké a nachází se tu i park pro freestyle o délce tratě 800 metrů. V areálu je možné si vyzkoušet i freeride a sportovní obří slalom. Velkou atrakcí je i noční sáňkování pod umělým osvětlením.

Doba lyžování Dospělí Mladiství Děti
Celodenní 37 EUR 33 EUR 23 EUR
2 dny 69 EUR 62 EUR 43 EUR
6 dnů 179 EUR 160 EUR 100 EUR

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Vogel Ski resort

Skiareál obsahuje sjezdovky, které jsou mírné a ideální pro lyžování rodin s dětmi. Na vrchol, který se nachází nad 1 500 metrů nad mořem přijedete moderní kabinovou lanovkou a užijete si také jeden z nejúchvatnějších výhledů v Julských Alpách. Nedaleko Vogelu (asi 70 kilometrů a hodinu jízdy autem) se nachází další areál Kranjska Gora. Můžete přitom využít možnosti zakoupení jednoho skipasu pro oba dva areály.

Doba lyžování v areálu Vogel Dospělí Mladiství Děti
Celodenní 40 EUR 34 EUR 20 EUR
2 dny 76 EUR 65 EUR 38 EUR
6 dnů 197 EUR 167 EUR 98 EUR

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Cestovní pojištění Slovinsko

Výběr správného cestovního pojištění pro lyžování a pobyt na horách je zásadní pro vás i celou rodinu. Zajistíte si tak vyplacení pojistky v případě újmy na zdraví nebo majetku. Pojištění lze sjednat i těsně před cestou. Využít k tomu můžete online kalkulačku.

Pokud se plánujete věnovat rizikovým zimním sportům, dobře si pročtěte pojistné podmínky jednotlivých pojišťoven. Každý totiž může za rizikový sport považovat jinou aktivitu. Platí to hlavně pro freeride.