Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

 

Kam do Rakouska: Tipy na léto i na zimu

Rakousko je krásnou zemí, která láká návštěvníky po celý rok. A navíc ho máme doslova za rohem. Díky své úchvatné přírodě, bohaté historii a pestré kultuře má co nabídnout ve všech ročních obdobích. Přemýšlíte, kam přesně do Rakouska vyrazit? Máme pro vás přehled tipů pro zimní i letní návštěvu tohoto státu. Pojďte se na ně podívat.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Nejlepší tipy, kam na lyže do Rakouska

Sölden

Tento populární lyžařský resort ležící v Tyrolsku je známý svými širokými sjezdovkami, moderní infrastrukturou a apr?s-ski scénou. Sölden nabízí skvělé podmínky pro lyžaře všech úrovní, takže si zde sjezdovky užijí jak rodiny s dětmi, tak náročnější sportovci. V resortu najdete také několik terénních parků a freeride zón pro ty správné adrenalinové zážitky. Kromě toho je Sölden známý svým unikátním 50 km dlouhým okruhem lanovek, který nese označení Big Three Rallye a propojuje tři třítisícové vrcholy.

St. Anton am Arlberg

Pokud jste zkušení lyžaři a hledáte místo pro nové sportovní výzvy, St. Anton je ideální volbou. Tento resort je známý svými náročnými sjezdovkami a možnostmi pro freeride lyžování. Navíc si zde užijete pestrý a bohatý noční život. St. Anton je také součástí rozsáhlého lyžařského areálu Arlberg, který zahrnuje další oblíbené destinace jako Lech, Zürs nebo Warth-Schröcken.

Celkově bývá St. Anton am Arlberg označován za mekku a kolébku alpského lyžování, takže se jedná o rušné místo, kde se nikdy nebudete nudit.

Arlberg, Rakousko

Kitzbühel

Chcete zažít autentickou rakouskou atmosféru? Pak je Kitzbühel ideální volbou. U tohoto malebného města najdete rozsáhlý lyžařský areál, který nabízí sjezdovky pro lyžaře všech úrovní. Kromě lyžování si můžete v Kitzbühelu užít také bruslení, sáňkování, navštívit zdejší historické památky, ochutnat tradiční rakouskou gastronomii nebo se projet v kočáře taženém koňmi. 

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Ischgl

Ischgl nabízí kombinaci lyžování a luxusu. V tomto moderním resortu najdete široké upravené sjezdovky, rychlé lanovky, prvotřídní ubytování i zábavu a kulturní vyžití. Zajímavé je, že dříve se jednalo o poměrně odlehlou a chudou oblast, která se ovšem se vzestupem cestovního ruchu poměrně rychle proměnila. V současnosti se jedná o jeden z nejoblíbenějších cílů v Alpách, který si určitě získá i vás. Pokud tedy přemýšlíte na tím, kam do Rakouska na lyže příští sezonu, Ischgl je jasná volba.

Ischgl, Rakousko

Bad Gastein

Bad Gastein leží v údolí Gasteinertal a je součástí rozsáhlého lyžařského areálu Ski amadé. Nabízí přes desítky kilometrů sjezdovek, které uspokojí jak začátečníky, tak pokročilé lyžaře. Rodiny s dětmi si zde užijí celou řadu aktivit a zábavy ve snow a fun parcích, stejně jako možnost poznat okolí prostřednictvím výletu na saních. Bad Gastein hezky žije také po setmění, a to hlavně v centru města, které je známé svými stylovými bary, restauracemi a kluby.

Kam v létě v Rakousku

Salcburk

Rodiště Wolfganga Amadea Mozarta je jedním z nejkrásnějších měst v Rakousku, takže na našem seznamu nesmí chybět. Můžete v něm prozkoumat historické památky, užít si kulturní akce, kterými město pulzuje doslova po celý rok, stejně jako spoustu možností obdivovat umění.

A na děti v Salcburku čeká samozřejmě celá řada aktivit, které si zaručeně užijí. Ať už to bude procházka po hradbách, jízda lanovkou na pevnost Hohensalzburg, návštěva interaktivního muzea, jako je DomQuartier nebo Muzeum hraček, či mlsání v salcburských cukrárnách. 

Kam do Rakouska

Halštatsko

Hledáte inspiraci kam do Rakouska v létě? Určitě na svůj seznam zařaďte tento malebný region. Celé Halštatsko je známé svými úchvatnými jezery, horskými vrcholky a historickými památkami.

Jde o ideální místo pro turistiku, cyklistiku nebo relaxaci u jezera. Děti budou Halštatsko vnímat doslova jako pohádkovou krajinu. Můžete se vydat na rodinnou procházku k jezeru Hallstatt a projet se na lodičkách, navštívit solné muzeum s podzemním jezírkem i skluzavkami nebo se vydat lanovkou na výlet na Dachstein a užít si jedinečný výhled do okolí. Kouzelná je samozřejmě i samotná procházka Hallstattem, kde můžete objevovat celou řadu zákoutí a křivolakých uliček.

Hallstatt, Rakousko

Innsbruck

Hlavní město Tyrolska obklopené impozantními alpskými vrcholky. Můžete si zde užít horskou turistiku, projížďky na kole nebo navštívit Olympiaworld. Pro děti je pak Innsbruck plný zábavy a dobrodružství. Za návštěvu stojí interaktivní muzea, jako je Tirol Panorama a Die Glockenwelt, jízda lanovkou na horu Nordkette nebo výlet do zdejší zoo plné alpských zvířat. A určitě zaujme také návštěva zámku Ambras.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Wachau

Toto úchvatné údolí na Dunaji je ideálním místem pro milovníky vína a krásné přírody. Můžete zde prozkoumat vinice, historické vesnice i romantické hrady. S dětmi se zde vydejte na rodinnou procházku podél Dunaje, projeďte se na kolech po cyklostezkách, navštivte zdejší pohádkové zámky nebo si dopřejte plavbu výletní lodí po Dunaji.

Zotter Chocolade

Udělejte si rodinný výlet do této továrny na čokoládu a nebudete litovat. Čeká vás vzrušující degustační prohlídka, v jejímž rámci na vlastní oči uvidíte, jak vzniká známá sladká pochoutka. Samozřejmostí je také její degustace hned na několika stanovištích. Dá se také říct, že se přes své chuťové pohárky vydáte doslova na cestu kolem světa přes Peru, Belize, Indii i Nikaraguu. Součástí prohlídky je navíc interaktivní expozice i možnost vytvořit si vlastní čokoládu s nejrůznějšími přísadami.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Další zajímavé tipy na výlet v Rakousku

Kromě až notoricky známých míst v Rakousku najdete doslova skryté výletní poklady, které by rozhodně neměly ujít vaší pozornosti. O jaké se jedná?

Petronell-Carnuntum

Petronell-Carnuntum je malebné městečko v Dolním Rakousku, které je domovem starověkého římského města Carnuntum. Jedná se nejen o historicky význačné místo, ale v současností také o fascinující archeologický park s jedinečnou expozicí.

Můžete zde prozkoumat rekonstruované římské stavby a doslova se přiblížit historii a životu ve starověkém římském městě. Na děti zde čeká také celá řada interaktivních her, které skvěle propojují zábavu a vzdělání. Ještě než se vydáte na cestu, podívejte se, kdy se zde konají historická představení, která rozhodně stojí za vidění.

Schloss Hof

Elegantní zámek ležící nedaleko Vídně a další skvělý výletní cíl. A nejen on, celé toto nádherné historické místo nabízí mnoho zajímavých aktivit. Například procházky po okouzlujících zahradách, které zámek obklopují, návštěva zdejších stájí s možností projížďky na koních, podívat se můžete také na zdejší farmu s domácími zvířaty, stejně jako si dopřát prohlídku samotného zámku Schloss Hof.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Nationalpark Hohe Tauern

Tenhle tip na výlet ocení hlavně ti, kdo milují horské túry po malebných stezkách s úchvatnými výhledy na alpské scenérie. V parku najdete turistické trasy různých obtížností, takže si návštěvu užijí rodiny s dětmi i cestovatelé, kteří vyhledávají náročnější výstupy. Park můžete objevovat také na kole, z koňského hřbetu či na raftu.

Burgenland

Tento malebný region ležící na východě Rakouska je dalším skvělým výletním cílem. Burgenland je známý svými historickými památkami, malebnými vesnicemi a úžasnou krajinou, která láká návštěvníky z celého světa. Na svůj seznam hradů a zámků, které musíte vidět, přidejte například Schloss Esterházy nebo Burg Forchtenstein. A v oblasti sportovního vyžití určitě cyklostezky vedoucí malebnými vinicemi a krajinou plnou jezer a řek.

Za návštěvu stojí i místní vinařské oblasti nabízející ochutnávku rakouských vín. Pro rodiny s dětmi jsou k dispozici farmy a farmářské trhy, kde si můžete vychutnat čerstvé gastro produkty a poznat venkovský život v Burgenlandu.

Nationalpark Donau-Auen

Nationalpark Donau-Auen je rozsáhlá chráněná oblast rozkládající se na východ od Vídně. Park se táhne podél řeky Dunaje napříč malebnou krajinu s mokřady, lužními lesy a říčními rameny, díky čemuž disponuje bohatým ekosystémem.

Vydat se zde můžete na pěší túru po naučných stezkách, které vás provedou různými typy přírodních habitatů a poskytnou vám možnost spatřit vzácné druhy ptáků, jako jsou volavky, rybák obecný nebo orliček močálový. Jedná se tedy o další skvělý tip na to, kam s dětmi do Rakouska. 

Wolfsberg

Město ležící v srdci Korutan v jižním Rakousku je skvělým klidným cílem pro výlet. Jedná se o tiché město, které vám nabídne kombinaci historie, přátelské atmosféry a krásné okolní přírody. Kromě procházek historickým centrem si užijete návštěvu místních trhů nebo obchodů se suvenýry a s tradičními korutanskými výrobky. A v okolí samozřejmě najdete celou řadu příjemných tras pro horskou turistiku. 

Cestovní pojištění do Rakouska

Před každou cestou do zahraničí bychom si měli automaticky sjednat také cestovní pojištění. I když nám v Rakousku sice platí EHIC (Evropský průkaz zdravotního pojištění), určitě se nevyplatí spoléhat pouze na něj.

Komerční cestovní pojištění vám totiž nabídne mnohem více. Uplatnit ho můžete také v soukromých lékařských zařízeních, která se často nachází právě v oblíbených turistických oblastech. Dále zahrnuje krytí pro spoluúčast při ošetření, kterou byste jinak museli platit z vlastní kapsy, repatriaci zpět do Česka, stejně jako asistenční služby v českém jazyce 24/7.

Kromě toho v tom nejlepším cestovním pojištění do Rakouska najdete také šikovná připojištění, jako je:

A jestli máte v plánu sportovat, přidejte také pojištění úrazu. Pro jistotu se pak podívejte, jestli vaše sportovní aktivity nespadají do oblasti rizikových či extrémních sportů, pro které je třeba se připojistit. Chystáte se do Rakouska autem? Pak určitě oceníte také autoasistenci.

Ke srovnání i sjednání využijte naši online kalkulačku, pomocí níž si vyberete cestovní pojištění velmi snadno a rychle.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Nezapomeňte na pojištění auta

V případě, že se chystáte do Rakouska autem, nezapomeňte ani na jeho pojištění. Základem je samozřejmě povinné ručení, jehož sjednání vám ukládá zákon. Kromě něj byste si měli uzavřít ještě havarijní pojištění, zejména před cestou do zahraničí. Povinné není, ale v případě komplikací pokryje škody na vašem autě, takže se určitě vyplatí.

Využijte naši kalkulačku havarijního pojištění a srovnejte si nabídky různých pojišťoven. Tu nejvýhodnější si pak rovnou můžete sjednat.

kalkulačka havarijního pojištění