222 100 200 Zavoláme vám zpět

S cestovkou nebo na vlastní pěst

Publikováno: 24.05.2019

S cestovkou nebo na vlastní pěst? Každému samozřejmě vyhovuje něco jiného. Oba způsoby zařizování dovolené mají své kouzlo a tedy jak nějaká pozitiva, tak i negativa. Je jen na vás, co je pro vás prioritou.

S cestovkou nebo na vlastní pěst

Cestování na vlastní pěst

Dřímá ve vás duše dobrodruha? Vyražte na dovolenou ve vlastní režii. Ve většině případů to vyjde levněji, než cesta s CK, neplatíte totiž za daný servis, vše si řešíte sami. Plánování dovolené pak ale určitě věnujte trochu více času, a pokud se chcete na dovolené vyhnout zbytečným starostem, vše co půjde, si zjistěte a zajistěte dopředu. Otevřou se vám tak možnosti, o kterých se vám při cestování s CK ani nesnilo.

Výhody cestování na vlastní pěst Nevýhody cestování na vlastní pěst
ve většině případů vyjde levněji složité na organizaci
veškerý program je ve vaší režii nemáte k dispozici delegáta, případné problémy tedy řešíte sami
za dobu dovolené můžete libovolně vystřídat více míst pobytu bez základů některého světového jazyka můžete mít problém s komunikací v zahraničí

Cestování s cestovní kanceláří

I cestování s cestovní kanceláří má samozřejmě mnoho výhod. Vše je zařízeno za vás, od letenek a transferu z/na letiště, až po ubytování, stravu a fakultativní výlety. Pokud si tedy chcete užít dovolenou s předem jasným rozpočtem a bez jakéhokoliv stresu, je to pro vás zajisté to pravé.

Výhody cestování s CK Nevýhody cestování s CK
nemusíte se o nic starat (transfer na hotel, ubytování, strava, zábava...) ve většině případů dražší než cesta ,,na vlastní pěst"
máte k dispozici služby delegáta (v případě problémů, pomoc s tlumočením, na výlety...) pevná organizace (doba odjezdu, strava apod.)

Ať už ale cestujete ve vlastní režii nebo s cestovní kanceláří, vždy dovolenou vybírejte pečlivě a zaměřte se na následující:

  • Hledejte recenze! Na destinaci, hotel, cestovní kancelář - na internetu je jich spousta, nebojte se tuto možnost využít.
  • Čtěte! Než cokoliv podepíšete nebo zaplatíte, vše si důkladně přečtěte, předejdete tak nepříjemnému rozčarování v případě komplikací v rámci organizace vaší dovolené.

Jak na dovolenou ve vlastní režii? Vše, co potřebujete vědět, se dozvíte v jednom z našich předchozích článků, ve kterém se zaměřujeme na výběr letenek, ubytování a dalších důležitých informací při cestě na vlastní pěst.

V dalších dílech našeho článku se pak zaměříme na plánování průběhu vaší ideální dovolené, tedy na cestu, výběr vhodného ubytování, stravy a organizaci volného času. A v neposlední řadě také na výběr vhodného cestovního pojištění.

Autor: tým marketingu Top-Pojištění.cz

Předchozí díly: