Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Relax nebo dobrodružství?

Publikováno: 08.06.2019

Opalovačka na pláži nebo poznávání místních památek, krajiny a kultury?  Náš seriál zaměřený na to, jak naplánovat ideální dovolenou, se pomalu chýlí ke konci. A i když už jsme si společně prošli téměř všechny důležité oblasti plánování jako je výběr destinace, správná volba dopravního prostředku, volba ubytování a stravování, náplň vaší dovolené je vlastně úzce spjata se všemi ostatními činnostmi plánování. Tomu, jaký charakter tedy bude vaše dovolená mít, přizpůsobte i výběr destinace a hotelu.

Relax a dobrodruzství

Pokud není celotýdenní válení u moře nic pro vás, pak vybírejte takovou destinaci a hotel, kde je k dispozici široká nabídka fakultativních výletů, případně kde máte možnost si půjčit auto a okolí prozkoumávat po svém. Oplocený hotelový resort v Egyptě pro vás asi nebude to pravé. Pokud jste ale pravým opakem a na dovolenou jedete za relaxem a máte v plánu dovolenou strávit na pláži s knížkou v jedné a koktejlem v druhé ruce, pak vybírejte hotel s kvalitními službami klidně i v destinaci, kde není až tak možné cestovat mimo hotel.

V případě cesty s dětmi myslete i na jejich zábavu a vyberete hotel s pestrou nabídkou animačních programů. Nezapomeňte si ověřit, že místo vašeho ubytování může zapůjčit dětskou postýlku, má v nabídce dětská jídla a součástí hotelu je i bazén vhodný pro malé děti.

Půjčení vozidla v zahraničí

Pokud na dovolenou necestujete vlastním vozidlem, možnost půjčení vozidla v zahraničí je velkým lákadlem pro ty z nás, kteří rádi poznáváme i okolí místa pobytu.

Pokud se tedy pro půjčení auta rozhodnete, máme pro vás pár tipů, aby vše proběhlo hladce:

  • Dobrá volba půjčovny

Pokud možno, vyhněte se pouličním půjčovnám, které jsou v dovolenkových letoviscích takřka na každém rohu. Jsou sice levné, ale většinou patří k těm nejrizikovějším. Nízká cena totiž může znamenat špatný stav vozidel, nízké nebo dokonce nulové pojištění, které si musíte sjednat za vysoký příplatek a nebo časté problémy a požadavky na další úhradu při vrácení vozidla.

  • Kde půjčit?

Ideální volbou jsou síťové půjčovny aut, které mají pobočky po celé Evropě nebo dokonce po celém světe. Zde je jistota kvalitních služeb, možnost rezervace vozidla dopředu a ceny často v součtu nejsou o moc vyšší než u pochybných pouličních půjčoven. Další vhodnou možností je také využití smluvní půjčovny pro hotel nebo cestovní kancelář.

  • Pojištění vozidla

Pojištění půjčeného vozidla je automatickou součástí celého procesu. Nicméně dejte pozor na to, co vše dané pojištění obsahuje. Nezapomeňte, že je potřeba, aby bylo poskytnuto dostatečné krytí jak na škody, které můžete způsobit vozidlem třetím osobám, tak škody na půjčeném vozidle. Zajímejte se také o výši spoluúčasti, zde samozřejmě platí čím nižší, tím lepší.

  • Jaké doklady budete potřebovat?

    • Občanský průkaz nebo cestovní pas;
    • Řidičský průkaz (pozor, mimo Evropu je nutné mít mezinárodní);
    • Platební kartu se jménem řidiče.

Pozor!

Nezapomeňte, že i když si sjednáte v rámci svého cestovního pojištění připojištění odpovědnosti, škody způsobené na zapůjčeném vozidle nebo způsobené půjčeným vozidlem na majetku či zdraví třetích osob, z tohoto pojištění nelze pokrýt. Jedná se o výluku z pojištění, která však často bývá klienty opomíjena.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Předchozí díly seriálu: