Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Novinka v cestovním pojištění – Dovolená bez starostí

Publikováno: 24.10.2018

Ani na podzim neleníme a připravili jsme si pro Vás novinku, v podobě nové připojištění u cestovního pojištění – technická asistence. Pokud si chcete svou dovolenou užít v klidu a bez zbytečných komplikací, sjednání cestovního pojištění při cestách do zahraničí by pro vás mělo být již samozřejmostí. V případě, že na dovolenou ale vyrážíte po vlastní ose, tedy svým vlastním automobilem, nejste nikdy úplně v klidu. I přes to, že jste vozidlo nechali před cestou odborně zkontrolovat, stále ve vás hlodá trocha pochybností, aby během dlouhé cesty nedošlo k nějaké poruše, která by vám cestu prodloužila, prodražila anebo dokonce znemožnila. A právě z tohoto důvodu jsme pro vás připravili s pojišťovnou AXA ASSISTANCE novinku v podobě připojištění Dovolená bez starostí k cestovnímu pojištění do zahraničí.

Dovolená bez starostí

Co všechno obsahuje Dovolená bez starostí?

Připojištění Dovolená bez starostí obsahuje nejen výše zmiňovanou technickou asistenci vozidla, ale také navíc pojištění zdravotní asistence a pojištění domácích mazlíčků.

Technická asistence

Pojištění technické asistence vozidla poskytne pojistné plnění formou asistenčních služeb v případě poruchy, nehody, odcizení pojištěného vozidla, vandalismu nebo v případě chyby řidiče. Toto pojištění vozidla obsahuje tedy opravu v místě události, případně odtah do nejbližšího servisu, dále pak uskladnění vozidla na střeženém místě v případě, že odtah do opravny není možný a to např. z důvodu státního svátku apod. Dále se pak toto pojištění vztahuje také na ubytování posádky vozidla v hotelu, maximálně však na 3 noci a do limitu uvedeném v přehledu plnění. V krajním případě pak také dopravu pojištěného vozidla zpět do nejbližšího servisu od bydliště pojištěného v ČR, a to z důvodu, že oprava není z technických důvodů v zahraničí možná do 5 pracovních dnů. Pojištění je platné po dobu platnosti cestovního pojištění na území Evropy v zemích, které jsou vyznačeny na zelené kartě vystavené k povinnému ručení daného vozidla.

Pojištění asistence při snížené pohyblivosti

V případě, že dojde v době platnosti cestovního pojištění ke vzniku náhlého onemocnění nebo úrazu, který bude mít za následek sníženou pohyblivost pojištěného, poskytne pojišťovna plnění formou asistenčních služeb po návratu zpět do ČR. Za snížení pohyblivosti je považován stav, který pojištěnému brání cestovat prostředky hromadné dopravy, pečovat o domácnost nebo si opatřovat základní potřeby jako jsou léky, potraviny a hygienické potřeby. Pojištění vám poskytne plnění v podobě dopravy z nemocnice po hospitalizaci, dopravy k lékaři a zpět nebo dovoz nezbytných léčiv a potravin.

Pojištění domácích mazlíčků

Pro případ, že si na dovolenou berete s sebou i vašeho domácího mazlíčka, kterým je pes nebo kočka, pak bude v případě náhlých zdravotních komplikací, které svým charakterem přímo ohrožují život nebo zdraví zvířete, poskytnuto plnění formou zajištění ošetření a neodkladného léčení ve veterinárním zařízení. V případě, že svého mazlíčka svěříte do péče někoho v České republice, vztahuje se pojištění pouze na dopravu zvířete k veterináři, nikoliv na ošetření a veterinární péči v ČR.

Přehled limitů Dovolené bez starosti

Podrobný přehled limitů k tomuto připojištění je pro vás připraven níže, případně pak také v kompletních pojistných podmínkách.

Dovolená bez starostí
Asistence při snížené pohyblivosti následkem pojistné události (ČR)
Doprava z nemocnice po hospitalizaci 20.000 Kč
Doprava k lékaři a zpět
Dovoz nezbytných léčiv nebo potravin
Doprava a pobyt zvířete ve zvířecím útulku / hotelu
Pojištění domácích mazlíčků
Pojištění veterinární péče 20.000 Kč
Doprava zvířete k veterináři
Rozšíření krytí z pojištění odpovědnosti pro škody způsobené zvířetem do limitu ODP
Pojištění technické asistence (evropské země zelené karty)
Oprava na místě nebo odtah do nejbližšího servisu 5.000 Kč
Pokračování v cestě / návrat domů (hromadná doprava) reálné náklady
Taxi z místa události do místa přechodného ubytování / na nádraží 2.500 Kč
Přechodné ubytování 100 EUR / noc, max. 3 noci
Repatriace neopraveného vozidla 25.000 Kč (pokud vozidlo není opravitelné do 5 pracovních dní)

Jak si připojištění sjednat?

Sjednání tohoto připojištění je opravdu snadné. Tak, jak jste zvyklí, vyplníte kalkulaci cestovního pojištění v online kalkulátoru na našem webu zde. Pro své pojištění je třeba vybrat některý z produktů pojišťovny AXA ASSISTANCE a v rámci porovnání u této pojišťovny pokračovat dále přes tlačítko Koupit. V dalším kroku už pak jednoduše stačí zvolit zaškrtnutím políčka připojištění Dovolená bez starostí.

 Objednávku pak dokončíte jako vždy vyplněním jednotlivých pojištěných osob a po dokončení obdržíte všechny dokumenty včetně asistenčních kartiček na zadanou e-mailovou adresu.

Kde získám více informací?

A pokud vám není cokoliv jasné, neváhejte využít služeb našeho zákaznického centra. Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem nebo prostřednictvím online chatu, rádi vám vaše dotazy zodpovíme.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY