Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Nepodceňujte výběr své dovolené

Publikováno: 12.05.2022

Čas letních dovolených se nezadržitelně blíží a tak možná i vy právě bloumáte nad tím, co během letošní dovolené podniknout. Možností je tolik a všechny vypadají více než lákavě, tak jak vybrat to ,,pravé ořechové" právě pro vás?

Cestování seriál dporučení

Sestavili jsme několikadílný seriál, ve kterém bychom vám při výběru dovolené pomůžeme. Pak už je jen na vás, jaký způsob cestování a jaké zážitky zvolíte. V každém případě nezapomínejte na řádné cestovní pojištění, které vás vždy ochrání v případě jakýchkoliv potíží.

Jednotlivé díly seriálu:

V prvním díle našeho seriálu jsme se zaměřili na základní důležité body při plánování dovolené, tedy především na výběr vhodné destinace a vaše společníky.

S kým…?

... na dovolenou vyrážíte? Odpověď na tuto otázku je v podstatě odrazovým můstkem pro další plánování. Rozhodně totiž při výběru té správné dovolené záleží na tom, zda si jedete užívat romantiku ve dvou, vyrážíte s celou rodinou a malými dětmi anebo jedete za dobrodružstvím s partou kamarádů nebo se čtyřnohým společníkem. Tomu pak můžete přizpůsobit nejen výběr destinace, hotelu a způsob cestování, ale také náplň vaší dovolené.

Pokud jedete na cestu se psem, určitě se vyplatí najít v mapách nebo na webových portálech a blozích psí pláže. Určitě se váš psí kamarád bude chtít ovlažit ve studeném moři, aniž by to vadilo ostatním.

Kam?

Láká vás konkrétní destinace? Zodpovězte si otázku, zda byste rádi vyrazili přímo do konkrétní země anebo prostě jen chcete k moři, někam kde je hezky a kde je co poznávat. Pokud máte rádi konkrétní zemi a letovisko, jeďte tam a nenechte se ovlivnit tím, co aktuálně ,,frčí". No a co, že sousedé letos letí do Dubaje, vám je přece nejlépe třeba na jihu Chorvatska nebo ve Slovinsku, tak proč nevyrazit znovu tam?

Velmi oblíbená je dovolená, která v sobě kloubí gastro zážitky a například agrární turistiku. I díky tomu lze vyrazit třeba ve zmíněném Chorvatsku na sběr lanýžů nebo rybařit na moře.

Pokud ale nemáte o cílové destinaci jasnou představu, zkuste popřemýšlet o tom, co je pro vás důležité.

V potaz vezměte následující:

  • klima;
  • teploty;
  • předpokládané počasí v termínu vaší dovolené;
  • charakter hotelu a hotelový servis;
  • pláž a vstup do moře;
  • a v neposlední řadě to, jak vlastně daleko se chcete vydat od domova.

Pokud si uděláte jasno v těchto bodech, měla by vám ve finále zůstat ta ideální destinace, případně alespoň oblast, kam můžete svůj výběr směřovat. Samozřejmě vše je třeba přizpůsobit vašemu rozpočtu na dovolenou, s tím jde výběr destinace ruku v ruce.

TIP:

Míříte na dovolenou autem? Pak nepodceňujte řádnou přípravu vozu na letní sezónu. Vyplatí se alespoň pár týdnů před odjezdem vyrazit na prohlídku do servisu.

Krátké pozvání do Itálie

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Autor: tým marketingu Top-Pojištění.cz