Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Dovolená s dětmi

Není dovolená jako dovolená. A slovo ,,dovolená" od té doby, co máte děti, dostává poněkud jiný rozměr. Ideální místo pro letní radovánky už nehledáte podle toho, kolik barů a restaurací se v dané lokalitě nachází, ale spíše podle toho, jak je destinace i hotel vybavený co se zábavy pro děti týká. Přeci jen, čím více se děti na dovolené zabaví, tím méně o nich budeme vědět a máme větší šanci si dovolenou užít i trochu po svém. Kam s dětmi k moři vyrazit? V článku se dozvíte více.

Kam na dovolenou v roce 2021

Bulharsko

Bulharsko je pro dovolené s dětmi jednou z nejoblíbenějších destinací. A to především díky krásným, širokým a bezpečným,pomalu se svažujícím plážím, skvěle vybaveným hotelům a v neposlední řadě díky příznivým cenám zájezdů. Nejlepší destinaci pro vaši dovolenou zde bude nejspíše Slunečné pobřeží, které se nachází na pásu 7 km dlouhé pláže pokryté hotelovými komplexy. Dalšími oblíbenými letovisky jsou pak třeba Primorsko, Zlaté Písky nebo Svaty Vlas. Pokud hledáte krásné pláže, pak se vydejte na Slunečné pobřeží do okolí Nesebaru, najdete zde pláže oceněné modrou vlajkou.

Chorvatsko

Chorvatsko je již dlouhá léta nejoblíbenější destinací českých turistů a to nejen rodin s dětmi, ale celkově napříč všemi generacemi. Nejvíce zřejmě láká to, že je poměrně snadno dosažitelné autem, nabízí průzračné moře a velké množství ubytovacích kapacit za stále poměrně příznivé ceny. Pokud jedete s malými dětmi a preferujete pláž s jemným pískem, pak bude pro vás ideálním dovolenkovým cílem letovisko Lopar na ostrově Rab. Písčitou pláž naleznete i ve Střední Dalmácii v letovisku Brela, ve Staré Novajli na ostrově Pag nebo v Potočnici. Většina pláží v Chorvatsku je sice oblázková, ale často se jedná o malé jemné kamínky, které malé děti zabaví stejně jako písek a navíc slibují průzračnější moře. V těchto případech dětem nezapomeňte přibalit boty do vody, jak pro případ ostřejších kamínků, tak pro případ výskytů mořských ježků, kterých je v Chorvatsku poměrně hodně.

Itálie

Pokud zamíříte do Itálie, rozhodně nebudete zklamáni. Pokud cestujete autem, pak pro vás budou nejdostupnější známé destinace Caorle či Bibione, kde naleznete i malý zábavní park a plno atrakcí pro děti. Pokud se na dovolenou do Itálie chystáte letecky, pak nejlepší pláže najdete v Kalábrii nebo na Sardinii. Ať už vyberete jakoukoliv část Itálie, v podstatě nikdy nesáhnete vedle.

Španělsko

Stejně jako u Itálie, i Španělsko je dokonalou destinací pro rodinnou dovolenou, akorát s tím rozdílem, že vypravit se sem je rozhodně třeba letecky. Mezi nejoblíbenější destinace patří Mallorka či Menorca na Baleárských ostrovech, kde můžeme doporučit třeba letovisko Playa de Palma a S´lllot na Mallorce. Pokud se chystáte na pevninu, ideálním místem bude pobřeží Costa Brava s letoviskem například Lloret de Mar a nebo do Andalusie, na riviéru Costa de Sol.

Řecko a řecké ostrovy

Dovolená na některém z řeckých ostrovů je tradičně ideální volbou i pro rodiny s dětmi. Na všech ostrovech naleznete nádherné pláže s pískem či jemnými oblázky, čistou vodou a často pozvolným vstupem do moře. Dejte pozor jen na to, díky tomu, že se jedná o ostrovy, může se stát, že zde bude více větrno a s tím jsou spojeny i větší vlny. Vybírejte tedy oblast a hotel i podle těchto parametrů. Doporučit můžeme třeba letoviska Faliraki na Rhodosu, Tsilivi a Laganas na Zakynthosu nebo Marmari na Kosu. Jedná se o místa, jejichž pláže jsou oceněné pro svou čistotu Modrou vlajkou.

Turecko

Turecko už můžeme v podstatě považovat za dovolenou s malým nádechem exotiky a to díky vzdálenosti od naší republiky a specifické ne zcela evropské kultuře. Ovšem na Turecké i Egejské riviéře si s dětmi užijete krásný pobyt plný nádherných písečných pláží a all-incslusive stravování. Doporučujeme vyzkoušet klidnější okraje letovisek Antalye a Alanye. Skvělé podmínky pro děti jsou také v letoviscích Side, Belek či Kemer.

Rodina v bezpečí

Uzavření cestovního pojištění při každé cestě do zahraničí pro každého z nás by mělo být již samozřejmostí. Pokud ale cestujete s dětmi, měli byste výběru a sjednání cestovního pojištění věnovat ještě o něco více času. Přeci jen, děti mnohdy snadno onemocní, nemusí jim sednout změna klimatu apod. Pokud si vyberete cestovní pojištění s odpovídajícími limity, bude o ně dobře postaráno. Asistenční služba, kterou máte k dispozici nonstop na telefonu v rámci svého pojištění, vám v případě zdravotních komplikací v zahraničí pomůže s vyhledáním lékaře, komunikací ve zdravotnickém zařízení a hlavně poplatky neohrozí váš rodinný rozpočet.

Pokud cestujete s dětmi, šance že se jim podaří něco poničit třeba na vybavení hotelu, je poměrně vysoká. Doporučujeme sjednat i připojištění odpovědnosti, které právě tyto situace, tedy škody způsobené na zdraví a majetku třetích osob, pokryje.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY