Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Dovolená v Řecku

Dovolená v Řecku, především pak na řeckých ostrovech, je rozhodně jednou z nejoblíbenějších destinací českých cestovatelů pro letní dovolenou. A není se čemu divit, možností kam v Řecku na dovolenou vyrazit je nespočet a každé místo a ostrov nabízí typicky řeckou a přitom jedinečnou atmosféru.

Cestování do Řecka

Kdy do Řecka?

Počasí v Řecku ovládá typické středomořské podnebí. Pokud se sem tedy chystáte na letní dovolenouhlavní sezóně, která je od poloviny června do konce srpna, připravte se na teploty sahající až ke 40°C a teplotu moře mezi 20 - 25°C.  V tuto dobu ovšem musíte počítat i se zvýšeným počtem turistů ve většině řeckých prázdninových destinací. Pokud si tedy chcete užít klid a dovolená v Řecku v přeplněných hotelech není pro vás to pravé, vyrazte mimo hlavní sezónu, tj. od dubna do poloviny června a pak od září do října. I v tomto období vás tu čekají příjemné letní teploty, které jsou však snesitelnější než v horkém létě a moře stále teplé a vhodné ke koupání.

Kam na pevninu v Řecku?

Pokud se chystáte navštívit řeckou pevninu, zřejmě největším turistickým lákadlem pro dovolenou v Řecku je hlavní město, Athény. Město ležící pod bájnou horou Olymp je díky dochovaným památkám sahajícím svou historií až do starověku, jedním z nejkrásnějších měst Evropy. Pokud se tedy rozhodnete zavítat právě sem, rozhodně nesmíte vynechat návštěvu chrámového komplexu Akropole. V okolí Athén můžete navštívit bájné Théby nebo se vydat ke klášterům Meteora. Další oblíbenou destinací pevniny je pak třeba městečko Parga, ležící na západním pobřeží Řecka naproti ostrovům Korfu, Paxos a Antipaxos. Toto městečkou vás okouzlí svou starobylou a romantickou atmosférou, krásnými plážemi, tavernami s typickými řeckými specialitami a tím, že je obklopeno horami a zelení, vyloženě vybízí k procházkám do přírody.

Řecké ostrovy

Ostrovů, které v rámci své dovolené v Řecku můžete navštívit je opravdu mnoho a výběr je opravdu pestrý. Ostrovů je více jak 2 000, jen 227 je jich ale obydlených a pouze 18 ostrovů má více než 10tis. obyvatel.  Vybírat tedy můžete z velkých turisticky známých ostrovů až po malé ostrovy, které přejdete bez problémů i pešky.  Nejnavštěvovanější jsou ostrovy Kréta, Lefkada, Rhodos, Kos, Zakynthos, Korfu, Karpathos nebo Samos.

Kréta

Největší z Řeckých ostrovů, nejvíce navštěvovaný a také nejbohatší na historické památky ze všech řeckých ostrovů. Nejznámější památkou je pozůstatek paláce Knossos, archeologické naleziště z doby bronzové. Pokud máte rádi trochu adrenalinu, najdete zde i vodní a zábavní parky. Sever ostrova je více turisticky navštěvovaný, jsou zde dlouhé písčité pláže, spousta hotel, taveren a barů. Nejznámější letoviska Kréty jsou města Stalis a Malia.  Na jihu ostrova jsou naopak malé a členité pláže s romantickými zátokami, je zde méně turistů a větší klid.

Kos

Známý pro své krásné písečné pláže, co by kamenem dohodil přes moře od Turecka. A i milovníci archeologie si zde přijdou na své, po ostrově je rozeseto několik archeologických nalezišť. Pokud budete chtít Kos více poznat, hlavní lákadla ostrova zvládnete autem projet za jeden den. Pokud jste sportovněji založení, pak si můžete půjčit kola a krásy ostrova poznávat tímto způsobem. Připravte se ovšem na kopcovitý terén. Navštívit také můžete místo, kde od moře vyvěrají horké prameny a vykoupat se tak v přírodním termálním bazénku.

Rhodos

Ostrov sice není tak zelený a bohatý na přírodu, ovšem na své si zde přijdou milovníci historie. Nejvíce památek objevíte přímo v hlavním městě ostrova, Rhodos, jehož centrum je zapsáno jako kulturní dědictví Unesco. Na východ ostrova se vydejte za zlatavými písečnými či oblázkovými plážemi, na západ zase v případě, že vás lákají větší vlny a s tím spojené vodní sporty.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Lesbos

Krásný zelený ostrov, plný borových a olivových hájů, ale také pozůstatků sopečné činnosti. Navíc se ostrov pyšní 12 plážemi oceněnými modrou vlajkou, která je udělována za kvalitu a čistotu vody nejkrásnějším plážím Evropy. Pokud tedy hledáte ideální místo pro odpočinek na pláži, tento ostrov je pro vás tím pravým.

Zakynthos

Ostrov s nádhernými plážemi, kde najdete i pláž Navagio, kterou můžete znát z mnoha fotografií či pohledů z Řecka. Jedná se o pláž ,,ztroskotání", kde v 80. letech 20. století ztroskotala pašerácká loď a nyní se k ní a na pláž pořádají výlety lodí. Ostrov je také jedním z mála míst na světe, kde se rozmnožuje chráněná želva Kareta obecná. Pozorovat ji tu tedy můžete ve volné přírodě na pláži nebo při potápění.

Santorini

Pokud ve vás dřímá romantická duše, pak tento ostrov bude pro vaši dovolenou v Řecku tím pravým. Vynechat nesmíte vesničku Oia s  bílými stavbami s typickou modrou střechou, zasazenými na úpatí skalisek. Je to jedno z nejfotogeničtějších míst na světě, oblíbené na svatby a líbánky. Připravte se ale na to, že ceny na ostrově jsou oproti ostatním ostrovům vyšší, a to jak za služby, tak i ubytování.

Bezpečné cestování

Ať už vaše se vaši dovolenou v Řecku rozhodnete strávit kdekoliv, nezapomeňte na sjednání kvalitního cestovního pojištění. Obsah a výběr pojištění přizpůsobte tomu, co plánujete na dovolené podnikat.

Pokud se chystáte za sportem, rozhodně danou sportovní aktivitu zohledněte i do připojištění, které k pojištění vyberete. Sporty jsou rozřazeny do kategorií rekreačních, rizikových, extrémních a nepojistitelných. Záleží tedy na tom, do jaké kategorie spadá právě druh vašeho sportu a na základě toho vybrat vhodný druh připojištění sportovních aktivit.

Pozor také na to, pokud si na dovolené plánujete půjčit vozidlo. Vybírejte spolehlivou půjčovnu a vozidlo, které je řádně pojištěno. Rozhodně nespoléhejte na pojištění odpovědnosti k vašemu cestovnímu pojištění, to se bohužel na škody způsobené dopravním prostředkem nebo na daném prostředku, nevztahují.

Pojištění vybírejte dle limitů, ne jen podle ceny. Důležitý je především limit na léčebné výlohy, pokud jedete za relaxem na pláži, vybírejte limit alespoň 5 mil. Kč,  pokud jedete za náročnější turistikou a sportem, pak volte ještě vyšší limity.

Nevíte, kde takové pojištění sjednat, potřebujete s výběrem poradit? Pak se neváhejte obrátit na naše specialisty, rádi vám s čímkoliv poradí.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY