222 100 200 Zavoláme vám zpět

Příprava auta na léto pozitivně ovlivňuje bezpečnost na silnicích

Publikováno: 19.05.2018

Důkladná příprava auta je nezbytná nejen v zimních měsících, ale i před letní motoristickou sezónou. S příchodem teplejšího počasí řidiči nevnímají nebezpečí tak intenzivně jako v zimě, ale zanedbání přípravy vozidla před delší dovolenkovou cestou může způsobit dopravní nehody nebo ohrozit život posádky. Případnou pomoc na cestách hledejte ve svém pojištění vozidla, proto ani toto nepodceňujte.

Příprava auta na léto

Součástí servisu by měla být kontrola podstatných součástí vozidla. Před dlouhou cestou na dovolenou by prohlídka měla zahrnovat kontrolu stavu chladicí a brzdové kapaliny, kontrolu brzd a tlumičů. Nezbytnou součástí prohlídky je i zjištění stavu, případně výměna vzduchového nebo palivového filtru.

Kromě celkové prohlídky auta je důležitá údržba klimatizace. Není to dávno, co nebyla klimatizace běžnou výbavou nových aut natož ojetin na trhu. Dnes je známé, že 9 z 10 aut klimatizaci již má. A že pravidelnou kontrolou a základním servisem lze předcházet nepříjemnostem v podobě stání v dlouhých prázdninových kolonách s nefunkční klimatizací, na to by neměl zapomenout nikdo. Klimatizace nezvyšuje pouze pohodu v kabině auta, ale také výrazně přispívá k bezpečnosti silničního provozu, není vám tak horko, ostatním v autě také ne a vydržíte mnohem déle pozornější a prostě „mnohem více v pohodě“ a připraveni řídit déle a dále.

K bezpečnosti nejvíce přispívá přezutí vozidla na letní pneumatiky. Ty zimní plní svou funkci správně pouze tehdy, když se průměrná teplota pohybuje okolo sedmi stupňů. Zimní pneumatiky v létě zvyšují spotřebu auta, omezují jeho ovladatelnost a pohodlí jízdy. Jejich bezpečnost je nízká zejména během deště. Zimní pneumatiky se vyrábějí z měkčí směsi než letní, proto se při vyšších teplotách přehřívají. To má za následek například prodloužení brzdné dráhy.

Jen pár rád k nezaplacení a jedna rada navíc – stále to většině z nás bohužel nejde aneb BESIP radí: Jak vytvořit pruh pro vozidla záchranných složek?

Besip video

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Autor: tým marketingu Top-Pojištění.cz