222 100 200 Zavoláme vám zpět

Nadstandardní asistenční služby

V podstatě už téměř u všech produktů povinného ručení jsou součástí pojištění i asistenční služby. Ovšem ty, které jsou v rámci produktu zařazeny automaticky a zdarma jsou ve většině případů ve velmi omezeném rozsahu. A proto jsou tu nadstandardní asistenční služby. Tedy asistenční služby, které vám v krizové situaci opravdu pomohou. Pojďme se na ně podívat blíže.

Nadstandardní asistence

Co jsou asistenční služby?

Asistenční služba je služba, která je vám k dispozici tzv. 24/7, tedy 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. V případě problémů na cestách vám asistenční služba může pomoci a to třeba při nehodě, poruše či odcizení vašeho vozidla. Pokud tedy k nějaké takové situaci dojde, kontaktujte asistenční linku své pojišťovny co možná nejdříve, pomohou vám s dalšími kroky a postupem. Asistenční službu můžete kontaktovat přímo na telefonním čísle, které vám sdělila vaše pojišťovna, případně můžete využít linku pomoci řidičům na telefonním čísle 1224. Rozsah základních asistenčních služeb, případně nadstandardních asistenčních služeb, pokud je máte ve smlouvě sjednané, naleznete přímo ve vaší pojistné smlouvě, případně v pojistných podmínkách.

Základní asistenční služby

Jak již bylo zmíněno výše, základní asistenční služby jsou již obvyklou součástí pojištění vozidel, ať už se jedná o povinné ručení nebo havarijní pojištění. Liší se ovšem v obsahu a především v limitech jednotlivých položek asistence. Nejčastěji se tato asistence vztahuje na opravu vozidla na místě, odtah do nejbližšího servisu, případně poskytnutí náhradního vozidla při nepojízdnosti toho vašeho. Záleží také na situaci v rámci pojistné události, tedy zda se jedná o nehodu, poruchu nebo třeba odcizení. Bližší informace můžete získat zde.

Nadstandardní asistenční služby

K vašemu pojištění vozidla, ať už se jedná o povinné ručení nebo havarijní pojištění, máte obvykle možnost sjednat připojištění, která jsou nad rámec základního pojištění. Právě nadstandardní asistenční služby patří mezi nejčastěji nabízené a velmi hojně využívané připojištění. V poměru cena/výkon se jedná opravdu o výhodné připojištění. Cena se samozřejmě odvíjí od nastavených limitů. Nicméně i tak se cena často pohybuje v řádu stokorun a to jsou v porovnání se sumami, které jste nuceni zaplatit třeba v případě odtahu porouchaného vozidla, odvozu posádky, zajištění doplnění paliva, výměně pneu či poskytnutí náhradního vozidla, několikanásobně nižší náklady. Běžné je také to, že se limity krytí u nadstandardních asistenčních služeb sčítají s limity základní asistence a tak získáte ještě vyšší krytí.

Přehled nadstandardních asistenčních služeb pro vozidla do 3,5t

Pojišťovna Produkty * Pojistná nebezpečí
Allianz Plus / Plus Maxi porucha, chyba řidiče, havárie, živel, vandalismus, poškození zvířetem, odcizení části vozidla
AXA Auto GO MAX nehoda, porucha
ČPP Asistence + / Asistence CAR + nehoda, porucha
ČSOB Nadstandard / Bez limitu nehoda, porucha, zásah cizí osoby, živel, odcizení
Direct pouze možnosti navýšení limitů základní asistence nehoda; nehoda a porucha
Kooperativa  Plus / Super nehoda, porucha / nehoda, porucha, odcizení
Slavia  pouze základní asistence ZDARMA

 * Jedná se rozšíření pojistného krytí u základní asistence, která je zdarma k pojištění.

Kompletní přehled nadstandardních služeb naleznete zde.

Jak vybrat nejlepší povinné ručení online?

Možnost porovnání několika pojišťoven a jejich produktů je pro výběr povinného ručení opravdu nespornou výhodou. Vše řešíte online, v klidu a pohodlí svého domova, případně v rámci konzultace se specialisty prostřednictvím telefonu. V online kalkulátoru v rámci grafu porovnání vidíte přehledně před sebou zobrazené všechny produkty a můžete tak porovnat nejen cenu, ale třeba i limity pojistného krytí, obsah produktu a přidat do kalkulace požadovaná připojištění. A v případě nejasností či dotazů nás neváhejte kontaktovat, naši specialisté na pojištění vozidel vám s výběrem pojištění rádi pomohou.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ