Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Nadstandardní asistenční služby

U produktů povinného ručení jsou součástí pojištění i asistenční služby. Mají ovšem omezený rozsah, a proto je dobré popřemýšlet nad nadstandardními službami. Podíváme se na ně blíže.

Co jsou asistenční služby?

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. V případě problémů na cestách vám asistenční služba může pomoci například při nehodě, poruše či odcizení vašeho vozidla. Pokud tedy k nějaké takové situaci dojde, kontaktujte asistenční linku své pojišťovny co možná nejdříve, pomohou vám s dalšími kroky a postupem. Je k tomu určeno telefonní číslo, které vám sdělila vaše pojišťovna a je uvedeno na zelené kartě, případně můžete využít linku pomoci řidičům 1224. Rozsah základních asistenčních služeb, případně nadstandardních asistenčních služeb, pokud je máte sjednané, naleznete přímo ve vaší pojistné smlouvě a v pojistných podmínkách.

Asistenční služby nejsou omezeny pro žádný okruh motorových vozidel, takže si je může sjednat opravdu každý, i když jste majitelem úplně nového vozu, nebo auta staršího 20 let.

Základní asistenční služby

Základní asistenční služby jsou obvyklou součástí pojištění vozidel, ať už se jedná o povinné ručení, nebo havarijní pojištění. Liší se obsahem a především limity jednotlivých položek asistence.

Na co se vztahuje základní asistence nejčastěji:

  • na opravu vozidla na místě (do určité částky nebo počtu hodin za práci),
  • odtah do nejbližšího servisu,
  • poskytnutí náhradního vozidla při nepojízdnosti toho vašeho.

Záleží také na situaci v rámci pojistné události, tedy zda se jedná o nehodu, poruchu nebo třeba odcizení.

Nadstandardní asistenční služby

K vašemu pojištění vozidla máte obvykle možnost si sjednat služby nad rámec základu. A právě nadstandardní asistenční služby patří mezi nejčastěji nabízená a velmi hojně využívaná připojištění. Cena se samozřejmě odvíjí od nastavených limitů. Nicméně i tak se často pohybuje v řádu stokorun a to jsou v porovnání se sumami, které jste nuceni zaplatit třeba v případě odtahu porouchaného vozidla, odvozu posádky, zajištění doplnění paliva či výměně pneu, několikanásobně nižší náklady. Běžné je také to, že se limity krytí u nadstandardních asistenčních služeb sčítají s limity základní asistence, získáte tak ještě vyšší krytí.

Jak vybrat nejlepší povinné ručení online?

Možnost porovnání několika pojišťoven a jejich produktů je pro výběr povinného ručení opravdu nespornou výhodou. Vše řešíte online, v klidu a pohodlí svého domova, případně v rámci konzultace se specialisty prostřednictvím telefonu. V online kalkulačce v rámci grafu porovnání vidíte přehledně zobrazené pojistné produkty a můžete porovnat nejen cenu, ale třeba i limity pojistného krytí, obsah produktu a přidat do kalkulace požadovaná připojištění. V případě nejasností či dotazů nás neváhejte kontaktovat, naši specialisté na pojištění vozidel vám s výběrem pojištění rádi pomohou.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ