Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Být připraven se vyplatí

Publikováno: 12.06.2019

Náhlá nemoc v den odletu, porouchané auto po cestě nebo úraz u moře? Bohužel i to se může stát. A tak stojí za to být i na takovou situaci připraven. Kromě základní lékárničky si tak na dovolenou nezapomeňte přibalit i kvalitní cestovní pojištění. Jak na výběr cestovního pojištění je tématem poslední části našeho dovolenkářského seriálu.

Cestovní pojištění pohoda

Jak vybrat cestovní pojištění

Výběr cestovního pojištění skutečně není radno podceňovat. A to i v případě, že při dovolené neopustíte hranice Evropy. Sice vám zde platí Evropský zdravotní průkaz, jeho platnost je ale poměrně výrazně omezená. Nepokryje vám například ošetření mimo státní zdravotnická zařízení, spoluúčast na ošetření, pobyt v nemocnici nebo třeba převoz zpět do ČR, pokud bude nutný. Součástí cestovního pojištění je vždy pojištění léčebných výloh a asistenční služby. U výběru cestovního pojištění se tedy zaměřujte především na limity léčebných výloh, kde platí čím vyšší, tím lepší.

Jaká zvolit připojištění?

Pokud dovolenou kupujete s předstihem, současně s nákupem zájezdu ideálně sjednejte i cestovní pojištění s připojištěním storno cesty. Pokud pak vy nebo někdo ze spolucestujících těsně před odcestováním onemocní, získáte většinu ze zaplacené částky za zájezd od pojišťovny zpět. Od cestovní kanceláře bývají v těchto případech storno poplatky za zrušení dovolené na poslední chvíli i v plné výši ceny dovolené, pojištění vám vaše finance zachrání.

Pokud cestujete vlastním vozidlem, máte možnost sjednat i cestovní pojištění včetně asistenčních služeb pro vaše vozidlo, případně si asistenci pro vozidlo sjednat zvlášť, možností je v dnešní době už opravdu spousta. Rozhodně to ale nepodceňujte, takový odtah porouchaného vozidla ze zahraničí by vás pak mohl vyjít i na desítky tisíc korun.

Nejen při cestách s malými dětmi pak určitě do objednávky nezapomeňte zahrnout i připojištění odpovědnosti. Toto pojištění kryje škody způsobené na majetku či zdraví třetích osob. Jako příklad si můžeme uvést třeba poškozené vybavení hotelového pokoje nebo rozbitou vázu v obchodě se suvenýry, tedy nic, co by se skutečně nemohlo stát. Aby vaše peněženka už tak zatížená běžnými výdaji na dovolené nezaplakala, škodu lze pokrýt právě z tohoto připojištění.

Dále pak máte možnost do svého pojištění zahrnout třeba připojištění zavazadel, úrazu anebo si navíc pojistit nějakou rizikovou sportovní aktivitu. Vždy záleží na tom, kam a s kým cestujete a jaká bude náplň vaší dovolené. Podle toho si pak sestavte takové pojištění, které pokryje vše, co by vás mohlo v průběhu cesty potkat.

Nevíte si rady?

A kde že takové pojištění sjednat? Jednoduše online, během pár minut v naší kalkulačce zde. A pokud si nevíte rady, neváhejte nás oslovit, rádi vám se sjednáním pomůžeme.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Přechozí díly článku: