Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Itálie - lavinové zpravodajství

Itálie se pyšní nádhernými horskými destinacemi. Možná jste jejich kouzlu podlehli i vy a chystáte se na dovolenou. Jestli hodláte prozkoumávat krajinu v zimních měsících, určitě byste měli sledovat lavinové zpravodajství. Lavina dokáže totiž být pěkně nebezpečná.

Itálie - lavinové zpravodajství_2

Lavinové nebezpečí

Nejvíce obětí lavin umírá krátce po zasypání. Nejčastější příčinou úmrtí je přidušení pod vrstvou sněhu, ze které není oběť schopna se vyhrabat. Smrtelná mohou být také zranění, která valící se sníh způsobí. Jen si představte, že velká lavina dokáže kácet lesy. Co potom udělá s člověkem? Ten, kdo má štěstí, lavina mu nezpůsobí těžké zranění a po zasypání má možnost dýchat, má docela velkou pravděpodobnost, že přežije - nesmí však podlehnout podchlazení dříve, než ho najde a zachrání horská služba. V tuto chvíli se hraje o čas.

Lavina v italských Alpách

Předvídejte!

Je pravda, že po přežití laviny byste měli do konce života co vyprávět, ale riziko úmrtí za to rozhodně nestojí. Proto před každou horskou procházkou sledujte stránky https://www.avalanches.org. Zvolte v mapě ,,vaši" destinaci a podívejte se, jestli meteorologové nevarují před lavinou. Pár minut na internetu vám ušetří trápení a možná i život.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY