Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Nejlepší italské skiareály pro celou rodinu!

Publikováno: 22.01.2020

Itálie nemá jen vynikající pizzu, úžasnou historii a nádherné moře. Najdete v ní i spoustu skvělých lyžařských středisek, které budete vy a vaše děti naprosto milovat! Kam přesně vyrazit za těmi nejlepšími sjezdovkami a spoustou zábavy? Inspirujte se, kde lyžovat v Itálii, v našem článku.

Lyžování rodina

San Martino di Castrozza, Trentino

Tohle středisko má v nabídce třeba skvělý program Dolomity Family Fun (pro děti od 4 do 13 let) se spoustou aktivit obsahující lyžování a další sportovní i vzdělávací náplň. Navíc si místní animátoři děti vyzvednou přímo v hotelu a skibusy je odvezou na svah, kde je baví až do večera. Takže rodiče si můžou prostě užívat!

  • Děti do 8 let mají skipas zdarma.

Fai della Paganella, Trentino

V Brentských Dolomitech najdete i lyžařskou školu v češtině (Paganella Ski). Krom toho tu na vás čekají čtyři zábavní parky, a o děti do 5 let se postarají odborní lektoři a animátoři ze školky Mary Poppins

Samozřejmostí jsou lyžařské školy, zóny pro nejmenší (Kids Park v lokalitě Prati di Gaggia, Baby Park v lokalitě Dosson), posuvné koberce, hrady, skluzavky a dospělí se určitě taky rádi vydovádí při sáňkování nebo na snowtubingové dráze.

  • Děti do 8 let mají skipasy zdarma a teenageři do 16 let se slevou. 
  • Skipas Dual – šestidenní skipas, díky kterému se můžou rodiče střídat v lyžování a péči o děti.

Val di Fiemme, Trentino

Ve Val di Fiemme se můžete s dětmi zúčastnit třeba "magických lyžařských týdnů" (Magic Ski Weeks), které nabízejí slevy a aktivity speciálně pro děti, včetně karnevalů a dalších zábavných aktivit. V lyžařských školách se o ně postarají vysoce kvalifikovaní instruktoři, kteří je naučí nejen lyžovat, ale seznámí je i se zásadami bezpečného lyžování-to vše zábavnou formou. Ve středisku jsou také hned čtyři dětské parky (Království Cermislandia Alpe Cermis v Cavalese, Bip Club v Pampeago, Království draků v Predazzo, Doupě gnomů – Laricino Park v Bellamonte).

Místa v okolí:

  • Terme di Comano – termální lázně s vodoléčebnými procedurami pro děti i dospělé. V okolí lázní je i zřícenina římské pevnosti anebo se můžete podívat na některý z krásných hradů, kterých je v dané oblasti hned několik.
  • Molveno, Lago di Garda – známá italská  jezera, u kterých vás čeká nádherná příroda.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Passo del Tonale, Lombardie

V Lombardii doporučujeme areál Adamello Ski, ve kterém najdete klidné, mírné a dlouhé sjezdovky, které jsou pro děti a začátečníky jako stvořené (další poklidné sjezdovky najdete i v lokalitách Valena a Valbiolo). 

Na místě jsou i lyžařské školy a školky, možnost bobování i bruslení. Dospělí určitě uvítají freestyle lyžování ve Snowparku Ronale. A náročnější lyžaři mohou také vyzkoušet sjezdovky v lokalitě Tem?, Ponte di Legno a Presena, které jsou z Passo del Tonale dostupné na lyžích.

  • Děti do 8 let mají skipas zdarma.

Místa v okolí:

  • Ponte di Legno – místo, kde si můžete krásně zaplavat v bazénu anebo chytit bronz v soláriu. 
  • Castel San Michele – kaple zasvěcená sv. Michaelovi, kterou najdete v malebném městečku jen kousek od Tonale.

Val Gardena, Dolomity

V oblasti Dolomit najdete 12 vysokohorských středisek s vysokým komfortem a s 1 200 km krásně upravených sjezdovek. A nachází se tu i jedno z nejluxusnějších středisek celé Itálie Val Gardena. Co se o něm říká? Buď jste v něm nikdy nebyli anebo už nechce jezdit jinam.

Děti se ve Val Gardena mohou učit hned v několika lyžařských školách pod vedením zkušených instruktorů a animátorů. Vyzkoušet si mohou i sáňkování a bruslení na bruslařském stadionu a celkově je tu v nabídce tolik zábavy, že nebudete vědět co dřív. Určitě nesmíte minout ani obrovskou hernu Lino Land (má 1000 metrů čtverečních) se všemi myslitelnými i nemyslitelnými atrakcemi.

Forni di Sopra, Friaul

Forni di Sopra je trochu méně známé středisko, které se nachází ve východních Dolomitech. Kromě toho, že je ideálním místem pro rodiny s dětmi, potěší i milovníky historie. Forni di Sopra je totiž opředeno legendami a příběhy a pro svou krásnu bylo i zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Oblast nabízí i bohaté možnosti pro běžkaře na trasách s výhledy na řeku Tagliamento. Skialpinisté tu najdou také několik tras. A děti uvítají mírné sjezdovky s pojízdnými koberci, lyžařskou školou, snowpark s nafukovadly i sáňkařskou dráhu.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

  • Děti do 7 let mají skipas zdarma. A navíc tu v období jarních prázdnin  (16. 2.-22. 2. 2020) bude probíhat dětský klub Taliánek.
  • V areálu na vás čeká také moderní sportovní centrum s krytým bazénem, tobogánem, vířkou, saunou a párou. Navíc je jeho součástí i posilovna, taneční sál, tělocvična pro míčové sporty a horolezecký úsek

Doufáme, že jsme vám navodili tu správnou dovolenkovou atmosféru. Ještě pro vás máme tipy, co do kufru, když jedete na hory s dětmi a opět připomínáme – "přibalte" si sebou i cestovní pojištění, které se o vás postará na svahu i mimo něj ?

Cesta do Itálie

Desetidenní dálniční známka stojí 9,20 EUR. V Itálii se placené úseky platí v mýtných bránách. Cena se odvíjí podle ujeté vzdálenosti a činí 9 EUR na 100 km. Pohonné hmoty jsou o něco levnější v Rakousku. Podrobnější informace o cestě autem do Itálie.

Benzín Nafta
Itálie 1,588 EUR 1,457 EUR
Rakousko 1,116 EUR 1,064 EUR

Důležitá čísla

Kontakt Telefonní číslo
Tísňová linka 112 Cestovan-dulezita_tel_cisla-italie
Policie 113
První pomoc 118
Hasiči 115
Horská služba
118
Velvyslanectví +39 335 310 450 ke stažení zde

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Autor: Karolína