Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Nejlepší místa pro lyžování s dětmi na Slovensku

Publikováno: 31.01.2020

Na prodloužený víkend anebo na jarní prázdniny strávené lyžováním nemusíte jezdit ani moc daleko. Stačí se zaměřit jen kousek na východ - na Slovensko. V zemi Tater najdete hned několik krásných ski areálů, které jsou pro rodinnou dovolenou jako stvořené.

Lyžování rodina

Ski areál Jasná Chopok, Nízké Tatry

I v Nízkých Tatrách najdete hned několik skvělých míst, na která se můžete v zimě vypravit i s dětmi. Ski areál Jasná Chopok je největším areálem na Slovensku a nabízí 29 km sjezdovek i tratě pro běžkaře a vhodná místa pro freeride. Děti potom jistě ocení Maxiland arénu - lyžařskou školku pro úplné začátečníky, kam mohou i bez skipasu. A na sjezdovkách najdete přímo úseky vhodné pro rodiny s dětmi.

Místa v okolí:

 • Aquapark Tatralandia - největší areál vodní zábavy s ubytováním ve střední Evropě. Pro děti i dospělé tu je čtrnáct bazénů s mořskou, termální i čirou vodou a skoro tři desítky tobogánů a skluzavek.
 • Hurricane Factory - ,,továrna", ve které si můžete vyzkoušet simulovaný volný pád ve vzdušném víru. A najdete ji hned vedle výše zmíněného aquaparku.
 • Liptov Aréna Tatralandia - ideální místo pro tenis, florbal nebo volejbal

Park Snow Donovaly, Nízké Tatry

Tenhle snowpark je největším dětským fun parkem ve střední Evropě. Děti se můžou učit lyžovat v Brumíkově lyžařské akademii a na všechny tu čeká sedmnáct sjezdovek (většinou modrých) a několik běžkařských okruhů.

Místa v okolí:

 • Centrum Almet, Donovaly - bowling, billiard, laserová střelnice i zábava na golfovém trenažéru
 • Rezort Gothal, Liptovská osada - v něm najdete plavecký, relaxační i dětský bazén, stejně jako sauny
 • Bánská Bystrica - tohle slavné havířské město navštivte, pokud máte rádi historii. Určitě oceníte jeho jedinečnou atmosféru.

Cestovní pojištění online

Snowpark Lučivná, Vysoké Tatry

Místo jako stvořené pro rekreační lyžování. Děti se zabaví na dětském hřišti nebo v lyžařské škole vedené zkušenými instruktory, kteří ví, že učení musí být hlavně zábava. Čas si můžete zpestřit i nočním lyžováním anebo snowtubingem.

Dalšími lyžařskými středisky v okolí jsou třeba Tatrasvit nebo Ski Centre Lopušná Dolina. Zkuste i pohodovou sjezdovku na Jakúbkově lúce.

Místa v okolí:

 • AquaCity Poprad - místo pro pořádnou relaxaci s termálními a relaxačními bazény i s dvoupatrovým wellness centrem
 • Thermal Park Vrbov nabídce má deset bazénů, včetně dětských, a místní voda nabídne i léčivé účinky
 • Tatranský ledový dóm - tradiční tatranská atrakce, kterou najdete na Hrebienku. Pro rok 2020 byl jejím tématem Chrám Matky Boží v Paříži - jeho zmenšeninu zde několik tvůrců postavilo z 225 tun ledu. 
 • Na Hrebienku najdete také sáňkařskou dráhu - je upravená, dlouhá 2,5 km a v noci osvětlená.
 • Štrbské pleso - na to se s dětmi vydejte netradiční zubačkou
 • Bachledka - procházka v korunách stromů. Na děti tu čeká spousta prolézaček a procházku zvládnete případně i s kočárkem.
 • Zoopark u Hotelu Hubert v Gerlachově - prohlédnout si můžete lamy, horské krávy, prasata, kozy nebo si objednat projížďku na koni

Na závěr už jen popřejeme pohodovou dovolenou, krásné zážitky, a hlavně bezpečné sjezdovky - pro tento případ si samozřejmě sjednejte cestovní pojištění! A pokud cestujete do Tater autem, podívejte se na ty nejlepší trasy a tipy na cestu.

Spočítat si cestovní pojištění

Autor: Bára