Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Nejlepší místa pro lyžování s dětmi na Slovensku 2024

Publikováno: 24.01.2024

Rádi byste si s rodinou užili pořádnou lyžovačku? Za moderními sjezdovkami a zábavou i pro nejmenší nemusíte jezdit nikam daleko. Stačí zamířit na Slovensko, kde najdete hned několik krásných ski areálů, které jsou pro rodinnou dovolenou jako stvořené. Kde si tedy užít to nejlepší lyžování s dětmi na Slovensku? Inspirujte se našimi tipy!

Lyžování s dětmi na Slovensku

Nejlepší lyžování na Slovensku 2024

Na prodloužený víkend anebo na jarní prázdniny 2024 strávené lyžováním je Slovensko jako stvořené. Přinášíme vám tipy nejen na ski areály vhodné pro rodiny, ale také na další zábavné aktivity, které můžete s dětmi navštívit v jejich okolí.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Ski areál Jasná Chopok, Nízké Tatry

V Nízkých Tatrách najdete hned několik skvělých míst, kam se můžete v zimě vypravit s dětmi. Ski areál Jasná Chopok je největším areálem na Slovensku a nabízí 29 km sjezdovek, tratě pro běžkaře i vhodná místa pro freeride. Děti, které s lyžováním teprve začínají, potom jistě ocení Maxiland arénu - lyžařskou školku pro úplné začátečníky, kam mohou i bez skipasu. A na sjezdovkách najdete přímo úseky vhodné pro rodiny s dětmi.

Sjezdovky Ski areálu Jasná

Modré Červené Černé
20,5 km 17,8 km 7,3 km

Zdroj: Jasná

Běžecké tratě - 11 km

Přepravní zařízení (lanovky, vleky) - 19

Místa v okolí:

 • Aquapark Tatralandia: Největší areál vodní zábavy s ubytováním ve střední Evropě. Pro děti i dospělé nabízí čtrnáct bazénů s mořskou, termální i čirou vodou a skoro tři desítky tobogánů a skluzavek.
 • Hurricane Factory: ,,Továrna", ve které si můžete vyzkoušet simulovaný volný pád ve vzdušném víru. A najdete ji hned vedle výše zmíněného aquaparku.
 • Liptov Aréna Tatralandia: Moderní sportovně-kulturní aréna, kde si přijdou na své nadšenci tenisu, florbalu nebo volejbal.

Park Snow Donovaly, Nízké Tatry

Tento snowpark je největším dětským fun parkem ve střední Evropě. Děti se můžou učit lyžovat v Brumíkově lyžařské akademii a na všechny tu čeká sedmnáct sjezdovek (většinou modrých) a několik běžkařských okruhů.

Místa v okolí:

 • Centrum Almet, Donovaly: Bowling, billiard, laserová střelnice i zábava na golfovém trenažéru.
 • Rezort Gothal, Liptovská osada: Užijete si tu plavecký, relaxační i dětský bazén, stejně jako sauny.
 • Bánská Bystrica: Tohle slavné havířské město navštivte, pokud máte rádi historii. Určitě oceníte jeho jedinečnou atmosféru.

Snowpark Lučivná, Vysoké Tatry

Chcete si užít rekreační lyžování na Slovensku? Pak je pro vás snowpark Lučivná tím pravým místem. Děti se zabaví na dětském hřišti nebo v lyžařské škole vedené zkušenými instruktory, kteří ví, že učení musí být hlavně zábava. Čas si můžete zpestřit i nočním lyžováním anebo snowtubingem.

Dalšími lyžařskými středisky v okolí jsou třeba Tatrasvit nebo Ski Centre Lopušná Dolina. Zkuste i pohodovou sjezdovku na Jakúbkově lúce.

Místa v okolí:

 • AquaCity Poprad: Místo pro pořádnou relaxaci s termálními a relaxačními bazény i s dvoupatrovým wellness centrem.
 • Thermal Park Vrbo: V nabídce má deset bazénů, včetně dětských, a místní voda nabídne i léčivé účinky.
 • Tatranský ledový dóm: Tradiční tatranská atrakce, kterou najdete na Hrebienku. V tomto obřím iglú můžete obdivovat rozmanité ledové sochy. Pro rok 2020 byl tématem Chrám Matky Boží v Paříži - jeho zmenšeninu zde několik tvůrců postavilo z 225 tun ledu. 
 • Na Hrebienku najdete také sáňkařskou dráhu. Je upravená, dlouhá 2,5 km a v noci osvětlená.
 • Štrbské pleso: Vydat se na něj s dětmi můžete netradiční zubačkou. 
 • Bachledka: Procházka v korunách stromů, kterou zvládnete i s kočárkem. Na děti tu čeká také spoustu prolézaček. 
 • Zoopark u Hotelu Hubert v Gerlachově: Prohlédnout si můžete lamy, horské krávy, prasata, kozy nebo si objednat projížďku na koni.

Cestovní pojištění na lyže na Slovensko

Při lyžování si můžeme snadno přivodit zranění, a to nejen sobě. I když jste zkušení lyžaři, kteří jezdí bezpečně, na svazích samozřejmě nejste nikdy sami. Proto byste měli myslet na odpovídající ochranu nejen pro sebe, ale i pro celou svou rodinu.

Možná si říkáte, že cestovní pojištění na lyže nepotřebujete, protože vám pro případ úrazu a následného ošetření bude stačit EHIC, tedy Evropský průkaz zdravotního pojištění (tzv. modrá kartička), ale chyba lávky. Ten se totiž nevztahuje na:

 • ošetření v soukromých zdravotnických zařízeních a klinikách, které najdete právě v okolí lyžařských areálů,
 • repatriaci, tedy převoz zpět do České republiky,
 • spoluúčast na ošetření.

Kromě toho najdete v komerčním cestovním pojištění užitečná připojištění, která se o vás postarají v celé řadě situací. Tak zbytečně neriskujte a myslete na své bezpečí.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Autem na Slovensko jedině s autopojištěním

Chystáte se na Slovensko autem? V tom případě určitě nezapomeňte na sjednání kvalitního autopojištění. V prvé řadě potřebujete povinné ručení, protože jeho uzavření ukládá zákon. Pokud způsobíte někomu jinému škody na zdraví či majetku, pojišťovna je za vás pokryje. Jen si dejte pozor na dostatečné limity. Online kalkulačka povinného ručení vám porovná nabídky pojišťoven a vy tak budete mít jistotu, že jste si sjednali tu nejvýhodnější.

Havarijní pojištění povinné není, rozhodně se ale vyplatí, především před cestou do zahraničí v zimě, kdy se riziko havárie zvyšuje. Havarijní pojištění pokryje škody na vašem autě, proto byste si ho měli sjednat ve vlastním zájmu. Naše online kalkulačka vám pomůže.

kalkulačka havarijního pojištění