Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění lyžování

Pokud potřebujete sjednat cestovní pojištění na poslední chvíli, není nic jednoduššího než sednout k počítači nebo vzít do ruky svůj chytrý telefon a do vyhledávače zadat ,,cestovní pojištění lyžování". V naší online kalkulačce cestovního pojištění vám sjednání cestovního pojištění nezabere více než pár minut. Takže nevadí, že děti už nedočkavě poskakují před domem kolem plně naloženého auta. Než manžel zkontroluje upevnění lyží na střeše, máte sjednáno a můžete s klidným srdcem vyrazit.

Cestovní pojištění na hory

Proč sjednat cestovní pojištění?

Ať už vyrážíte za zimními radovánkami za hranice a nebo jste věrni českým luhům hájům, sjednání cestovního pojištění na lyžování se vám určitě vyplatí. Při cestách do zahraničí je sjednání cestovního pojištění v podstatě nutností, pokud tedy nechcete případnou návštěvu lékaře při nemoci či úrazu v zahraničí hradit z vlastní kapsy. Spoléhat se na veřejné zdravotní pojištění, které je platné v rámci Evropské unie se rozhodně nedoporučuje. Myslete na to, že v rámci evropského zdravotního pojištění jsou hrazena skutečně pouze základní ošetření ve státních zdravotnických zařízeních, už ale nekryje případnou repatriaci do ČR, ošetření v soukromých zařízeních apod.

Co je součástí cestovního pojištění?

Součástí cestovního pojištění na lyže do zahraničí jsou vždy asistenční služby a pojištění léčebných výloh. Asistenční služba vám je k dispozici na telefonu nepřetržitě a je třeba se na ni obrátit v případě, že potřebujete v zahraničí navštívit lékaře nebo si nevíte rady v dalších situacích, které vám dovolenou mohou zcela pokazit. Z léčebných výloh je pak hrazeno veškeré ošetření, hospitalizace, repatriace a také třeba zásah horské služby či vrtulníku v případě, že dojde k takovému zranění, které si tento způsob přepravy vyžádá a asistenční služba jej schválí.

U cestovního pojištění v rámci České republiky je součástí pojištění odpovědnosti, úrazu a zavazadel. Oproti zahraničnímu cestovnímu pojištění zde ve většině případů nejsou obsaženy asistenční služby a žádný produkt nekryje léčebné výlohy. Léčebné výlohy vám v případě nutnosti hradí vaše zdravotní pojišťovna.

Možnosti připojištění

K cestovnímu pojištění do zahraničí lze připojistit pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storno cesty. Pokud vaše cesta směřuje právě na zasněžené vrcholky Alp či Slovenských Tater, určitě zvažte možnost sjednání připojištění odpovědnosti a úrazu. Pojištění odpovědnosti se vztahuje na škody na zdraví či majetku třetích osob, ke kterým při lyžování může dojít velmi snadno. Úrazové pojištění pak slouží jako odškodění v případě úrazu s trvalými následky či následkem smrti.

K cestovnímu pojištění v rámci ČR i do zahraničí si pak můžete sjednat pojištění storna cesty, které využijete především tehdy, kdy zájezd objednáváte s předstihem a nechcete v případě, že neodcestujete, přijít o všechno, co jste za daný zájezd uhradili.

Jak sjednat cestovní pojištění

Sjednání cestovního pojištění pro lyžování již nemůže být jednodušší! Stačí si na stránkách společnosti Top-Pojištění.cz otevřít kalkulaci cestovního pojištění a zadat požadované parametry cesty včetně volby zimních sportů. Vybírat můžete z produktů až 12ti pojišťoven. Prostřednictvím tlačítka ,,Koupit" pokračujete v objednávce a zadáváte bližší informace o pojištěných osobách. Platbu můžete provést online platební kartou a nebo se k ní vrátit později pomocí příkazu k úhradě. Údaje pro platbu a veškeré dokumenty obdržíte do emailu ihned po sjednání pojištění. A pokud si nebudete v průběhu kalkulace s čímkoliv vědět rady, neváhejte se obrátit na naše zákaznické centrum. K dispozici jsme vám každý den.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ