Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Jak sjednat cestovní pojištění na lyžování?

Potřebujete si sjednat cestovní pojištění na poslední chvíli? Není nic jednoduššího! Stačí sednout k počítači nebo vzít do ruky svůj chytrý telefon a v naší online kalkulačce cestovního pojištění si sjednat cestovní pojištění na lyžování během pár minut. Vůbec nevadí, že děti už nedočkavě poskakují před domem kolem plně naloženého auta. Než manžel zkontroluje upevnění lyží na střeše, máte sjednáno a můžete s klidem vyrazit.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Proč sjednat cestovní pojištění na lyže?

Ať už vyrážíte za zimními radovánkami za hranice, nebo jste věrní českým sjezdovkám, sjednání cestovního pojištění na lyže se vám určitě vyplatí. Při cestách do zahraničí je sjednání cestovního pojištění v podstatě nutností.

Cestovní pojištění na lyžování

Nespoléhejte se na modrou kartičku

Pokud tedy nechcete případnou návštěvu lékaře při nemoci či úrazu v zahraničí hradit z vlastní kapsy, což by se vám nemuselo vyplatit, spoléhat se na veřejné zdravotní pojištění, které je platné v rámci Evropské unie (známá modrá kartička), se rozhodně nedoporučuje. Myslete na to, že v rámci evropského zdravotního pojištění jsou hrazena skutečně pouze základní ošetření, a to jen ve státních zdravotnických zařízeních.

Nekryje už ovšem ošetření v soukromých zařízeních a na klinikách, které se nachází většinou právě v lyžařských střediscích, ani případnou repatriaci do ČR a další položky.

Co je součástí pojištění na lyže?

Součástí cestovního pojištění na lyže do zahraničí jsou vždy asistenční služby a pojištění léčebných výloh. Asistenční služba vám je k dispozici na telefonu 24/7 a můžete se na ni obrátit v případě, kdy potřebujete v zahraničí navštívit lékaře nebo si nevíte rady v dalších situacích, které vám dovolenou mohou znepříjemnit.

Z léčebných výloh, které jsou základním kamenem cestovního pojištění, se hradí:

 • veškeré ošetření,
 • hospitalizace,
 • repatriace,
 • zásah horské služby či vrtulníku (v případě, že dojde k takovému zranění, které si tento způsob přepravy vyžádá a asistenční služba jej schválí).

U cestovního pojištění v rámci České republiky je součástí pojištění odpovědnosti, úrazu a zavazadel. Oproti zahraničnímu cestovnímu pojištění zde ve většině případů nejsou obsaženy asistenční služby a žádný produkt nekryje léčebné výlohy. Léčebné výlohy vám v případě nutnosti hradí vaše zdravotní pojišťovna.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Připojištění k cestovnímu pojištění na lyžování

V cestovním pojištění na lyže najdete také užitečná připojištění, která se vám hodí v celé řadě situací. Jedná se například o:

 • Pojištění úrazu: Právě ten se nám při sportu může často stát. Toto připojištění se vztahuje na trvalé následky úrazu či smrti pojištěného.
 • Pojištění odpovědnosti: Vztahuje se na škody způsobené na zdraví či majetku třetích osob. Od roku 2022 je mimo jiné povinné pro všechny, kdo se vydávají na lyže do Itálie.
 • Pojištění zavazadel a sportovní výbavy: Pro případ jejich ztráty, odcizení, poškození.
 • Pojištění storna cesty: Pokud byste na svou dovolenou nemohli ze závažných důvodů odjet (např. v případě nemoci dětí).
 • Autoasistence: Ocení všichni, kdo vyráží na hory autem.

Pokud vaše cesta směřuje právě na zasněžené vrcholky Alp či slovenských Tater, určitě do svého cestovního pojištění přidejte připojištění odpovědnosti a úrazu. Pojištění odpovědnosti se vztahuje například na chvíle, kdy při lyžování dojde na sjezdovce ke srážce. Pokud dojde k úrazu s trvalými následky nebo k pracovní neschopnosti, mohou částky šplhat až do astronomických výšek.

Připojištění zimních sportů a jejich rozdělení dle rizikovosti

U cestovního pojištění na lyže se sportovní aktivity dělí na rekreační, rizikové, extrémní, či dokonce nepojistitelné sporty. Každá pojišťovna totiž definuje jednotlivé sporty na základě svých interních podmínek. Proto se ještě před sjednáním pojistky podívejte na to, jak k vaší plánované sportovní aktivitě přistupuje zvolená pojišťovna, nebo jestli je třeba rovnou zvolit připojištění zimních sportů.

Počítejte také s tím, že čím rizikovější sport, tím více si na pojistném připlatíte, přičemž některé sporty není možné pojistit vůbec.

Klasické cestovní pojištění na lyže se týká lyžařských aktivit na vyznačených sjezdovkách v nadmořské výšce do 3 500 metrů nad mořem. Níže přinášíme orientační rozdělení jednotlivých sportů dle kategorií.

Rekreační sporty

běh na lyžích po vyznačených trasách, bruslení, curling, in-line na ledě, lyžování na vyznačených sjezdovkách, saně, boby na vyznačených trasách, skiatlon, skiboby, sledge hokej, sněžnice do 3 500 m n. m., snowboarding na vyznačených sjezdovkách

Rizikové sporty / Extrémní sporty

akrobacie na lyžích, alpinismus, boby na nevyznačených trasách, freeskiing, freestyle snowboarding, heliskiing, jízda na snowscootu, jízda na sportovním bobu v koridoru, lezení v ledopádech, lezení v ledu po umělé stěně (icebreaker), lyžování a snowboarding ve snowparku, lyžování mimo vyznačené sjezdovky a trasy, rychlobruslení, saně sportovní, skialpinismus, skitouring, sněžný skútr, snowbike, snowboarding mimo vyznačené tratě, snowbungeekayaking, snowbungeerafting, snowkiting, snowrafting, snowtrampoline, snowtubing na vyznačených trasách, sportovní boby, saně v koridorech

Nepojistitelné sporty

běh na lyžích mimo vyznačené trasy, crashed ice, skiextrém, skikros, skoky a lety na lyžích, skydiving, skymarathon, skysurfing, sněžný skútr - sjezd, závody (gladiator race, spartan race atp.) vč. její přípravy a závodů

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Rozdíl mezi pojištěním na lyže do zahraničí a do České republiky

V případě, kdy vyrážíte na hory za hranice, cestovní pojištění si zkrátka sjednat musíte. Tedy pokud nechcete v případě pojistné události z vlastní kapsy platit desítky až stovky tisíc korun.

 • Když vyrážíte na lyže do zahraničí, sjednejte si komerční cestovní pojištění s odpovídajícími limity léčebných výloh a včetně potřebných připojištění. 

V případě, kdy vyrážíte na hory do České republiky, nemusíte náklady na ošetření řešit. Je tu zkrátka klasické zdravotní pojištění. V tom ale nenajdete krytí, které vám nabízí připojištění.

 • Když vyrážíte na lyže do České republiky, sjednejte si k cestovnímu pojištění v rámci ČR užitečná připojištění (např. storna cesty, zavazadel, úrazu, odpovědnosti atd.).

Kolik stojí pojištění na lyže do zahraničí a kolik do České republiky?

počet dní ČR Evropa (mimo ČR)
jednotlivec 3 57 Kč 141 Kč
pár 3 106 Kč 283 Kč
rodina - 2 dospělé osoby a 1 dítě (do 12 let) 3 120 Kč 294 Kč
rodina - 2 dospělé osoby a 2 děti (do 12 let) 3 144 Kč 362 Kč
počet dní ČR Evropa (mimo ČR)
jednotlivec 5 95 Kč 235 Kč
pár 5 177 Kč 471 Kč
rodina - 2 dospělé osoby a 1 dítě (do 12 let) 5 200 Kč 490 Kč
rodina - 2 dospělé osoby a 2 děti (do 12 let) 5 240 Kč 603 Kč
počet dní ČR Evropa (mimo ČR)
jednotlivec 8 152 Kč 377 Kč
pár 8 283 Kč 753 Kč
rodina - 2 dospělé osoby a 1 dítě (do 12 let) 8 320 Kč 783 Kč
rodina - 2 dospělé osoby a 2 děti (do 12 let) 8 384 Kč 964 Kč

Poznámka: Jedná se o nabídky pojišťoven na našem srovnávači. Cena nabízená přímo konkrétní pojišťovnou se může trochu lišit (nebo pojišťovna může nabízet jiný produkt). Aktualizováno k 22. 1. 2024.

Jak sjednat nejlepší cestovní pojištění na lyže v roce 2024?

Se sjednáním cestovního pojištění na hory vám pomůže online kalkulačka. Podívejte se na to, jak si v ní pojištění na zimní dovolenou sjednáte hezky krok za krokem:

 1. V online kalkulačce zadáte základní informace o vás a vaší cestě: Délku trvání pobytu, cílovou destinaci, počet zajištěných osob v jedné pojistce, jejich věk a zda tvoří jednu rodinu.
 2. Uvidíte před sebou porovnané nabídky od pojišťoven. Můžete si zvolit míru zajištění (vyšší, střední, nízká), přidávat připojištění (např. připojištění zimních sportů, autoasistenci, pojištění odpovědnosti, pojištění sportovní výbavy, pojištění storna pobytu atd.) a pečlivě si projít podmínky jednotlivých nabídek. Právě v tomto kroku se podívejte na to, jak která pojišťovna přistupuje k vámi provozovanému sportu a zda je třeba zvolit pouze připojištění zimních sportů, nebo dokonce připojištění sportů rizikových či extrémních.
 3. Sjednáte si vybrané cestovní pojištění. U nabídky, která se vám líbí nejvíce a která splňuje všechny podmínky pro to, abyste na horách byli správně zajištění, kliknete na tlačítko KOUPIT. V dalším kroku vyplníte bližší údaje o vás a dalších zajištěných osobách a pojištění uzavřete.
 4. Obdržíte dokumenty a zaplatíte pojistné. Během pár minut vám do e-mailové schránky přijdou všechny důležité dokumenty včetně pojistné smlouvy. Samotné pojištění pak začne platit hned, jak ho zaplatíte. Vybrat si můžete z online platby kartou, nebo zvolit formu bankovního převodu.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Nezapomeňte pojistit i vaše auto

Vyrážíte na hory autem? Určitě nepodceňte sjednání havarijního pojištění. V případě nehody vám totiž pokryje způsobené škody, čímž může ušetřit i statisícové částky. Naše online kalkulačka havarijního pojištění vám vypočítá cenu u jednotlivých pojišťoven. Vy si jen vyberete tu nejvýhodnější nabídku.

kalkulačka havarijního pojištění