Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění lyžování

Potřebujete si sjednat cestovní pojištění na poslední chvíli? Není nic jednoduššího! Stačí sednout k počítači nebo vzít do ruky svůj chytrý telefon a v naší online kalkulačce cestovního pojištění si sjednat cestovní pojištění už během pár minut. Takže vůbec nevadí, že děti už nedočkavě poskakují před domem kolem plně naloženého auta. Než manžel zkontroluje upevnění lyží na střeše, máte sjednáno a můžete s klidným srdcem vyrazit na hory za zimními radovánkami

Cestovní pojištění na hory

Proč sjednat cestovní pojištění na lyže

Ať už vyrážíte za zimními radovánkami za hranice a nebo jste věrní českým sjezdovkám sjednání cestovního pojištění na lyžování se vám určitě vyplatí. Při cestách do zahraničí je sjednání cestovního pojištění v podstatě nutností.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Nespoléhejte se na modrou kartičku

Pokud tedy nechcete případnou návštěvu lékaře při nemoci či úrazu v zahraničí hradit z vlastní kapsy, což by se vám nemuselo vyplatit. Spoléhat se na veřejné zdravotní pojištění, které je platné v rámci Evropské unie (známá „modrá kartička“) se rozhodně nedoporučuje. Myslete na to, že v rámci evropského zdravotního pojištění jsou hrazena skutečně pouze základní ošetření, a to jen ve státních zdravotnických zařízeních. Nekryje už ovšem ošetření v soukromých zařízeních a na klinikách, které se nachází většinou právě v lyžařských střediscích, ani případnou repatriaci do ČR a další položky.

Co je součástí pojištění na lyže

Součástí cestovního pojištění na lyže do zahraničí jsou vždy asistenční služby a pojištění léčebných výloh. Asistenční služba vám je k dispozici na telefonu 24/7 a je třeba se na ni obrátit v případě, že potřebujete v zahraničí navštívit lékaře nebo si nevíte rady v dalších situacích, které vám dovolenou mohou zcela pokazit.

Z léčebných výloh je pak hrazeno:

  • veškeré ošetření
  • hospitalizace
  • repatriace
  • zásah horské služby či vrtulníku (v případě, že dojde k takovému zranění, které si tento způsob přepravy vyžádá a asistenční služba jej schválí.)

U cestovního pojištění v rámci České republiky je součástí pojištění odpovědnosti, úrazu a zavazadel. Oproti zahraničnímu cestovnímu pojištění zde ve většině případů nejsou obsaženy asistenční služby a žádný produkt nekryje léčebné výlohy. Léčebné výlohy vám v případě nutnosti hradí vaše zdravotní pojišťovna.

Možnosti připojištění k cestovnímu pojištění na lyže

K cestovnímu pojištění do zahraničí  si můžete připojistit:

  • pojištění úrazu
  • odpovědnosti
  • zavazadel
  • storno cesty

Pokud vaše cesta směřuje právě na zasněžené vrcholky Alp či Slovenských Tater, určitě zvažte možnost sjednání připojištění odpovědnosti a úrazu. Pojištění odpovědnosti se vztahuje na škody na zdraví či majetku třetích osob, ke kterým při lyžování může dojít velmi snadno – například při srážce na sjezdovce, kdy v případě trvalých následků nebo pracovní neschopnosti mohou částky šplhat až do astronomických výšek.

K cestovnímu pojištění v rámci ČR i do zahraničí si pak můžete sjednat pojištění storna cesty, které využijete především tehdy, kdy zájezd objednáváte s předstihem a nechcete, v případě, že neodcestujete, přijít o všechno, co jste za daný zájezd uhradili. Věřte nám, že se tahle „pojistka“ hodí hlavně v případě rodinných dovolených, kdy nevíte, jestli vaše děti ve škole či školce nechytí bacila a celá dovolená tak visí na vlásku.

Jak sjednat cestovní pojištění na lyže

Sjednání cestovního pojištění pro lyžování je velmi snadné. Stačí si na stránkách společnosti Top-Pojištění.cz otevřít kalkulaci cestovního pojištění a zadat základní údaje o cestě (datum, cílovou destinaci, počet pojištěných atd.), a to včetně volby zimních sportů.

Během pár minut se vám zobrazí přehledně srovnané nabídky až od 12ti pojišťoven. Prostřednictvím tlačítka ,,Koupit" pak pokračujete v objednávce a zadáváte bližší informace o pojištěných osobách. Platbu můžete provést online platební kartou a nebo se k ní vrátit později pomocí příkazu k úhradě. Údaje pro platbu a veškeré dokumenty obdržíte do emailu ihned po sjednání pojištění. A pokud si nebudete v průběhu kalkulace s čímkoliv vědět rady, neváhejte se obrátit na naše zákaznické centrum. K dispozici jsme vám každý den.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ