Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění domácnosti srovnání

Primárním cílem srovnání a sjednání pojištění domácnosti je jeho ochrana proti následkům nepředvídatelných událostí. Pojištění domácnosti poskytuje finanční náhradu v případě škody v důsledku živelní události, krádeže nebo loupeže. Je nutné rozlišovat pojištění domácnosti a pojištění nemovitosti, ačkoliv zejména u pojištění bytů dochází často k jejich záměně.

Nejelvnější pojištění domácnosti

Srovnání pojištění domácnosti a pojištění nemovitosti

Klasickým příklad záměny těchto dvou pojištění je sjednání pojištění nemovitosti s automatickým předpokladem pojistníka, že se pojištění vztahuje i na vnitřní vybavení domácnosti. Bohužel tomu tak není, proto je nutné pojištění rozlišovat na pojištění domácnosti a pojištění nemovitosti. Pojištění domácnosti se tedy vztahuje pouze na věci náležející k domácnosti, jako je např. nábytek, elektronika, cennosti, audiovizuální technika, atd.

 

Naproti tomu pojištění nemovitostí se vztahuje pouze na pojištěnou stavbu, nikoli tedy na věci, které tato stavba uvnitř obsahuje.

Pojištění domácnosti bývá často podceňované, ale v dnešní době kdy se v domácnostech vyskytuje mnoho i méně kvalitní elektroniky, která muže způsobit požár a kdy počet vykradených bytů roste, Vám může ušetřit nemalé finanční prostředky.

Výhody srovnání pojištění domácnosti

Hlavními faktory pro stanovení sazby pojistného domácnosti u všech pojišťoven jsou především: výše pojistné částky, výše spoluúčasti, umístění dané domácnosti, úroveň zabezpečení domácnosti, četnost placení pojistného a bonusy. Po zadání úvodních parametrů si můžete srovnat ceny pojištění domácnosti.

Výše pojistné částky

Pojistná částka je celková suma, kterou vám pojišťovna v případě pojistné události vyplatí. Pojistník si hodnotu své domácnosti určuje sám. Odhadnout cenu vybavení domácnosti není snadné. A přitom je to v určitých životních situacích nezbytné. Např. při sjednání či aktualizaci pojištění domácnosti. Pokud je vybavení domácnosti oceněno příliš vysoko, je zbytečně drahé. A pokud příliš nízko, dochází k podpojištění a domácnost není dostatečně kryta pro případ škody.

Výše spoluúčasti

Pojišťovny nabízejí klientům možnost podílet se na úhradě vzniklých škod. Tato spoluúčast je stanovena obvykle pevnou částkou nebo procentem. Znamená to, že v případě škody zaplatí klient tuto částku nebo se na uhrazení škody podílí procentuálně dle informace uvedené v pojistné smlouvě. Zbytek vzniklé škody, až do výše sjednaného pojistného plnění, uhradí pojišťovna. Odměnou za přistoupení ke spoluúčasti je bonus na pojistném, tedy snížení ročního pojistného o určitou část.

Úroveň zabezpečení domácnosti

Na základě vámi zvolených způsobů zabezpečení domácnosti jsou automaticky stanoveny maximální limity pojistného krytí pro riziko odcizení. Tento limit se může u jednotlivých pojišťoven lišit. Každá pojišťovna vyžaduje jiný stupeň zabezpečení. Čím vyšší pojistnou částku zvolíte, tím vyšší stupeň zabezpečení musíte mít.

Z výše uvedeného vyplývá, že rychlé a snadné srovnání pojišťoven není možné bez dobře zpracované kalkulačky, ve které jsou všechna výše zmíněná kritéria pojišťoven zohledněna. Mezi primární výhody srovnání pojištění domácnosti patří zejména úspora času a přehlednost srovnání šesti nabídek pojištění domácnosti online na jednom jediném místě. Hlavní výhodou je cena pojištění, která je výrazně nižší než v případě standardního uzavření smlouvy.

Sjednávání pojištění domácnosti přes internet je pro pojišťovny výrazně levnější, což se také promítá v konečné ceně pojistného. Při srovnání a sjednání pojištění domácnosti online vám můžeme nabídnou slevu až 45 %.

SPOČÍTAT POJIŠTĚNÍ DOMÁCNOSTI