Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění domácnosti srovnání

Hlavním cílem srovnání pojištění domácnosti je ochrana našeho domova proti následkům nepředvídatelných událostí. Pojištění domácnosti nám v případě škody poskytne finanční náhradu, ať už k ní dojde kvůli živelní události, krádeži, nebo loupeži. Je také nutné vědět, jaký je rozdíl mezi pojištěním domácnosti a pojištěním nemovitosti, které velmi často zaměňujeme. Na všechna tato témata se proto podíváme v našem článku.

SPOČÍTAT POJIŠTĚNÍ DOMÁCNOSTI

Co je pojištění domácnosti?

Pojištění domácnosti se vztahuje na všechno naše hmotné vybavení. Tedy na věci, které z domu či bytu můžete sbalit a odvézt pryč. Spadá sem například:

 • nábytek,
 • elektronika,
 • spotřebiče,
 • sportovní vybavení,
 • šperky, cennosti a umělecká díla,
 • koberce,
 • věci osobní potřeby.

Z toho důvodu si můžete pojištění domácnosti sjednat i v případě, že bydlíte v nájmu, a chránit tak svůj majetek.

Pojištění domácnosti srovnání

Srovnání pojištění domácnosti a pojištění nemovitosti

Nejčastějším omylem u pojištění nemovitosti je předpoklad, že se toto pojištění vztahuje také na vnitřní, tedy hmotné vybavení bytu či domu, ale není tomu tak. Pojištění nemovitosti se vztahuje na pevné stavební součásti, jako je například střecha, strop, podlahy, zdi, okna, dveře atd. Na hmotné vybavení domova se vztahuje pojištění domácnosti.

 

Pojištění domácnosti ovšem bývá často podceňované, přitom náhrada škody za zničený nábytek a elektroniku v případě vodovodní škody nebo vybílený byt po návštěvě zloděje může zasáhnout vaše úspory. Proto sjednání pojištění domácnosti neopomíjejte a nastavte v něm odpovídající pojistné limity, které budou reflektovat skutečnou hodnotu vybavení vašeho domova.

Kolik stojí pojištění domácnosti?

Cena pojištění domácnosti je individuální. Odvíjí se totiž od:

 • výše pojistné částky (tedy hodnoty vybavení vašeho domova),
 • výše spoluúčasti (částky, kterou se v případě pojistné události budete podílet na její náhradě),
 • zabezpečení domácnosti (například bezpečnostním zámkem, alarmem, kamerami, chytrými čidly apod.),
 • frekvence platby pojistného,
 • bonusů.

Přesnou sumu přímo vám na míru uvidíte v online kalkulačce, která vám pomůže se srovnáním cen pojištění domácnosti.

Srovnání cen pojištění domácnosti

Pojištění rizik Nižší krytí Střední krytí Vyšší krytí
Živel 460 000 Kč 460 000 Kč 460 000 Kč
Odcizení NE 460 000 Kč 460 000 Kč
Povodeň a záplava NE NE NE
Elektronika 460 000 Kč 460 000 Kč 460 000 Kč
Cennosti 30 000 Kč 50 000 Kč 80 000 Kč
Stavební součásti 20 000 Kč 460 000 Kč 460 000 Kč
Pojištění skel NE 30 000 Kč 460 000 Kč
Přepětí NE 50 000 Kč 460 000 Kč
Občanská odpovědnost 2 000 000 Kč 2 000 000 Kč 2 000 000 Kč
Rozšířená asistence NE NE ANO
Cena za rok 1 481 Kč 1 960 Kč 2 684 Kč

Poznámka: Pojištění domácnosti počítáno pro domácnost v patře bytového domu v zástavbě v obci Babice. Velikost domácnosti je 70 m?. Vybavení je standardní, jeho hodnota činí 460 000 Kč. Domácnost nebyla nikdy zasažena povodní nebo jinou pojistnou událostí. Spoluúčast 1 000 Kč. Uvedené ceny představují nejnižší cenové nabídky ve srovnání k 2. 1. 2024. Jedná se o ilustrační příklad, nejde o obchodní nabídku.

 

SPOČÍTAT POJIŠTĚNÍ DOMÁCNOSTI

Výše pojistné částky

Pojistná částka je celková suma, kterou vám pojišťovna v případě pojistné události vyplatí. Pojistník si hodnotu své domácnosti určuje sám. Odhadnout cenu vybavení domácnosti není snadné. A přitom je to v určitých životních situacích nezbytné, např. při sjednání či aktualizaci pojištění domácnosti. Pokud je vybavení domácnosti oceněno příliš vysoko, je pojištění zbytečně drahé. A pokud příliš nízko, dochází k podpojištění a domácnost není dostatečně kryta pro případ škody.

Tip

Schovávejte si od svého vybavení všechny účtenky a vybavení domácnosti si také vyfoťte. Pokud nevíte, na jakou hodnotu svou domácnosti ocenit, jděte místnost po místnosti, jednotlivé položky naceňte a poté vše sečtěte.

Výše spoluúčasti

Pojišťovny nabízejí klientům možnost podílet se na úhradě vzniklých škod. Tato spoluúčast je stanovena obvykle pevnou částkou nebo procentem. Znamená to, že v případě škody zaplatí klient tuto částku nebo se na uhrazení škody podílí procentuálně dle informace uvedené v pojistné smlouvě. Zbytek vzniklé škody, až do výše sjednaného pojistného plnění, uhradí pojišťovna. Odměnou za přistoupení ke spoluúčasti je bonus na pojistném, tedy snížení ročního pojistného o určitou část.

SPOČÍTAT POJIŠTĚNÍ DOMÁCNOSTI

Úroveň zabezpečení domácnosti

Na základě vámi zvolených způsobů zabezpečení domácnosti jsou automaticky stanoveny maximální limity pojistného krytí pro riziko odcizení. Tento limit se může u jednotlivých pojišťoven lišit. Každá pojišťovna vyžaduje jiný stupeň zabezpečení. Čím vyšší pojistnou částku zvolíte, tím vyšší stupeň zabezpečení musíte mít.

Srovnávač pojištění domácnosti

Se srovnáním cen pojištění domácnosti vám pomůže online kalkulačka. Vše tedy zvládnete v klidu a z pohodlí vlastního domova, aniž byste museli zdlouhavě a složitě obíhat pobočky jednotlivých pojišťoven. Uvidíte, že tento srovnávač pojištění domácnosti je opravdu velmi přehledný a celým procesem vás provede hezky krok za krokem. A zvládnete v něm jak srovnání pojištění bytu, tak domu.

SPOČÍTAT POJIŠTĚNÍ DOMÁCNOSTI