Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění domácnosti cena 2024

Pojištění domácnosti se vztahuje téměř na všechno vybavení, které ve svém bytě nebo domě máte. Tedy na nábytek, elektroniku, koberce, oblečení a věci osobní potřeby i umělecká díla a cennosti. Tato pojistka vás pak ochrání v případě krádeže, vandalismu i rizik jako jsou vodovodní škoda nebo požár a další živelné události. Je tedy jasné, že se jedná o jednu z nejčastějších pojistek, která by rozhodně neměla chybět i vám. Navíc si ji můžete snadno sjednat online z domova, během pár minut a navíc tak ještě ušetříte!

Pojištění domácnosti cena 2021

Rizika, na které se pojištění domácnosti vztahuje

Pojištění domácnosti se zpravidla vztahuje na dvě skupiny rizik, respektive pojistného nebezpečí:

 • Riziko krádeže a loupeže věcí v pojištěné domácnosti (eventuálně v dalších nebytových prostorách jako je sklep, garáž, půda nebo zahradní domek). Zajištění pro toto riziko ocení především obyvatelé větších město nebo majitelé chat, které jsou mimo sezónu většinou opuštěné a tedy oblíbených cílem zlodějů.
 • Riziko živelné zkázy, tedy zkázy pojištěných věcí například v důsledku požáru, výbuchu plynu, zemětřesení, záplav, povodní, pádu stromu či letadla a podobně. Mezi nejčastější živelnou událost pak zcela jistě patří vodovodní škoda způsobená například vyteklou pračkou, myčkou nebo prasklým potrubím či hadičkou spotřebiče.

Nejčastěji škodí voda

Vodovodní škoda je jedním z nejčastějších rizik, které nás může potkat. Na vině bývá:

 • Porucha pračky nebo myčky
 • Prasklé potrubí nebo přívodové hadičky
 • I prasklé akvárium.

A to jak u nás, tak třeba i souseda, který bydlí v patře nad námi. Pokud se nejednalo jen o banální únik, dochází i k bourání zdiva, aby došlo k odhalení místa vzniku škody. A to nemluvíme o zničeném nábytku, kobercích, oblečení, elektronice a spoustě dalších věcí.

Jaká je výše pojistného plnění?

V případě vzniku pojistné události bude pojišťovnou vyplaceno pojistné plnění, a to do výše pojistné částky uvedené ve smlouvě. Pojistná částka je součet hodnot všech věcí v domácnosti. Tuto částku si tedy stanovujete v pojistce vy sami. Pokud ji nedokážete odhadnout, projděte si váš domov místnost za místností a jednotlivé položky naceňte. Skvělým pomocníkem jsou v tomto případě uschované účtenky. A když už jste u této revize – pořiďte si rovnou i fotografie vašeho vybavení, které se může hodit u řešení případné pojistné události. Je možné, že se u tohoto výčtu dostanete na vyšší částku než jakou jste čekali. Nechtějte ale celkovou hodnotu vaší domácnost záměrně snižovat – došlo by tím k podpojištění vaší domácnosti. V tom případě má u pojistné události pojistitel nárok snížit pojistné plnění v poměru odpovídajícímu podpojištění.

U nastavování pojistky se také podívejte na speciální limity na věci zvláštní hodnoty (umělecká díla, cennosti, elektronika a podobně) a nastavte je podle vlastních potřeb. Náhradu za pojištěné věci dostanete zpravidla v tzv. nových cenách. To znamená, že vám pojišťovna vyplatí tolik peněz, abyste si mohli stejnou nebo obdobnou věc znovu koupit. Amortizace věcí se bere v potaz jen u věcí, jejichž cena v době těsně před pojistnou událostí činila méně než 50 % jejich nové ceny.

SPOČÍTAT POJIŠTĚNÍ DOMÁCNOSTI

Cena pojištění domácnosti 2024

Každá pojišťovna, která má ve svém portfoliu produktů i pojištění domácnosti, má stanoven svůj vlastní způsob a metodiku výpočtu pojistného. Jeho výši pak zpravidla ovlivňuje několik důležitých faktorů.

Těmi nejdůležitějšími jsou:

 • velikost domácnosti
 • místo bydliště
 • vybavení domácnosti

Mezi ty nejzákladnější patří:

 • pojistná částka, tj. celková cena domácnosti a jejího vybavení
 • úroveň vybavení domácnosti
 • velikost plochy domácnosti (počítá se s obytnou plochou)
 • lokalita, tj. umístění domácnosti (ve větších městech dražší pojistné než v městech menších nebo na vesnici)
 • zvolená spoluúčast pojištěného (čím větší spoluúčast, tím levnější pojistné)
 • zvolená rizika pojištění, resp. úroveň krytí (jen živelné, jen krádež, aj.)
 • zabezpečení domácnosti proti vniknutí cizí osoby
 • bezeškodní průběh v minulých letech, aj.

Pozn.: cena pojištění domácnosti jsou od v základní variantě s krytím rizika živel a odcizení.

Ceny pojištění domácnosti v roce 2024

Chtěli byste vědět, v jaké cenové relaci se tahle užitečná a nezbytná pojistka pohybuje tento rok? V naší přehledné kalkulačce se to hned dozvíte! Stačí zadat základní údaje o vaší domácnosti, zvolit pojistnou částku a zmáčknout tlačítko ,,Kalkulace". Hned se vám ukáže přehledné porovnání všech pojistek, a to pouze od prověřených pojišťoven. Samotnou pojistku sjednáte online z pohodlí domova během pár minut a ještě ušetříte - za sjednání přes internet totiž můžete získat slevu až 50 %.

Pojištění domácnosti - srovnání cen 2024

Pojištění rizik
(živel, odcizení)
Praha Hostinné
Byt 200.000 Kč 490 Kč 425 Kč
Byt 500.000 Kč 757 Kč 670 Kč
Byt 700.000 Kč 933 Kč 836 Kč
Dům 300.000 Kč 553 Kč 485 Kč
Dům 450.000 Kč 669 Kč 593 Kč
Dům 800.000 Kč 943 Kč 845 Kč

Poznámka: Pojištění zahrnuje pojištění rizik - základní nebezpečí a vodovodní škody, odcizení a vandalismus, platnost dat je k 2. 1. 2024.

Kalkulačka pojištění domácnosti – sjednání

Pro výběr toho nejlepšího pojištění domácnosti vyzkoušejte naši online kalkulačku. S její pomocí vám hledání nejlepšího pojištění domácnosti nezabere více než 5 minut. A kdyby jste si s ní nevěděli rady, nebo jednoduše preferujete přímý kontakt, mohou vás zpětně kontaktovat specialisté na pojištění domácnosti online. Kolegové s vámi vše potřebné vyřeší telefonicky.

Nezapomínejte ani na pojištění odpovědnosti

Tato pojistka je samostatnou kapitolou - a neméně důležitou! Pokud byste například vytopili souseda a neměli sjednanou ,,pojistku na blbost", budete muset způsobenou škodu hradit z vlastní kapsy. Stejně tak se pojistka vztahuje i na další členy rodiny, včetně třech čtyřnohých. Takže pokud by vaše dítko v obchodě shodilo z regálu drahé zboží, nebo váš psí miláček trochu počechral sousedovic čivavu, tahle pojistka se o to postará.

SPOČÍTAT POJIŠTĚNÍ DOMÁCNOSTI