Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Levné pojištění domácnosti

Hledáte levné pojištění domácnosti a nevíte si rady, jak jej sjednat snadno a rychle? Pojištění domácnosti lze v dnešní době pořídit online z pohodlí vašeho domova. Jedná se o neživotní a nepovinné pojištění, které chrání váš domov, jehož výběr byste rozhodně neměli podcenit. Pro spoustu klientů je majetek nejdůležitější součástí života, která zajišťuje pocit jejich spokojenosti a bezpečí.

Pojištění domácnosti sleva 45 %

Co kryje levné pojištění domácnosti?

Představte si situaci, kdy celou vaši domácnost otočíte vzhůru nohama. Vše, co by z pomyslné krabice vypadlo, lze zahrnout do pojištění domácnosti. Konkrétně můžeme zmínit například nábytek, elekroniku, koberce, dveře, osvětlení, nádobí, oblečení, kosmetiku, sportovní vybavení, cennosti a peníze. Do pojištění domácnosti spadají mimo jiné i vestavěné součásti, které jsou pevně spojeny s domácností. Zde můžeme uvést zejména plovoucí podlahy, koupelny a toalety, vestavěné skříně nebo výmalby.

Výčet rizik, v rámci kterých je možné uplatňovat pojistnou událost u vybrané pojišťovny se právě na základě výběru pojistitele liší. Rizika lze obecně rozdělit do dvou základních skupin: riziko krádeže věcí a riziko živelné zkázy. Nejčastěji kryje pojištění domácnosti poškození těmito riziky:

  • požár, výbuch, úder blesku, vichřice, krupobití, povodeň nebo záplava, sesuv půdy, zřícení skal nebo zemin, sesuv nebo zřícení lavin, zemětřesení, tíha sněhu nebo námrazy, náraz nebo zřícení letadla, náraz dopravního prostředku nebo jeho nákladu, pád stromů, stožárů nebo jiných předmětů, vodovodní škoda, kanalizační škoda, poškození potrubí nebo topných těles.

Pojistná částka a pojistná hodnota

Se sumarizací vašeho majetku úzce souvisí stanovení pojistné částky, která je pro pojištění domácnosti klíčová. Pojistná částka je nejvyšší možná suma, kterou vám pojišťovna v případě pojistné události vyplatí. V rámci této částky byste měli být schopni celou domácnost vybavit znovu. Pojem pojistná částka je velmi často zaměňován s pojmem pojistná hodnota. Pojistná hodnota je skutečná hodnota majetku, jenž je součástí pojištěné domácnosti.

Pojistnou částku je nutné uvést při sjednání pojištění domácnosti online do kalkulačky, jedná se o jeden z hlavních parametrů, které jsou pro stanovení výše pojistného klíčovými. Za ideální je považována situace, kdy je stanovená pojistná částka rovna pojistné hodnotě vašeho majetku. Pokud je pojistná částka vyšší než reálná pojistná hodnota, jedná se o přepojištění. Příliš vysoko stanovenou pojistnou částku pojišťovna neposkytne, pojistné plnění bude poskytnuto pouze do pojistné hodnoty majetku. V opačném případě se jedná o podpojištění. V případě pojistné události pojišťovna vyplatí pojistné plnění ve stejném poměru ke škodě, v jakém byla pojistná hodnota k pojistné částce.

Připojištění k levnému pojištění domácnosti

V rámci pojištění domácnosti je možné sjednat i další rizika, než ta, o kterých jste již četli. Pojistit se samozřejmě dají i pouze vámi zvolená rizika. Některé pojišťovny mají připojištění odpovědnosti v základním produktu, a u ostatních platí nutnost sjednání připojištění odpovědnosti. Občanská odpovědnost jako součást pojištění domácnosti je jistě velkou výhodou tehdy, když vytopíte sousedy, ale také když nedopatřením shodíte v obchodě zboží z regálu. Mezi další volitelná připojištění patří odcizení, povodeň, atmosférické srážky, připojištění domácích mazlíčků, garáže a mnoho dalšího.

Jak na sjednání levného pojištění domácnosti?

K úspěšnému sjednání levného pojištění domácnosti vede snadná a rychlá cesta. Stačí si na našich stránkách otevřít kalkulátor pojištění domácnosti, kam zadáte vstupní parametry a porovnáte nabídky až 6ti pojišťoven. Jakmile budete mít ve výběru jasno, kliknete na tlačítko Koupit, doplníte údaje o místě pojištění a pojistníkovi/pojištěné osobě. Než pojištění domácnosti objednáte, zkontrolujte si zadané údaje. Veškeré potřebné dokumenty během druhého dne zpracujeme a odešleme na adresu k podpisu.

Nechce se Vám objednávku vyplňovat online a raději byste využili služeb našich operátorů? Rádi vás kontaktujeme telefonicky a se správným výběrem levného pojištění domácnosti pomůžeme.

SPOČÍTAT POJIŠTĚNÍ DOMÁCNOSTI