Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění domácnosti kalkulačka

Online srovnání pojištění domácnosti, kalkulačka pojištění domácnosti, sjednání pojištění domácnosti online. Toto všechno a mnohé další výhody jsou vám přináší portál Top-Pojištění.cz, ke zkvalitnění pohodlí a bezpečnosti vaší domácnosti.

Pojištění domácnosti online

Proč se vyplatí sjednat pojištění domácnosti online?

Sjednání prostřednictvím online kalkulačky pojištění domácnosti je velmi výhodné. K dispozici je vám  přehled nabídek šesti pojišťoven českého trhu, které jsou srovnané dle ceny pojištění. Každý produkt je přesně specifikován limity pojistného krytí, snadno najdete i sublimity. V rámci kalkulačky pojištění domácnosti máte možnost si dle vlastní potřeby vybrat ze základních rizik (živel, odcizení povodeň), zvolit z široké nabídky připojištění (přepětí, odpovědnost, skla, rozšířená asistence), libovolně navyšovat sublimity a v neposlední řadě nezávisle porovnat limity pojistného krytí každého produktu.

Pojištění domácnosti kalkulačka

Pro úspěšné sjednání pojištění domácnosti je nutné vyplnit základní údaje v online kalkulačce, od kterých se cena pojištění jednoznačně odvíjí. Částka, která bude za pojištění domácnosti stanovena je závislá na těchto faktorech: výše pojistné částky, výše spoluúčasti, místo, kde se domácnost nachází, četnost placení pojistného a bonusy za předchozí pojistné období. Tyto informace musí být pravdivé a správné.

Typ domácnosti:

 1. trvale obývaná – trvale obývaná domácnost je obydlená více než 270 dní v roce;
 2. rekreační - pro sjednání pojištění rekreačních objektů (chaty, apod.) nás prosím kontaktujte telefonicky nebo pište na info@top-pojisteni.cz.

Umístění domácnosti:

 1. bytový dům – stavba pro bydlení se čtyřmi a více bytovými jednotkami;
 2. rodinný dům – stavba pro bydlení s maximálně třemi bytovými jednotkami.

Místo pojištění:

Je to místo, jehož plná adresa je uvedena v pojistné smlouvě pojištění domácnosti – trvale obývaná bytová jednotka, rekreační objekt nebo uzamykatelné nebytové prostory ve výlučném užívání pojištěného, uzamykatelné prostory příslušející k pojištěnému rekreačnímu objektu nebo garáž identifikovaná v pojistné smlouvě.

Vybavení domácnosti:

Vybavení domácnosti dělíme do čtyř skupin.

  • Účelné – domácnost je zařízena jednoduše, účelně. Vybavení domácnosti i věci osobní spotřeby jsou vybaveny v rámci běžného průmyslového provedení převážně v nižších cenových relacích. Cennosti a věci historické nebo umělecké hodnoty se nevyskytují nebo tvoří malou část z celkové hodnoty domácnosti.
  • Standardní – domácnost je vybavena řadou doplňků. Vybavení domácnosti i věci osobní spotřeby jsou vybaveny v rámci běžného průmyslového provedení převážně ve středních cenových relacích. Část zařízení domácnosti mohou tvořit i hodnotnější kusy.  Cennosti a věci historické nebo umělecké hodnoty tvoří menší část z celkové hodnoty domácnosti.
  • Nadstandardní – domácnost je vybavena komfortně. Vybavení domácnosti i věci osobní spotřeby jsou převážně ve středních a vyšších cenových relacích. Cennosti a věci historické nebo umělecké hodnoty mohou významně spoluurčovat celkovou hodnotu domácnosti.
  • Luxusní – domácnost je vybavena luxusně, reprezentativně.  Vybavení domácnosti i věci osobní spotřeby jsou zpravidla unikátní předměty vyrobené na zakázku, starožitný nábytek a množství věcí vysoké kvality.

SPOČÍTAT POJIŠTĚNÍ DOMÁCNOSTI

Zabezpečení domácnosti:

Správně zvolený způsob zabezpečení domácnosti může ovlivnit i případnou likvidaci pojistné události pojišťovnou. Likvidátor pojišťovny ověří, zda domácnost splňuje stupeň zabezpečení, který byl uveden v pojistné smlouvě a na základě této skutečnosti dojde k pojistnému plnění. Mezi nejčastější typy zabezpečení domácností patří:

 • bezpečnostní zámek
 • bezpečnostní uzamykací systém
 • přídavný bezpečnostní zámek
 • případně kombinace výše vyjmenovaných

Rizika, na které se pojištění domácnosti vztahuje

Pojištění domácnosti se zpravidla vztahuje na dvě skupiny rizik, respektive pojistného nebezpečí:

 • Riziko krádeže a loupeže věcí v pojištěné domácnosti (eventuálně v dalších nebytových prostorách jako je sklep, garáž, půda nebo zahradní domek). Zajištění pro toto riziko ocení především obyvatelé větších město nebo majitelé chat, které jsou mimo sezónu většinou opuštěné a tedy oblíbených cílem zlodějů.
 • Riziko živelné zkázy, tedy zkázy pojištěných věcí například v důsledku požáru, výbuchu plynu, zemětřesení, záplav, povodní, pádu stromu či letadla a podobně. Mezi nejčastější živelnou událost pak zcela jistě patří vodovodní škoda způsobená například vyteklou pračkou, myčkou nebo prasklým potrubím či hadičkou spotřebiče.

Kalkulačka pojištění domácnosti - sjednání

S výběrem nejlepšího a nejlevnějšího pojištění domácnosti vám pomůžeme online, a to pomocí naší kalkulačky. Proces netrvá více než pět minut, během kterých nemusíte opustit svůj oblíbený gauč a dokonce si v klidu vypijete odpolední kávu. Pro případy, kdy si s kalkulačkou pojištění domácnosti nebudete vědět rady nebo si zkrátka radši povídáte, vás mohou zpětně kontaktovat specialisté na pojištění domácnosti online. Kolegové s vámi vše potřebné vyřeší telefonicky.

SPOČÍTAT POJIŠTĚNÍ DOMÁCNOSTI