Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění domácnosti proti vykradení

Pojištění domácnosti proti vykradení je jedním z nejdůležitějších argumentů pro sjednání pojištění svého domova. I když samozřejmě platí, že všechna rizika, která lze v rámci pojištění domácnosti pojistit jsou důležitá a mají v pojištění své místo, právě odcizení a vandalismus se řadí mezi nejčastěji vyhledávanými pojistnými riziky na první příčky. Více se dozvíte v našem článku.

Pojištění domácnosti nebo nemovitosti?

Možná si v první řadě kladete otázku, jaký je vlastně rozdíl mezi pojištěním domácnosti a nemovitosti. Pojištění domácnosti se vztahuje pouze na vybavení vašeho bytu či domu. Obecně se tedy jedná o spotřebiče, nábytek, elektroniku, knihy, ceniny, šperky, ale také často opomíjené oblečení nebo sportovní vybavení. Součástí pojištění domácnosti jsou také tzv. stavební součásti, mezi které lze zařadit třeba podlahové krytiny, malby, tapety, obklady nebo i kuchyňskou linku. Většinou je pak možné do pojištění domácnosti zařadit i sklep a půdu. Pojištění nemovitosti, jak již jeho název napovídá, se naopak vztahuje na věci nemovité, tedy ty, které jsou pevně spjaty se zemí. Jedná se tedy o stavbu jako takovou, tj. o stěny, střechu, strop, okna, omítku a okapy. Zahrnout můžeme také stavby vedlejší, jako je třeba garáž, zahradní domek, kůlna, plot či bazén. Pokud danou nemovitost vlastníte, je ideálním řešením sjednat komplexní pojištění a pojistit tak jak domácnost, tak i nemovitost. V případě pronajatého bytu je dostačující pojištění domácnosti s připojištěním odpovědnosti.

Na co mohu svůj domov pojistit?

Rozsah rizik, na která můžete svůj domov pojistit je poměrně velký. Vy si tak můžete snadno vybrat jen to, na co si přejete svůj dům či byt pojistit. Obsah a rozsah krytí je vždy dán produktem, který pro své pojištění zvolíte. Nejčastěji se ale jedná o rizika:

  • živel – požár, úder blesku, vodovodní škoda, vodou z vodovodního zařízení, vystoupnutím vody z odpadního potrubí, vichřicí a krupobitím,…
  • povodně a záplava
  • odcizení a vandalismus

Pojištění domácnosti proti vykradení

Pojištění domácnosti proti vykradení, nejčastěji ve smlouvách či pojistných podmínkách označené jako Odcizení, má pro své sjednání velmi specifické podmínky. Odcizení můžeme pro tyto účely definovat jako škodu způsobenou krádeží, při které pachatel prokazatelně překonal překážku, případně pak pokud byla škoda způsobená loupeží. Nejdůležitější roli v tom, zda je možné toto riziko do smlouvy zahrnout a především to, na jaký limit je možné jej sjednat, hraje zabezpečení dané nemovitosti. Samozřejmě čím vyšší je stupeň zabezpečení domácnosti, tím pak je možné zvolit vyšší limit pro riziko odcizení. Minimálně požadované zabezpečení je ve většině případů bezpečnostní zámek. Pokud ani ten vaše nemovitost nevlastní, pak bude bohužel nabídka produktů, které lze pro vaše pojištění domácnosti sjednat, poměrně omezená a limity krytí se budou pohybovat maximálně v desítkách tisíc korun.

Sjednání pojištění domácnosti

A jak takové pojištění domácnosti proti vykradení sjednat? Jednoduše pojištění domácnosti online, z pohodlí svého domova. Stačí si otevřít web společnosti Top-Pojištění.cz a vybrat možnost Pojištění domácnosti. V rámci kalkulace budete vyzváni k zadání základních údajů o místě pojištění a pojistníkovi, uvedete základní parametry pojištění jako je pojistná částka, obytná plocha či stupeň zabezpečení a okamžitě máte před sebou přehledné porovnání několika pojišťoven, ze kterého můžete vybírat. V porovnání vidíte nejen cenu pojištění, ale také limity pro jednotlivá rizika a to vám výběr může velmi usnadnit. Po dokončení obdržíte na e-mail přehled vaší objednávky, která bude následně zpracována některým z našich specialistů na majetkové pojištění. Zpracovaná smlouva vám bude odeslána k podpisu společně s odpovědní obálkou, ve které podepsanou smlouvu odešlete zpět. Podmínkou pro řádný vznik pojištění je nejčastěji podpis smlouvy a úhrada pojistného.

Nevíte si rady?

Od toho jsme tady! Neváhejte se obrátit na pracovníky našeho zákaznického centra, pokud máte jakékoliv dotazy, nevíte si rady s výběrem pojištění anebo máte zájem o sjednání přes telefon. Jsme vám k dispozici každý den a to včetně víkendů a vybraných svátků.

SPOČÍTAT POJIŠTĚNÍ DOMÁCNOSTI