Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění auta, pojištění vozidel

Vybrat a sjednat si to nejlepší a nejvýhodnější pojištění pro vaše auto může být velmi jednoduché. Stačí mít správné informace, podívat se na aktuální srovnání produktů a vědět, jak moc a pro jaká rizika chcete své vozidlo pojistit. S tím vším vám snadno pomůže Top-Pojištění.cz. A je úplně jedno, jestli potřebujete uzavřít povinné ručení, nebo havarijní pojištění. Ukážeme vám, jak získat to nejlepší pojištění auta a co by mělo správně obsahovat.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Pojištění auta dle druhu pojištění

Pro své vozidlo můžete sjednat dva typy pojištění. Jedním z nich je zákonem dané povinné ručení a tím druhým dobrovolné havarijní pojištění vozu.

Druh pojištění vozidla Na co se vztahuje Více informací o daném pojištění
Povinné ručení Škody způsobené provozem vozidla někomu jinému (na zdraví či majetku) POVINNÉ RUČENÍ
Havarijní pojištění Škody způsobené na vašem vozidle (havárií, živly, odcizením, vandalismem) HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ

Pojištění auta

Srovnání pojištění vozidel

Srovnat povinné ručení online i havarijní pojištění online vám zabere pouze pár minut vašeho času. Potřebovat budete pouze připojení k internetu a chytrý telefon, počítač nebo tablet. Pak využijete srovnávač pojištění automobilu. V něm zadáte základní údaje o vás a vašem vozidle a během pár kliknutí myší uvidíte přehledně porovnané nabídky hned od několika prověřených pojišťoven působících na českém trhu, a to včetně výše pojistného.

V rámci kalkulace pojištění můžete libovolně měnit frekvenci platby, limity pojistného krytí a porovnat si pojišťovny podle kvality. Jakmile budete mít jasno, které pojištění je pro vás to pravé, vyplníte podrobnější informace o vozidle a pojistníkovi.

Ještě před objednáním si všechny zadané údaje zkontrolujete v přehledném nabídkovém souhrnu a objednávku pak potvrdíte. Obratem obdržíte na e-mail veškeré potřebné dokumenty včetně tzv. zelené karty. Potom už jen stačí uhradit pojištění, třeba platební kartou, vytisknout zelenou kartu a pojištění online je hotovo.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ

Pojištění vozidel dle SPZ

Pojištění osobního automobilu přes kalkulačku povinného ručení zvládnete jen s vyplněním vaší registrační značky neboli SPZ. Využít lze ale i VIN kód. Díky tomu nemusíte složitě zjišťovat a vyplňovat žádné údaje o vašem vozidle, protože si systém vše vyhledá sám - tovární značku, model vozu, objem motoru, hmotnost nebo datum uvedení do provozu. Díky tomu ušetříte velké množství času.

Povinné ručení - srovnání cen

Vozidlo Nižší krytí Střední krytí Vyšší krytí
Škoda Citigo (999 cm3, 44 kW, 1 365 kg, 2018) 1 620 Kč 1 887 Kč 2 361 Kč
Škoda Fabia Combi 1.2 TSI (1 197 cm3, 66 kW, 1 880 kg, 2017) 1 764 Kč 2 060 Kč 2 579 Kč
Škoda Octavia 1.5 TSI (1 498 cm3, 110 kW, 1 842 kg, 2022)
1 884 Kč 2 353 Kč 2 945 Kč
Škoda Kamiq 1.5 TSI (1 498 cm3, 110 kW, 1 800 kg, 2023) 2 268 Kč 2 353 Kč 2 945 Kč
Ford Focus Automat 1.5 Ecoboost (1 498 cm3, 110 kW, 1 950 kg, 2022) 1 980 Kč 2 353 Kč 2 945 Kč
Ford Mondeo 2.0 TDCI (1 997 cm3, 132 kW, 1 980 kg, 2019) 2 268 Kč 3 067 Kč 3 826 Kč
Volkswagen Passat 2.0 TDI (1 968 cm3, 102 kW, 2 060 kg, 2005) 2 712 Kč 3 545 Kč 4 437 Kč

Poznámka: Pojištění vozidel kalkulováno pro pojistníka Terezu ve věku 39 let, která bydlí v Mostě a má 180 měsíců bez nehody. Nižší krytí odpovídá limitům 50 milionů, střední 100 milionů a vyšší 200 milionů. Uvedeny jsou nejnižší nabízené cenové nabídky ve srovnání pro roční platbu. Jedná se o ilustrační příklady, nejde o obchodní nabídku. Počítáno dne 2. 1. 2024.

 

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Jak ušetřit na pojištění vozidel?

Obecně se dá říci, že na havarijním pojištění si připlatí mladí řidiči, majitelé silnějších vozů a také obyvatelé větších a velkých měst. Ve všech těchto případech je totiž vyšší riziko vzniku dopravní nehody, a tím pádem škodné události. Pokud chcete na pojištění vozidel ušetřit, pomůže vám s tím následující:

  • zvolená výše spoluúčasti - platí zde přímá úměra, čím vyšší spoluúčast, tím nižší pojistné
  • roční frekvence platby pojistného
  • propojištění - tzn. pokud u jedné pojišťovny uzavřete havarijní pojištění i povinné ručení, dostanete slevu a získáte tak komplexní pojištění auta
  • online sjednání přes Top-Pojištění.cz

SPOČÍTEJTE SI SVÉ HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ

Pojistka na auto dle druhu vozidla

Kromě osobních aut a motocyklů existují i další druhy vozidel, která je možné správným pojištěním chránit před nepředvídanými událostmi na silnicích. O jaká se například jedná?

Druh vozidla Více informací o pojištění
Taxi POJIŠtění taxi
Autobus POJIŠtění autobusŮ
Nákladní vůz POJIŠtění NÁKLADNÍCH VOZŮ
Traktor POJIŠtění traktorů
Pracovní stroj POjištění pracovních strojů
Dodávka POjištění dodávek
Přívěsný vozík POJIŠtění přívěsů
Karavan POJIŠtění KARAVANŮ
Motocykl POJIŠtění MOTOCYKLŮ
Čtyřkolka pOjištění čtyřkolek
Elektromobil pOjištění elektromobilů

Pojištění flotil vozidel

Vlastníte celý vozový park? Pak se vám určitě vyplatí pojištění flotil vozidel. Například v rámci povinného ručení je vozový park chráněný jako celek a cena za pojištění je podstatně nižší, než když byste každé vozidlo pojišťovali zvlášť. Dá se říci, že čím více vozidel v jednom balíčku pojistíte, tím výhodnější podmínky a cenu od pojišťovny dostanete.

Nejlevnější pojištění vozidel

Nejlevnější autopojištění si tedy s Top-Pojištění.cz můžete sjednat opravdu velmi snadno. Nedívejte se ale při výběru pojištění primárně na cenu, dbejte také na to, aby se o vás v případě potřeby pojištění správě postaralo. Nepodceňujte tedy správně nastavené pojistné limity, pojistná rizika, stejně jako užitečná připojištění, která vám ve finále mohou pomoci ušetřit nemalé peníze z rodinného rozpočtu.

Výpověď pojištění auta

Nelíbí se vám vaše současná pojistka? Nejste spokojeni s přístupem pojišťovny při řešení pojistné události, narazili jste na jinou nabídku nebo svůj vůz prodali? Pak máte vždy nárok na změnu pojištění. Ještě předtím je ale nutné dojednat si s pojišťovnou způsob výpovědi pojištění.

Mohlo by vás také zajímat:

Pokud si nevíte rady s pojištěním, zavolejte nám na 222 100 200 nebo pište na e-mail info@top-pojisteni.cz. Můžete se s námi spojit také přes chatovací okénko.