Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění auta nebo-li pojištění vozidel

Sjednání pojištění pro vaše auto je velmi jednoduché. Stačí mít správné informace, srovnání produktu a vědět, jak moc chcete svůj vůz pojistit. Se vším vám pomůže Top-Pojištění.cz a je jedno, jestli jde o povinné ručení nebo havarijní připojištění. Ukážeme si, jak získat nejvýhodnější pojištění vozidel a co by mělo ideálně obsahovat.

Pojištění auta samoprohlídka AXA

Povinné pojištění auta

Povinné ručení je skutečně zákonem stanovené pojištění vozidla, bez kterého není možné jezdit po českých silnicích. Tento typ pojištění totiž kryje všechny škody, které jako řidič způsobíte. A protože jsou auta drahá a škody bývají obvykle značné, včetně škod na zdraví, pak na ně rozhodně nemusí vystačit peníze na vašem vlastním účtu.

Srovnání pojištění auta online

Sjednání pojištění je základním krokem každého majitele vozu. A jde to opravdu rychle a snadně. Na našich webových stránkách si stačí otevřít například kalkulátor povinného ručení, kde budete hned v prvním kroku vyzváni k vyplnění základních parametrů o vozidle a pojistníkovi, jenž jsou nezbytné pro správný výpočet pojistného.

V dalším kroku se vám zobrazí graf porovnání s nabídkami všech pojišťoven českého trhu. V rámci kalkulace pojištění můžete libovolně měnit frekvenci platby, limity pojistného krytí a porovnat si pojišťovny podle kvality. Správného a přesného výpočtu pojistného pak docílíte tím, že si ověříte svůj bezeškodný průběh, a to rovnou v průběhu kalkulace online. Jakmile budete mít jasno, která z pojišťoven je pro vás ta pravá, kliknete na tlačítko Koupit a vyplníte podrobnější informace o vozidle, pojistníkovi, popřípadě vlastníkovi a držiteli vozidla.

Ještě před objednáním si všechny zadané údaje zkontrolujete v přehledném nabídkovém souhrnu, a objednávku pak potvrdíte tlačítkem Objednat. Nejpozději do 15 minut obdržíte na e-mail veškeré potřebné dokumenty včetně tzv. zelené karty. Své vozidlo můžete používat ihned od zvoleného počátku pojištění a můžete jej např. i přihlásit do registru vozidel.

Podobný proces nastane i v případě, že si chcete sjednat i havarijní pojištění.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Pojištění auta cena – povinné ručení 2022

Objem v cm3 Běžná cena Top-Pojištění.cz
do 1.000 cm3 1.744 Kč 1.435 Kč
1.001 - 1.200 2.101 Kč 1.541 Kč
1.201 - 1.400 2.174 Kč 1.631 Kč
1.401 - 1.600 3.121 Kč 1.941 Kč
1.601 - 1.800 3.187 Kč 2.082 Kč
1.801 - 2.000 4.615 Kč 2.276 Kč
2.001 - 2.500 4.615 Kč 2.276 Kč
nad 2.501 cm3 6.945 Kč 2.276 Kč

Pzn.: pojištění vozidel kalkulováno pro pojistníka Kryštofa 48 let, který bydlí v Rynolticích a má 150 měsíců bez nehody.

Na co se při pojištění auta zaměřit

Rizik, která vám při užívání vozu hrozí, může být opravdu hodně. Stejně tak důvodů, proč si své pojištění změnit.

Pojištění auta proti krádeži a vandalismu

Tato rizika jsou poměrně častá, obzvláště, když žijete ve městě. Některé pojišťovny nabízí pojištění proti vandalismu, ale také krádeži, ať už vozu nebo klíčů, jako součást povinného ručení. V případě krádeže vozu jej většinou najdete v rámci havarijního pojištění.

Pojištění auta do zahraničí

Jestliže míříte s autem do zahraničí, dejte si pozor, jaké limity pojistného plnění máte nastaveny. To stejné platí pro asistenční služby. Ty se vám mohou v případě potíží v cizím státě velmi hodit. Také lze sjednat krátkodobé havarijní pojištění.

V každém případě je vaše momentální povinné ručení v zahraničí stejně platné, jako v České republice. Také proto musíte u sebe mít i za hranicemi našeho státu tzv. zelenou kartu jako doklad, že povinné ručení máte.

Další možností je cestovní pojištění nebo pojištění spoluúčasti a to zejména pro případ, že si budete auto v daném místě půjčovat.

Výpověď pojištění auta

Nelíbí se vám vaše současná pojistka? Nejste spokojeni s přístupem pojišťovny při řešení pojistné události, nebo jste prostě narazili na jinou nabídku nebo svůj vůz prodali? Pak máte vždy nárok na změnu pojištění. Ještě předtím je ale nutné sjednat si s pojišťovnou možnost a způsob výpovědí pojištění.

Mohlo by Vás také zajímat:

Pokud si nevíte rady s pojištěním zavolejte nám na 222 100 200 nebo pište na email info@top-pojisteni.cz.