Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění auta, pojištění vozidel

Sjednat si to nejlepší a nejvýhodnější pojištění pro vaše auto je velmi jednoduché. Stačí mít správné informace, podívat se na aktuální srovnání produktů a vědět, jak moc a pro jaká rizika chcete své vozidlo pojistit. S tím vším vám snadno pomůže Top-Pojištění.cz. A je úplně jedno, jestli potřebujete uzavřít povinné ručení nebo havarijní připojištění. Ukážeme vám, jak získat to nejlepší pojištění automobilu i co by mělo správně obsahovat.

Pojištění auta samoprohlídka AXA

Povinné pojištění auta

Povinné ručení je zákonem stanovené pojištění vozidla, bez kterého nemůžete v Česku vyjet na silnici. Tento typ pojištění kryje všechny škody, které jako řidič svým vozem způsobíte někomu jinému. Zákonem dané jsou i minimální limity povinného ručení, a to na 35 mil. pro škody na zdraví a 35 mil. pro škody na majetku. Ale protože jsou auta drahá a škody na zdraví se mohou vyšplhat do pěkně vysokých částek, a to především při více četných nehodách, zcela jistě vám tyto limity doporučujeme navýšit.

Srovnání pojištění auta online

Sjednání pojištění je základním krokem každého majitele vozu. A zvládnete to opravdu rychle a velmi snadno - stačí pouze využít srovnávač pojištění automobilu. Na našich webových stránkách si otevřete kalkulátor povinného ručení, kde budete hned v prvním kroku vyzváni k vyplnění základních parametrů o vozidle a pojistníkovi, ty jsou nezbytné pro správný výpočet pojistného.

V dalším kroku se vám zobrazí graf porovnání s nabídkami všech pojišťoven českého trhu. V rámci kalkulace pojištění můžete libovolně měnit frekvenci platby, limity pojistného krytí a porovnat si pojišťovny podle kvality. Správného a přesného výpočtu pojistného pak docílíte tím, že si ověříte svůj bezeškodný průběh, a to rovnou v průběhu kalkulace online. Jakmile budete mít jasno, která z pojišťoven je pro vás ta pravá, vyplníte podrobnější informace o vozidle, pojistníkovi, popřípadě vlastníkovi a držiteli vozidla.

Ještě před objednáním si všechny zadané údaje zkontrolujete v přehledném nabídkovém souhrnu, a objednávku pak potvrdíte. Obratem obdržíte na e-mail veškeré potřebné dokumenty včetně tzv. zelené karty. Své vozidlo můžete používat ihned od zvoleného počátku pojištění a můžete jej např. i přihlásit do registru vozidel.

Podobný proces nastane i v případě, že si chcete sjednat i havarijní pojištění.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Pojištění vozidel dle SPZ

Pojištění svého auta přes kalkulačku povinného ručení zvládnete jen s vyplněním vaší registrační značky, neboli SPZ. Využít lze ale i VIN kód. Díky tomu nemusíte složitě zjišťovat a vyplňovat žádné údaje o vašem vozidle, protože si systém vše vyhledá sám - tovární značku, model vozu, objem motoru, hmotnost nebo datum uvedení do provozu. Díky tomu ušetříte velké množství času. SPZ zadávejte bez mezer, tedy všechny číslice a písmena dohromady. Samozřejmě lze také srovnat povinné ručení bez SPZ.

Pojištění auta cena – povinné ručení 2023

Objem v cm3 Běžná cena Top-Pojištění.cz
do 1.000 cm3 1.744 Kč 1.435 Kč
1.001 - 1.200 2.101 Kč 1.541 Kč
1.201 - 1.400 2.174 Kč 1.631 Kč
1.401 - 1.600 3.121 Kč 1.941 Kč
1.601 - 1.800 3.187 Kč 2.082 Kč
1.801 - 2.000 4.615 Kč 2.276 Kč
2.001 - 2.500 4.615 Kč 2.276 Kč
nad 2.501 cm3 6.945 Kč 2.276 Kč

Pzn.: pojištění vozidel kalkulováno pro pojistníka Kryštofa 48 let, který bydlí v Rynolticích a má 150 měsíců bez nehody.

Nejlevnější pojištění vozidel

Nejlevnější pojištění auta si tedy s Top-Pojištěním.cz můžete sjednat opravdu velmi snadno. Nedívejte se ale při výběru pojistky primárně na její cenu, ale na to, aby se o vás v případě potřeby správě postarala. Nepodceňujte tedy správně nastavené pojistné limity, pojistná rizika, stejně jako užitečná připojištění, která vám ve finále mohou pomoci ušetřit nemalé peníze z rodinného rozpočtu.

Na co se při pojištění auta zaměřit?

Rizik, která vám při užívání vozu hrozí, může být opravdu hodně. Stejně tak důvodů, proč si své pojištění změnit.

Pojištění auta proti krádeži a vandalismu

Tato rizika jsou poměrně častá, obzvláště, když žijete ve městě. Některé pojišťovny nabízí pojištění proti vandalismu a krádeži jako součást povinného ručení, většinou je ale součástí havarijního pojištění.

Pojištění auta do zahraničí

Jestliže míříte s autem do zahraničí, dejte si pozor, jaké limity pojistného plnění máte nastaveny. To stejné platí pro asistenční služby. Ty se vám mohou v případě potíží v cizím státě velmi hodit. Také lze sjednat krátkodobé havarijní pojištění.

V každém případě je vaše momentální povinné ručení v zahraničí stejně platné, jako v České republice. Také proto musíte u sebe mít i za hranicemi našeho státu tzv. zelenou kartu jako doklad, že povinné ručení máte.

Další možností je cestovní pojištění nebo pojištění spoluúčasti a to zejména pro případ, že si budete auto v daném místě půjčovat.

Výpověď pojištění auta

Nelíbí se vám vaše současná pojistka? Nejste spokojeni s přístupem pojišťovny při řešení pojistné události, nebo jste prostě narazili na jinou nabídku nebo svůj vůz prodali? Pak máte vždy nárok na změnu pojištění. Ještě předtím je ale nutné dojednat si s pojišťovnou způsob výpovědí pojištění.

Mohlo by vás také zajímat:

Pokud si nevíte rady s pojištěním zavolejte nám na 222 100 200 nebo pište na email info@top-pojisteni.cz.