Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Flotilové pojištění vozidel

Pryč je doba, kdy průměrná česká rodina vlastnila jen jeden vůz. Dnes je naprosto běžné, že má každý člen rodiny svoje vlastní auto. Výjimkou tak nejsou ani tři nebo čtyři vozidla na jednu domácnost, přičemž na každé z nich je nutné mít sjednané povinné ručení. Nebo podnikáte a potřebujete pojistit ještě víc aut? S flotilovým pojištěním ušetříte čas i peníze - pojistíte si totiž celý vozový park jen s jednou smlouvou.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Co je flotila vozidel?

Za flotilu vozidel se považuje tři a více vozů, které jsou ve vlastnictví jednoho majitele, případně jedné firmy. Toto pojištění vozidel tedy mohou využít jak právnické, tak i soukromé osoby, například právě v případě, že jako rodina vlastníte několik aut. Flotilové povinné ručení se vztahuje na všechna auta jako celek, zahrnuje tedy všechna smluvená vozidla. Zjednodušuje se tak samotná administrativa, kdy není třeba u každého vozu hlídat platnost povinného ručení a jeho úhradu. Místo tří pojištění máte jen jedno pro všechny vozy.

Flotilové pojištění vozidel

Jak flotilové pojištění funguje?

Jak už jsme uvedli výše, flotilovým pojištěním pojistíte všechny vaše vozy naráz, pod jednu smlouvu. Díky tomu budete mít přehled o všech svých vozidlech a také platbách za ně. Flotilové pojištění navíc bývá individuálně přizpůsobené na míru klientovi, který získá i vlastního pojišťovacího manažera. S ním může řešit všechny své požadavky, včetně pojistných událostí nebo přihlášení a odhlášení vozů ze smlouvy. V případě koupě nového vozidla se auto do smlouvy jednoduše přidá, stejně jako se dá kdykoli odebrat v případě prodeje.

Proč si sjednat flotilové pojištění a jak je to s cenou?

Flotilové pojištění šetří nejen čas, ale také peníze. Vzhledem k hromadnému pojištění navíc většina pojišťoven nabízí výhodnější sazby než v případě samostatné pojistky na každé vaše auto. Samozřejmě ale záleží na konkrétních smluvních podmínkách. Většinou existují tři základní kritéria určující cenu povinného ručení (tato kritéria se ale mohou lišit pojišťovna od pojišťovny):

  • velikost a složení flotily - čím větší vozový park, tím výhodnější cena,
  • činnost flotily - pojišťovnu zajímá, pro jaký účel vozidla slouží (přeprava osob, nákladu atd.),
  • škodní historie - čím více nehod vaše vozy mají, tím horší bude cenová kalkulace pojistky.

Než se ale vydáte podepsat smlouvu do vybrané pojišťovny, určitě se vyplatí srovnat si předem nabídky více společností. V tom vám pomůže naše kalkulačka povinného ručení, díky které snadno a rychle zjistíte, která nabídka je pro vás ta nejvhodnější. Pojištění si pak také můžete přes kalkulačku pohodlně sjednat.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Flotilové havarijní pojištění

Většina pojišťoven nezůstává jen u povinného pojištění pro flotily vozů, ale nabízí rovnou i sjednání skupinového havarijního pojištění. To má stejné vlastnosti jako běžné individuální havarijní pojištění. Kryje různé poruchy vašich vozů, škody, které na nich vzniknou v případě zaviněné nehody, dále škody způsobené vlivem přírodních živlů, vandalismem či krádeží vašich aut. Na rozdíl od povinného ručení není havarijní pojištění zákonem nařízené, přesto vám může v mnoha případech ušetřit hodně peněz.

Havarijní pojištění pro flotilu vozidel funguje na stejném principu jako povinné ručení. Pokud máte tři a více aut, která chcete pojistit, můžete tak učinit pod jednou smlouvou. Vyhnete se chaosu ve změti smluv a zjednodušíte si administrativu.

Pokud přemýšlíte o sjednání havarijního pojištění, využijte naši online kalkulačku. Během chvilky vám pomůže zorientovat se v nabídkách jednotlivých pojišťoven a pomůže vám vybrat, který produkt bude nejvýhodnější právě pro vás.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ