Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Povinné ručení podle SPZ

Povinné ručení je zákonem dané pojištění vozidla. Toto pojištění ručí za to, že následky nehody, kterou řidič způsobí, nebude platit ze své kapsy. Díky SPZ lze například dohledat, zda má vozidlo sjednané pojištění.

Povinné ručení dle SPZ

Ověření povinného ručení

Pokud si nejste jisti, zda máte platné pojištění nebo u jaké pojišťovny jste povinné ručení sjednali, můžete to ověřit pomocí SPZ. Za tímto účelem existuje webový portál ČKP*, kam stačí zadat SPZ a datum k jakému pojištění hledáte, takže třeba to momentální.

POROVNAT POJIŠTĚNÍ ONLINE

Jak na povinné ručení bez SPZ?

Možná se ptáte, jestli lze vůbec bez SPZ sjednat povinné ručení? To je častá otázka, kterou řidiči řeší třeba při koupi vozu. Pojištění bez SPZ sjednáte bez potíží a to díky kódu VIN, z kterého dokáže pojišťovna vyčíst všechny potřebné informace.

Podle SPZ o vozidle samozřejmě nezjistíte zdaleka vše. Například k dohledání podrobné historie vozu potřebujete zmíněný VIN kód, který je něco jako rodné číslo.

Změna SPZ a povinné ručení

Zatímco VIN se změnit nedá, SPZ samozřejmě ano a tak není důvod registrační značku předkládat. Než si SPZ na registru vozidel zajistíte, bude ve vaší zelené kartě uveden VIN kód. Pak ale musíte SPZ pojišťovně zpětně nahlásit, aby vám mohla vydat kartu novou.

Na podobu a cenu produktu povinného ručení samozřejmě SPZ vliv nemá. Podstatné je místo vašeho bydliště. Zpravidla platí, že čím je město větší, tím dražší je pojištění.

Využijte online sjednání povinného ručení

Abyste si zajistili kvalitní pojištění vozu, nemusíte chodit na pobočku. Vše vyřídíte online a to od zadání údajů, kalkulaci a porovnání produktů jednotlivých pojišťoven, až po výběru povinného ručení dle vašich požadavků a potřeb. Smlouva vám pak přijde na e-mail a je platná od zaplacení pojistného.

*Česká kancelář pojistitelů