Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Jak vybrat nejlepší povinné ručení

Ptáte se, jak vybrat nejlepší povinné ručení? Na co se při výběru zaměřit a na co si dát pozor? Nemusíte mít obavy, není to žádná věda, při využití online porovnání je to hračka!

Jak vybrat nejlepší povinné ručení

Co je to povinné ručení?

Povinné ručení, oficiálním názvem pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, je povinně smluvním pojištěním. Toto pojištění je ze zákona povinné pro všechna vozidla, která se pohybují na veřejných pozemních komunikacích a jsou registrována v evidenci vozidel.

Jako smluvní je označováno proto, že i když je povinné ze zákona, je jen na vás, v jakém rozsahu a u jaké pojišťovny si jej sjednáte. A k čemu takové povinné ručení slouží? Úkolem tohoto pojištění je pokrýt případné škody, které jsou způsobeny provozem pojištěného vozidla na zdraví či majetku třetích osob.

Pojištění vozidel online

Jak vybrat nejlepší povinné ručení?

Otázku ,,Jak vybrat nejlepší povinné ručení?" si pokládá většina z nás při výběru pojištění pro své vozidlo. Samozřejmě, nelze obecně říci, jaké povinné ručení je tím nejlepším. Dá se ale zaměřit na pár parametrů, které při výběru kvalitního pojištění hrají důležitou roli.

Jedná se o:

  • limity pojistného krytí povinného ručení;
  • poměr cena/obsah pojistného produktu;
  • možnosti připojištění.

Limity povinného ručení

Limity povinného ručení s tím, jak vybrat nejlepší povinné ručení, souvisí opravdu úzce. A i když samozřejmě neznamená, že nejlepší je povinné ručení s nejvyšším limitem, rozhodně nedoporučujeme spoléhat na základní, zákonem stanovený limit.

Limit povinného ručení je vždy definován dvěma hodnotami, které se týkají škody na zdraví a majetku třetích osob. Uvedené hodnoty jsou prezentovány v milionech korun. Nejnižší limit, který lze do povinného ručení sjednat je 35 mil. Kč / 35 mil. Kč za škody na zdraví/majetku.

Ovšem abyste se mohli na své povinné ručení spolehnout i v případě závažné pojistné události, pak doporučujeme volit limit alespoň 100 mil. Kč na zdraví a majetek.

Cena povinného ručení

I když cena hraje bezesporu při výběru jakéhokoliv pojištění důležitou roli, není ideální ji považovat za nejzásadnější ukazatel. Vždy je vhodné se kromě ceny zaměřit i na obsah daného produktu.

Často za nízkou cenu získáte skutečně jen základní povinné ručení s nejnižším limitem. A pak si stačí připlatit třeba jen pár desítek korun a v rámci konkurenčního produktu máte možnost získat například kvalitní asistenční služby nebo nějaké jiné připojištění zdarma.

Než se tedy pro konkrétní produkt rozhodněte, věnujte výběru alespoň něco málo ze svého času a zaměřte se také na obsah pojištění.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Možnosti připojištění

I když se vám to možná na první pohled nezdá jako důležitá součást výběru povinného ručení, po hlubším zamyšlení třeba zjistíte, že by se vám některé z nabízených připojištění hodilo. Anebo naopak už při sjednávání pojištění víte, že často vyjíždíte z města a tak potřebujete připojistit i střet se zvěří. Toto pojištění však nenabízí všechny pojišťovny a tak pro vás i tato možnost zahrnutí daného připojištění do smlouvy hraje důležitou roli při výběru povinného ručení.

Jak vybrat nejlepší povinné ručení online?

Možnost porovnání několika pojišťoven a jejich produktů je pro výběr povinného ručení opravdu nespornou výhodou. Vše řešíte online, v klidu a pohodlí svého domova, případně v rámci konzultace se specialisty prostřednictvím telefonu. V online kalkulátoru v rámci grafu porovnání vidíte přehledně před sebou zobrazené všechny produkty a můžete tak porovnat nejen cenu, ale třeba i limity pojistného krytí, obsah produktu a přidat do kalkulace požadovaná připojištění. A v případě nejasností či dotazů nás neváhejte kontaktovat, naši specialisté na pojištění vozidel vám s výběrem pojištění rádi pomohou. Pokud chcete ušetřit čas, můžete využít naši zkrácenou verzi kalkulačky povinného ručení.

Ukázka zobrazení kalkulace povinného ručení

Jak vybrat nejlepší povinné ručení - porovnání

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ