Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Povinné ručení: Střet se zvěří

Střet se zvěří je jedním z nejčastějších důvodů nehod na českých silnicích. Nejrizikovějším obdobím bývá podzim, následně pak brzké jarní měsíce. Samozřejmě nás však srna nebo divočák mohou na silnici nemile překvapit po celý rok. Nejaktivnější je zvěř většinou po setmění a při svítání, ani na to ale nelze spoléhat, potkat je na silnici můžete kdykoliv během dne. Myslete tedy na to pokaždé, když vyrazíte mimo město a přizpůsobte tomuto nebezpečí rychlost a styl vaší jízdy. A pro případ nejhoršího si vyberte Povinné ručení se střetem se zvěří, tedy připojištění zaměřené na toto riziko, které lze sjednat jako doplňkové k vašemu povinnému ručení.

stret-se-zveri-povinne-ruceni

Zvěř nebo zvíře?

V rámci povinného ručení střetu se zvěří pojišťovny často ve svých podmínkách rozlišují pojem zvěř a zvíře. Zvířetem označujeme všechny obratlovce, ať už se jedná o ty v péči člověka nebo naopak zvířata volně žijící. Při střetu se zvěří se musí zavolat Policie ČR. Doporučujeme připojištění střetu se zvěří, které vám škodu na vašem vozidle uhradí. Pojem zvěř, který je v souvislosti s pojištěním vozidel nejčastěji využívaný, označuje pouze některá zvířata. O která zvířata se jedná, určuje §2 zákona o myslivosti. Jedná se například o jelena, daňka, lišku, divočáka, srnce, bažanta nebo zajíce.

Příklad z praxe

Taxikář Pavel se jako obvykle vracel z nočních jízd Prahou domů, do malé vesnice pár kilometrů za hranicí hlavního města, až za svítání. Byl říjen, padala mlha a drobně pršelo, takže viditelnost na silnici nebyla zrovna nejlepší. Pavel je zkušeným řidičem a tak těmto podmínkám přizpůsobil i způsob jízdy. I když ale jel pomaleji a bedlivě sledoval cestu, střetu s divočákem, který mu vběhl do cesty ze křoví podél silnice, už zabránit nedokázal. Nehoda se pro Pavla naštěstí obešla bez zranění, ovšem i přes to, že se jednalo o Mercedes Viano, tedy větší 6ti místné vozidlo, poškození vozidla bylo fatální. Kromě poškozené karosérie došlo k vystřelení airbagů a celková škoda se tak vyšplhala na 240tis. Kč. Díky připojištění střetu se zvěří však uhradila za Pavla danou škodu jeho pojišťovna.

Kde si připojištění střetu se zvěří můžete sjednat?

V naší nabídce si můžete připojištění Povinné ručení: Střet se zvěří sjednat u následujících pojistitelů:

Pojišťovna Druh připojištění Limit pojistného krytí Cena připojištění
Allianz MiniRisk 50 000 Kč / 100 000 Kč od 373 Kč
AXA Pojištění poškození a střetu se zvěří 150 000 Kč 980 Kč
ČPP Střet se zvěří (případně součást připojištění MINIHAV) 50 000 Kč 790 Kč – 990 Kč (dle produktu)
ČSOB Střet se zvěří 50 000 Kč / 100 000 Kč 1 150 Kč / 2 300 Kč
Kooperativa Střet se zvěří 100 000 Kč 612 Kč
Slavia Střet se zvěří 100 000 Kč / 200 000 Kč 507 Kč / 1 014 Kč

Aktuálnost dat: k 23.9.2019.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ