Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Povinné ručení: Střet se zvěří

Střet se zvěří je jedním z nejčastějších důvodů nehod na českých silnicích. Nejrizikovějším obdobím bývá podzim, následně pak brzké jarní měsíce. Samozřejmě nás však srna nebo divočák mohou na silnici nemile překvapit po celý rok. Nejaktivnější je zvěř většinou po setmění a při svítání, ani na to ale nelze spoléhat - potkat je na silnici můžete kdykoliv během dne.

Myslete tedy na to pokaždé, když vyrazíte mimo město, a přizpůsobte tomuto nebezpečí rychlost a styl vaší jízdy. A pro případ nejhoršího si vyberte Povinné ručení se střetem se zvěří, tedy připojištění zaměřené na toto riziko, které lze sjednat jako doplňkové k vašemu povinnému ručení.

stret-se-zveri-povinne-ruceni

Zvěř nebo zvíře?

V rámci povinného ručení střetu se zvěří pojišťovny často ve svých podmínkách rozlišují pojem zvěř a zvíře. Zvířetem označujeme všechny obratlovce, ať už se jedná o ty v péči člověka, nebo naopak zvířata volně žijící. Při střetu se zvěří se musí zavolat Policie ČR. Doporučujeme připojištění střetu se zvěří, které vám škodu na vašem vozidle uhradí. Pojem zvěř, který je v souvislosti s pojištěním vozidel nejčastěji využívaný, označuje pouze některá zvířata. O která zvířata se jedná, určuje §2 zákona o myslivosti. Jedná se například o jelena, daňka, lišku, divočáka, srnce, bažanta nebo zajíce.

 

 

Povinné ručení (tarif) 100 mil. Kč / 100 mil. Kč 100 mil. Kč / 100 mil. Kč 70 mil. Kč / 70 mil. Kč
Střet se zvěří 100 000 Kč 50 000 Kč 150 000 Kč
Asistenční služba ANO ANO ANO
Úraz řidiče ANO ANO ANO
Úraz posádky NE NE NE
Zavazadla NE NE ANO
Osobní věci posádky NE NE NE
Poškození vozidla zvěří ANO NE NE
Pojištění vozíku NE ANO NE
Ztráta a odcizení klíčů ANO NE NE
Cena 6 202 Kč 6 695 Kč 7 164 Kč

Kalkulace byla provedena pro osobní vůz do běžného provozu (Ford Aspire, rok výroby i uvedení do provozu 2022, objem motoru: 1 200 cm3, výkon motoru: 77 kW, celková hmotnost: 1 600 kg). Majitel (fyzická osoba, 48 let) je zároveň pojistníkem, bydlí v okresu Kutná Hora. Počítána byla nejnižší cenová nabídka ve srovnání, se středním rozsahem rizik a limitů a roční frekvencí platby. Jedná se o ilustrační příklad, nejedná se o obchodní nabídku. Počítáno 10. 5. 2023. 

Příklad z praxe

Taxikář Pavel se jako obvykle vracel z nočních jízd Prahou domů, do malé vesnice pár kilometrů za hranicí hlavního města, až za svítání. Byl říjen, padala mlha a drobně pršelo, takže viditelnost na silnici nebyla zrovna nejlepší. Pavel je zkušeným řidičem, a tak těmto podmínkám přizpůsobil i způsob jízdy. I když ale jel pomaleji a bedlivě sledoval cestu, střetu s divočákem, který mu vběhl do cesty ze křoví podél silnice, už zabránit nedokázal. Nehoda se pro Pavla naštěstí obešla bez zranění, ovšem ačkoli, že se jednalo o Mercedes Viano, tedy větší 6místné vozidlo, poškození vozidla bylo fatální. Kromě poškozené karosérie došlo k vystřelení airbagů a celková škoda se tak vyšplhala na 240 000 Kč. Díky připojištění střetu se zvěří však uhradila za Pavla danou škodu jeho pojišťovna.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ