Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Nejlevnější pojištění vozidel

Hledáte výhodné pojištění pro své nové vozidlo a přemýšlíte, zda nejlevnější pojištění vozidel, které najdete, bude to pravé? Nevíte, na co si dát při výběru pojištění vozidla pozor, co je důležité a jak vybrat to nejlepší? Tak právě pro vás jsme připravili tento článek, ve kterém se všechny tyto potřebné informace dozvíte.

Nejlevnější pojištění vozidel

Pojištění vozidel

Než se vrhneme na to, jak správně vybrat nejlevnější pojištění, podíváme se na to, jaká pojištění si pro své vozidlo můžete aktuálně sjednat. V první řadě se jedná o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, zkráceně povinné ručení. Povinné ručení jsou dle zákona povinni sjednat všichni majitelé vozidel, která jsou evidována v registru vozidel a pohybují se na veřejných komunikacích a to i v případě, že jsou zde pouze odstavena. Povinné ručení si tedy sjednat musíte v každém případě, záleží ale jen na vás, u jaké pojišťovny, jaký produkt a s jakými limity.


Povinné ručení je sjednáváno k tomu, aby pokrylo případné škody způsobené pojištěným vozidlem na majetku či zdraví třetích osob. Další možností, tentokrát již zcela dobrovolnou, je sjednání havarijního pojištění pro vaše vozidlo. Na rozdíl od povinného ručení kryje toto pojištění škody, které jsou způsobeny i třeba vaší vinou na pojištěném vozidle. Jedná se obvykle o škody způsobené havárií, působením přírodních živlů, odcizením či vandalismem. K oběma pojištěním pak máte možnost vybírat z široké škály různých druhů připojištění, jako je například připojištění skel, úrazu řidiče a posádky vozidla, střetu se zvěří, rozšířených asistenčních služeb anebo pojištění přírodních rizik. Dále je pak v nabídce pojišťoven například připojištění zavazadel, pojištění odcizení vozidla, zapůjčení náhradního vozidla při nehodě nebo poruše, přímá likvidace při pojistné události, úmrtí obou rodičů ve vozidle, pojištění sportovní výbavy převážené ve vozidle atd.

Cena pojištění vozidel

Abyste si mohli udělat představu o tom, díky čemu může být dané pojištění tím nejlevnějším pojištěním, rozebereme si, na základě čeho se vlastně stanovuje výše pojistného u pojištění vozidel. Cenu povinného ručení ovlivňuje mnoho faktorů. V první řadě se jedná o věk a trvalé bydliště pojistníka, vyježděné bonusové měsíce a dále pak o typ a druh vozidla, jeho výkon a obsah motoru. Obecně se dá říci, že platí čím mladší člověk, větší město, větší a silnější vozidlo a nižší bonus, tím je povinné ručení dražší. U havarijního pojištění pak mimo tyto faktory rozhoduje především výše pojistné částky, tedy aktuální hodnota pojištěného vozidla. Pojistnou částku je třeba pečlivě promyslet a stanovit tak, aby co nejvíce odpovídala realitě. V případě, že bude daná částka vyšší či nižší než je aktuální hodnota pojištěného vozidla, může se jednat o nadpojištění nebo naopak podpojištění a to se pak negativně odrazí na pojistném plnění v případě pojistné události.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Nejlevnější pojištění vozidel

Prvním krokem k tomu, jak získat nejlevnější pojištění, je získat co nejvíce informací a nabídek, které jsou aktuálně k dostání. A k tomu vám nejlépe poslouží srovnání nabídek povinného ručení i havarijního pojištění online, tedy prostřednictvím internetu hezky z pohodlí svého domova. A jak vybrat to správné pojištění? Samozřejmě nelze obecně říci, že to nejlevnější povinné ručení a havarijní pojištění je nejhorší a to nejdražší pak nejkvalitnější. Vždy je potřeba se ale zajímat nejen o cenu pojištění, ale také o výši limitů a obsah daného produktu. U povinného ručení jsou rozhodující limity krytí, které jsou stanoveny v milionech korun na zdraví a majetek třetích osob. Základním limitem je 35 mil. Kč, doporučujeme ale zvolit limity vyšší, především při újmě na zdraví a životě člověka nemusí být tento nejnižší limit dostačující. Při výběru se také zaměřte na to, co produkt už sám o sobě obsahuje. Asistenční služby v základním rozsahu už jsou téměř samozřejmostí u všech pojišťoven, často ale také můžete zdarma získat třeba připojištění úrazu, zavazadel a podobně. A pak takové pojištění sice vyjde třeba o pár korun dražší, ale obsahem je na daleko vyšší úrovni než to nejlevnější pojištění vozidel.

Sjednání pojištění vozidel

A jak sjednat nejlevnější pojištění vozidel? Stačí si otevřít web společnosti Top-Pojištění.cz a otevřít kalkulátor povinného ručení, v případě že chcete komplexní pojištění vozidla, pak kalkulátor havarijního pojištění. K ruce si vezměte velký technický průkaz vozidla, kde najdete všechny potřebné technické parametry vozidla. Po jejich zadání do kalkulace máte během chvíle před sebou přehledné srovnání nabídek, seřazených dle ceny. Pokud si z nabídky vyberete, stačí pokračovat dále tlačítkem Koupit. Po dokončení objednávky obdržíte na e-mail všechny potřebné informace, včetně instrukcí pro platbu, smlouvy a zelené karty k vytištění. Pojištění vzniká úhradou pojistného, není třeba podpis smlouvy. A pokud si sjednáním nejlevnějšího pojištění vozidel nevíte rady, máte nějaké dotazy nebo preferujete telefonické sjednání, pak neváhejte využít služeb našeho zákaznického centra. Rádi vám s čímkoliv poradíme, jsme vám k dispozici každý den a to včetně víkendů.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ