Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Co je povinné ručení

Svěřte se do rukou specialistů na povinné ručení. Vysvětlíme, co povinné ručení je, k čemu slouží a jak si jej sjednat. Žádný majitel auta se bez povinného ručení jednoduše neobejde. Tady jste na správné adrese, protože o pojištění vozů víme vše podstatné.

Nejlevnější povinné ručení

Co kryje povinné ručení?

Povinné ručení, též pojištění odpovědnosti z provozu vozidla po pozemních komunikacích, je pojištění, které musí mít ze zákona uzavřeno každý majitel vozidla. Povinné ručení hradí všechny škody, které způsobíte provozem vlastního vozidla na zdraví i majetku třetích osob.

Stát se to může každému. Máte-li uzavřeno povinné ručení, nemusíte se bát, že budete muset náklady na léčení nebo opravy hradit z vlastní kapsy. Pojišťovna, se kterou máte povinné ručení sjednáno, je z pojistného plnění uhradí za vás.

Limity pojistného plnění

Při sjednání pojištění vybíráte limity, které slouží ke stanovení nejvyšší hranice pojistného plnění. Jedná se o nejvyšší možnou částku, kterou pojišťovna poškozeným vyplatí. Většinou se setkáte s limity 35 mil. Kč/ 35 mil. Kč, přesněji 35 milionů korun na zdraví a 35 milionů korun na majetek. Takovou částku určuje zákon jako minimální limit.

Při hromadných dopravních nehodách však nemusí být dostačujícím, a tak většina pojišťoven nabízí limity v dalších variantách. Střední, tedy ideální limit je 75 mi Kč/ 75 mil. nebo 100 mil. Kč/ 100 mil. Kč. Zde je nutné zmínit, že náhrada škody z povinného ručení se vztahuje pouze na újmu třetích osob. Dojde-li při dopravní nehodě k poškození vašeho vozidla, pak je škodu možné u pojistitele nárokovat z havarijního pojištění.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Připojištění k povinnému ručení

Základní balíčky mimo dané limity obsahují například i asistenční služby, které ale nemusí být nijak rozsáhlé. Proto je nutné jejich podobu upřesnit při sjednávání smlouvy. Nejvíce se o rozsahu asistenčních služeb dozvíte v pojistných podmínkách dané pojišťovny.

Obvykle jde o:

  • opravu na místě do finančního nebo časového limitu;
  • odtah vozu do nejbližšího servisu;
  • výměnu pneumatiky;
  • nadstandardní služby (zapůjčení náhradního vozu, dražší opravy, repatriace vozu, aj.).

Mimo to si do balíčku povinného ručení můžete přidat některé z doplňkových připojištění, například pojištění předního skla, připojištění střetu se zvěří, úrazového pojištění řidiče a posádky nebo připojištění zavazadel. K povinnému ručení si můžete sjednat dokonce i mini havarijní pojištění. V tomto případě je vhodné zamyslet se nad tím, kde a jak je vaše vozidlo provozováno a která rizika vás na cestách mohou potkat.

Pokud si sjednáním povinného ručení nevíte rady, nezoufejte. Naši specialisté na sjednání povinného ručení jsou vám k dispozici denně od 9 do 21 hodin. Rádi vám cenu pojistného zdarma spočítají a vyberou produkt na míru.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Povinné ručení online

Povinné ručení lze sjednat velmi jednoduše online. Smlouvu ani nemusíte podepisovat, platná je až od chvíle zaplacení pojistného. Cena je dána stanovením limitů pojistného plnění, zvolením rizik, ale také dle parametrů vozu a údajů o pojistníkovi.

Před sjednáním smlouvy si nabídky pojišťoven můžete porovnat díky našemu online srovnávači.