Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Povinné ručení srovnávač

Na celé řadě věcí se dají ušetřit nemalé peníze a výjimkou není ani povinné ručení, které máme aktuálně uzavřeno nebo se jej s některou z pojišťoven uzavřít teprve chystáme. Zbytečnému přeplácení povinného ručení se však dá jednoduše vyhnout. Stačí k tomu využít profesionální srovnávač povinného ručení.

 

Pokud již povinné ručení sjednáno máte, platíte pojišťovně pojistné ročně nebo v jiných intervalových splátkách. Čím déle však máte povinné ručení sjednáno, je pravděpodobnost, že je vaše pojistná smlouva zastaralá, neaktuální a vy platíte zbytečně moc, podstatně vyšší.

Co povinné ručení hradí?

Úkolem povinného ručení je pojistná ochrana zdraví a majetku třetích osob, jimž byla způsobena škoda, která byla zapříčiněna provozem vozidla. Dojde-li při dopravní nehodě k poškození zdraví a majetku třetí osoby, bude se škoda na zdraví a majetku poškozeného hradit z povinného ručení pojistníka, jež škodu zavinil. Rozsah pojistné odpovědnosti stanoví § 6 odstavec 2, který říká, že z povinného ručení bude hrazena:

  • způsobená újma vzniklá ublížením na zdraví nebo usmrcením,
  • způsobenou škodu vzniklá poškozením, zničením nebo ztrátou věci, a to i škodu vzniklou odcizením věci, pozbyla-li fyzická osoba schopnost ji opatrovat,
  • ušlý zisk,
  • účelně vynaložené náklady spojené s právním zastoupením při uplatňování nároků podle písmen a) až c); v souvislosti se škodou podle písmene b) nebo c) však jen v případě marného uplynutí lhůty podle § 9 odst. 3 nebo neoprávněného odmítnutí anebo neoprávněného krácení pojistného plnění pojistitelem.

Srovnávač povinného ručení

Jak srovnat povinné ručení online?

Díky srovnávači povinného ručení online získáte přehled povinného ručení u všech pojišťoven online. Zadáte pouze vstupní údaje, tedy technické informace o vozidla a datum narození a PSČ pojistníka a obratem zjistíte, které povinné ručení je pro Vás to nejlepší.

Další výhodou je i to, že už nikam nemusíte chodit! Vše si zařídíte z pohodlí Vašeho domova. Veškeré dokumenty obdržíte na email a následně dočasnou zelenou kartu druhý den poštou. I když si povinné ručení hned nesjednáte, naše kalkulačka vám pomůže získat přehled za kolik a kde si můžete povinné ručení sjednat.

Ovšem pozor - ne vždy si vaše vozidlo pojistíte za takovou cenu, jakou nabízíme na našich stránkách online právě my. V našem srovnávači povinného ručení naleznete vždy aktuální sazby na daný rok včetně slev, které budete mít jenom u nás.

Kdo pravidelně srovnává, ten ušetří

Ceny povinného ručení mohou pojišťovny během jednoho roku změnit. A protože štěstí přeje připraveným, neprohloupíte, pokud si nabídky povinného ručení budete pravidelně každoročně srovnávat, abyste měli trvale nejlevnější povinné ručení.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ