Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Přehled druhů povinného ručení

I když se to na první pohled nezdá, povinné ručení není pouze jedno, ale rozlišuje se například podle druhu vozidla, způsobu jeho užití nebo na základě značky. To vše ovlivňuje cenu i podobu produktu. Přinášíme vám přehledný náhled, jaké povinné ručení můžete využít vy, ať už jste řidič auta, motocyklu, řidič z povolání nebo soukromá osoba.

Přehled druhů povinného ručení

Povinné ručení dle druhu vozidla

Nejlevnější povinné ručení mají majitelé motocyklů a elektromobilů, hlavně díky menšímu objemu motoru. Čím větší auto, tím je pojištění dražší, ale neznamená to, že by nebylo výhodné. Tento druh pojištění totiž mít musíte, jen záleží na tom, jak dobře si produkt nastavíte, aby vám byl k užitku v případě pojistné události.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Například dodávky vyžadují odlišné pojištění, než osobní automobily. Dodávka má větší objem motoru, sama o sobě má i větší rozměry a škody jsou rovněž velké, včetně dražších náhradních dílů a oprav.

Majitelé motocyklů naopak mohou využít pojištění jen na část roku, ať už formou krátkodobé pojistky, kdy při nevyužívání motocyklu odevzdávají SPZ do depozitu, nebo sezónní pojistky, která se sjednává na dobu neurčitou.

Povinné ručení druh vozidla

Povinné ručení dle způsobu užití

Velmi specifické potřeby mají v povinném ručení řidiči z povolání, například taxislužby. Jde dokonce o samostatnou kategorii pojištění, které je poměrně drahé, ale odpovídá vysokému riziku nehod, především ve větších městech, kde se taxíky nejvíce pohybují. A vzhledem k tomu, že je funkčnost vozidla pro řidiče profesně velmi důležitá, obvykle si v jednom balíčku výhodněji sjednávají i další připojištění, zejména to havarijní.

Povinné ručení způsob užití

  • Běžný provoz
  • Taxi
  • Vozidla půjčoven
  • Vozidla autoškol
  • Vozidla s přednostní jízdy
  • Vozidla pro přepravu nebezpečných nákladů
  • Vozidla ozbrojených složek
  • Vozidla na svoz komunálního odpadu a zajištění sjízdnosti komunikace
  • Historická vozidla

Povinné ručení dle značky

Do ceny povinného ručení se promítá také značka a model vozu. Čím luxusnější nebo sportovnější automobil, tím se cena za pojištění logicky zvyšuje. Asi jedno z nejvýhodnějších pojištění mají v Česku majitelé domácích vozů Škoda. Jde o klasické, rodinné vozy v dostupné cenové relaci a tak se dá na povinném ručení značně ušetřit.

Srovnání povinného ručení online

Pokud se v povinném ručení nevyznáte, nebo si chcete utřídit nabídky všech pojišťoven v Česku, které se na povinné ručení zaměřují, jistě vám pomůže náš srovnávač. Je velmi intuitivní a po pár minutách a zadání několika základních údajů o voze a pojistiteli, získáte dokonalý přehled. V dalších krocích pojištění upravujete přímo dle vašich potřeb.

Sjednání je jednoduché i online. Nemusíte nic podepisovat, pokud si konkrétní produkt vyberete. Pojištění začne platit v momentě, kdy jej poprvé zaplatíte. Všechny dokumenty vám navíc přijdou jednoduše na e-mail.