Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Povinné ručení Volkswagen

Právě jste si pořídili svůj vysněný automobil a teď dumáte nad tím, jak ho nejlépe pojistit? Není přece nic snazšího než vozidlo pojistit online. Stačí si vzít k ruce notebook a do vyhledávače zadat povinné ručení Volkswagen. A že nevíte jak vozidlo správně, levně a výhodně pojistit? Tak od toho jsme tu přece my, společnost Top-Pojištění.cz, online srovnávač a zprostředkovatel povinného ručení.

Povinné ručení online

Historie vozidel Volkswagen

Historie vozidel Volkswagen se začala psát již v roce 1937, kdy byla automobilka založena v Německu. Cílem automobilky bylo vyrábět vozy, které si budou moci dovolit i obyčejní lidé. Od toho je odvozen i název Volkswagen, který v překladu znamená lidový vůz. Nárůst výroby osobních vozidel nastal po druhé světové válce a v padesátých letech 20.století společnost zahájila expanzi do světa. Od té doby se drží stále na vrchních příčkách pomyslného žebříčku největších automobilových závodů světa.

V průběhu svého působení přivedla na trh vozidel automobilka Volkswagen nespočet modelů, a to od malých vozidel vhodných do města, přes rodinná kombi, SUV či sportovní vozidla až po užitkové dodávky. Modelová řada této značky je opravdu rozmanitá a široká, takže svého favorita si najde skutečně každý.

Jak vybrat vhodné povinné ručení pro Volkswagen

Pokud sjednáváte povinné ručení pro své nové vozidlo Volkswagen, je třeba zvážit několik aspektů, které jsou pro výběr vhodného pojištění důležitá. V první záleží na tom, o jaký model vozidla se jedná a jaké bude jeho využití. Pokud vozidlo využíváte jen pro sebe pro cesty po městě, pak může být vaším favoritem například VW Polo. Vozidlo je díky svému nižšímu obsahu úsporné nejen co se spotřeby paliva týká, ale také se tato skutečně může odrazit na ceně vašeho povinného ručení. U vozidel s nižším objemem motoru bývají často nižší i sazby na pojistném. Při výběru povinného ručení pro Volkswagen, který je využíván na cesty po městě, myslete na to, že riziko nehody je v hustém městském provozu vyšší, a tak nastavte i limity pojistného krytí. Nejnižší možné zákonem stanovené limity jsou 50 mil. Kč na zdraví a majetek. V tomto případě však rozhodně doporučujeme volit limit na povinné ručení v minimální výši 100 mil. Kč na zdraví i majetek. Pokud chcete pak maximálně ochránit i své vozidlo, sjednejte si i havarijní pojištění.

Pokud jste naopak pořídili rodinné vozidlo jako je třeba Volkswagen Passat Kombi, tak pak je na místě zvážit sjednání některých připojištění. Vhodným připojištěním může být úrazové připojištění posádky vozidla, často nazývané pojištění sedadel. Tak můžete alespoň částečně finančně zabezpečit rodinu pro případ, že byste utrpěli trvalé následky zraněním při autonehodě. Pro cesty mimo město a do těžšího terénu může být vaším společníkem na cestách SUV Volkswagen Touran či Touareg. Pro tyto případy je v podstatě nutnou součástí povinného ručení Volkswagen připojištění střetu se zvěří, živelného připojištění nebo pojištění skel vozidla. Pak vás už na cestách nepřekvapí kamínek, který vám odrazem od protijedoucího vozidla poškodí čelní sklo, kroupy, které vám během několika minut způsobí nežádoucí facelift kapoty vašeho miláčka, anebo nepříjemná kolize se srnou či divočákem. Na vše už budete připraveni.

Jak sjednat povinné ručení Volkswagen

Nyní už tedy víte, že je sjednání povinného ručení pro Volkswagen snadné a rychlé díky online kalkulace. Ale co když jste si v podstatě z donucení, abyste mohli ihned odjet, sjednali povinné ručení přímo u prodejce při koupi vozidla? Nezoufejte, smlouvu můžete bez udání důvodu vypovědět do dvou měsíců od jejího sjednání. Pojišťovna vám pak naúčtuje pouze dny, kdy bylo pojištění platné a přeplatek na pojistném vám vrátí zpět. A vězte, že takto sjednávaná povinná ručení bývají často velmi nevýhodná, jelikož prodejci mají nasmlouvanou pouze jednu pojišťovnu. Možnost výběru a porovnání nabídek tedy chybí.

Ke kalkulaci povinného ručení Volkswagen na našich webových stránkách vám stačí mít k ruce velký technický průkaz vozidla, kde naleznete veškeré technické parametry nutné pro výpočet pojistného. Po zadání základních parametrů o vozidle a pojistníkovi do kalkulace můžete vybírat z nabídky až z nabídek až 8 pojišťoven a jejich produktů. Po výběru vhodného pojištění pak pokračujete přes tlačítko Koupit dále v kalkulaci. Zde budete vyzváni k zadání doplňujících údajů o vozidle a pojistníkovi, případně pak vlastníkovi a držiteli vozidla, pokud se od pojistníka liší a vše si na závěr můžete zkontrolovat v nabídkovém souhrnu. Po objednání obdržíte veškeré dokumenty do e-mailu, a to včetně dočasné zelené karty, která vám poslouží jako doklad o pojištění do doby, než obdržíte originál poštou. Není už třeba podpis smlouvy a zasílání zpět poštou, pojištění vzniká zaplacením. Lhůta pro úhradu pojistného je standardně nastavena na 9 dní.

Nevíte si rady?

Pokud si nevíte rady nebo jen chcete pomoci s výběrem vhodného povinného ručení pro vaše vozidlo Volkswagen, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám se vším pomůžeme, povinné ručení vám sjednáme a vše vám vysvětlíme. Jsme vám k dispozici každý den, a to od rána až do večerních hodin.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ