Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Povinné ručení pro elektromobil

Ačkoliv jsou elektromobily stále ještě poměrně drahé vozy, ušetřit se dá na jiných nákladech, jako je například absence platby za využití dálnic, nebo levné pojištění. V našem novém článku si řekneme, jak lze elektromobil pojistit pomocí povinného ručení.

Povinné ručení pro elektromobily

Povinné ručení pro elektromobil

Žádný vůz na silnici se neobejde bez povinného ručení a to ani elektromobil. Dle statistik dochází v České republice k nehodám i elektromobilů. Škody jsou navíc vyšší kvůli složitým moderním technologiím a jejich opravám ve specializovaných servisech. Kvůli tomu je nutné myslet na kvalitní asistenční služby. Velkým rizikem jsou i pro chodce, jelikož je jejich elektrický motor velmi tichý.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Je to právě povinné ručení jako základ pro bezpečné řešení pojistných událostí. Pojištění hradí škody, které svým vozem způsobíte někomu jinému a to jak na majetku, tak i zdraví.

Na čem lze ušetřit při koupi elektromobilu

  • Nulová silniční daň z provozu vozidla
  • Nulové poplatky za parkování v městských zónách
  • Nulový poplatek za dálniční známku
  • Vjezd do ekologických zón bez omezení

Kdo jsou uživatelé elektromobilů?

Pro další vývoj pojištění elektromobilů bude důležité analyzovat, kdo je nejčastěji řídí a kde se pohybují. Může jít například o sdílené vozy, které si lidé půjčují a stejně tak často se pohybují po městském prostředí, takže o drobné nehody není nouze.

Na druhou stranu podle některých instruktorů řidiči elektrických vozidel jezdí opatrněji a úsporněji a to kvůli pocitu nižšího dojezdu na jedno nabití.

Co ovlivňuje cenu povinného ručení u elektromobilu

Povinné ručení elektromobilů je jedno z nejlevnějších. Jde vlastně o mladou novinku na trhu a pojišťovny do ní teprve začínají zahrnovat různé parametry. Mezi ně patří výkon elektromotoru a celková hmotnost vozidla. Dále jsou to kritéria, která bývají cenově totožná jako u povinného ručení v případě jiných motorizací, a to značka vozu, jeho stáří, ale i informace o pojistníkovi. Rozhodující je v tomto místo bydliště a věk.

Zásadní je havarijní pojistka

S ohledem na ohromné množství technologických vychytávek, jako jsou nejrůznější senzory, ale také samotná baterie, je provoz elektromobilu do určité míry rizikový. Zejména z pohledu následných oprav po nehodě. Značky, jako Tesla, mají například pouze jeden specializovaný servis v ČR a drahá je také cena za práci.

Pokud už tedy jste majitelé elektromobilu, doporučujeme si zřídit i havarijní připojištění, které vaši kapsu ochrání před velkými finančními výdaji. Havarijní pojištění pro elektromobily se určitě vyplatí.