Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Povinné ručení ŠKODA

Jste věrni tradicím a tak jiné vozidlo, než vozidlo značky ŠKODA, pro vás nepřipadá v úvahu? Nejste si ale jisti, zda vaše povinné ručení obsahuje vše tak, jak je potřeba? Tak právě pro vás jsme připravili tento článek, ve kterém se vše důležité dozvíte.

Vozidla ŠKODA

Historie vozidel ŠKODA sahá až do roku 1895, kdy společnost ještě nevystupovala pod názvem ŠKODA a nejednalo se ani o vozidlo. V tomto roce byl sestaven Václavem Laurinem a Václavem Klementem bicykl pojmenovaný Slavia, který v podstatě položil základy úspěšné výrobě společnosti ŠKODA. Zakladatelé společnosti Laurin a Klement dlouho u výroby jízdních kol ale nevydrželi, jejich ambice sahaly mnohem výše. Na výrobu bicyklů časem navázali výrobou motocyklů, které patřily ve své době mezi první na světě a následně se v r. 1906 zrodil i automobil Voiturette A, díky němuž se ŠKODA řadí mezi nejstarší automobilky na světě.

V roce 1925 se společnost Laurin & Klement spojila s podnikem ŠKODA Plzeň. Tím odstartovala úspěšnou výrobu modelu ŠKODA Popular. Automobilka ŠKODA si udržela chuť a odhodlání vyrábět kvalitní automobily i během obou světových válek a v době socialismu. V roce 1991 se společnost ŠKODA stává součástí skupiny Volkswagen a vystupuje pod názvem ŠKODA, automobilová a.s.. Současný název ŠKODA AUTO a.s. užívá od roku 1997.

Povinné ručení ŠKODA

Povinné ručení pro vozidla ŠKODA si nezávazně srovnejte pomocí naší kalkulačky. Vyberte si takové povinné ručení, které pro vás bude nejvýhodnější. Porovnání můžete provést online a to během několika minut. Určitě je ale důležité nezaměřit se v porovnání pouze na cenu povinného ručení, ale také na možnosti připojištění a kvalitu nabízených služeb jednotlivých pojišťoven.

Našim klientům vždy doporučujeme, aby volili povinné ručení s vyššími limity krytí na majetek a zdraví třetích osob. Ze zákona je daný nejnižší možný limit 50 mil. Kč na zdraví a 50 mil. Kč na majetek. Takový limit ale nemusí být bohužel vždy dostačující a tak doporučujeme volit limity minimálně na 100 mil. jak na zdraví, tak na majetek. Důležité je také popřemýšlet o tom, jaká připojištění by se vám mohla hodit. Pokud často cestujete na venkov, mohlo by pro vás být ideální pojištění střetu se zvěří či zvířetem. Pokud často vozíte celou svou rodinu, určitě zvažte úrazové připojištění všech přepravovaných osob ve vozidle.

Určitě také doporučujeme sjednat i havarijní pojištění a to s pojištěním odcizení vozidla. Nejčastějším terčem zlodějů se bohužel stávají právě vozidla ŠKODA a to i přes různé druhy zabezpečení. A pokud nebude odcizeno rovnou celé vozidlo, často bývá odcizena jakákoliv součást vozidla, např. navigace, kvalitní xenonové světlomety apod. Pokud tedy máte ke svému vozidlu dobrý vztah a rádi byste ho měli v bezpečí, kompletní pojištění vozidla obsahující povinné ručení a havarijní pojištění by pro vás mělo být jasnou volbou.

Jak sjednat povinné ručení na vozidlo ŠKODA

Porovnání a sjednání povinného ručení pro vaše vozidlo ŠKODA můžete provést v naší online kalkulačce rychle a jednoduše. Stačí mít k dispozici pouze technický průkaz vozidla s údaji vozidla a můžete se do toho pustit. V prvním kroku zadáte pouze základní údaje o vozidle a pojistníkovi a v dalším kroku už můžete vybírat pro vás nejvhodnější pojišťovnu. Navíc na našem webovém portále, jako jediném, máte možnost si nabídku srovnat nejen podle ceny, ale také podle kvality. Pokud už máte pojišťovnu vybranou a jste rozhodnuti, stačí přes tlačítko ,,KOUPIT" objednávku dokončit a vydržet pár minut, než vám přijde email s dokumenty ke sjednanému povinnému ručení. V emailu naleznete veškeré pokyny pro platbu, smlouvu i dočasnou zelenou kartu. Dočasná zelená karta vám pak následně odchází i fyzicky poštou.

A pokud byste si přeci jen nebyli jisti čímkoliv v průběhu sjednávání, můžete využít služeb našeho callcentra na telefonní čísle 222 100 200, kde vám se sjednáním smlouvy rádi pomohou.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ