Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Jak na pojištění čelních skel

Výhodou povinného ručení či havarijního pojištění je možnost sjednat si i dílčí připojištění, jako je tomu v případě čelního skla. Právě tato část automobilu je nejnáchylnější při možné havárii. Ne nadarmo jde o jedno z nejvyužívanějších připojištění.

Jak na pojištění skel

Statistiky jsou tvrdé, na rozdíl od předního skla

Pojišťovny připojištění předního skla doporučují nejen kvůli produktu samotnému, ale i díky statistikám, které poukazují na to, že každoročně dochází k desetitisícům škod na čelních sklech, které každá z pojišťoven vyplácí.

Je ovšem pravdou, že pro pojištění se můžete sami rozhodnout dle toho, kudy jezdíte a jak často vůz využíváte. Čím častěji, tím více se vám pojištění bude hodit. Větší pravděpodobnost takové nehody je například při pravidelných cestách po dálnici, než při občasném výjezdu na nákup ve městě. To stejné platí pro cesty do zahraničí.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Různé typy skel

Současná doba přeje moderním technologiím, což se rovněž promítá do výsledné ceny za samotné sklo i jeho opravu či výměnu. Přední skla mohou být vyhřívaná, vrstvená pro snížení hluku, ale mohou obsahovat i kamery a senzory za účelem inteligentní podpory řidiče. Opravy tak často vyžadují odbornost, například pro kalibraci systému.

Typ vozidla Průměrná cena skel (bez montáže)
Škoda Fabia/Rapid 4 000,-
Ford Focus 22 000,-
Citroën C4 Picasso 33 000,-

Povinné ručení vs. havarijní pojištění

U povinného ručení je nutné prokázat, že bylo vaše sklo poškozeno cizím zaviněním, což je problematické, pokud jde například o kámen či kus ledu, aniž byste situaci měli natočenou a problém je také řidiče dohledat a kontaktovat. Samotné povinné ručení vám škodu nezaplatí, proto je tak důležité mít okna připojištěna.

V případě havarijního pojištění je tu menší zádrhel, a sice snížení plnění o spoluúčast, kterou jste si u pojištění sjednali, což může být mnohem více, než samotná hodnota skla. Zároveň je škoda evidována jako pojistná událost, která ovlivní váš bonus za jízdu bez nehod. Kvůli tomu se tak bude zvyšovat cena za vaše pojistné.

Více se dočtete na našich stránkách, tedy ať už o povinném ručení nebo havarijním pojištění. Zároveň si můžete udělat rychlou a jednoduchou kalkulaci a porovnání mezi pojišťovnami na území České republiky.