Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Povinné ručení 2021

Jak už z názvu vyplývá - povinné ručení je pojistka, kterou musí mít každý majitel vozidla. V následujícím článku se podíváme na to, co můžeme u povinného ručení čekat v následujícím roce a také se dozvíte to, co o něm možná zatím nevíte.

Povinné ručení kalkulačka

Povinnost povinného ručení

Proč vlastně musíme tuhle pojistku mít? Důvod je prostý - povinné ručení se vztahuje na každou osobu, která odpovídá za škodu způsobenou provozem vozidla uvedeného v pojistné smlouvě. Takže pokud dojde k dopravní nehodě, vzniklé náklady třetí osobě budou hrazeny z téhle pojistky. Nepomůže vám ovšem v případě, kdy škodu způsobíte sami sobě, takže je dobré ,,povko" doplnit i o havarijní pojištění, které se postará přímo o vás.

Ceny u povinného ručení stoupají – i v roce 2021

Vzhledem k tomu, že riziko spojené s jízdou autem stále roste, stoupá i cena povinného ručení, ale nebojte se, bude se jednat o změnu pouze v řádu pár procent. Na silnicích máme jednoduše stále větší počet aut, rychlejších modelů vozů, ne tolik nových zkušených řidičů i seniorů.

Co ovlivňuje výši povinného ručení

Cenu povinného ručení ale ovlivňují i další faktory jako je věk řidiče (ti mladší a nezkušení si prostě připlatí), bydliště (v malé obci je menší pravděpodobnost dopravní nehody než ve velkém městě) a samozřejmě také objem motoru, velikost vozidla a rok jeho výroby. Pokud potřebujete znát cenu povinného ručení, nemusíte se ale bát žádných složitostí - stačí všechny potřebné údaje zadat do online kalkulátoru a všechny nabídky pojišťoven vám vyjedou přehledně na jednom místě.

Určitě automaticky nesahejte po té nejlevnější nabídce, ale zaměřte se především na:

  • limity krytí;
  • asistenční služby a servis;
  • možnosti připojištění (například čelního skla).

Uzavřít či neuzavřít povinné ručení?

Jednoduše řečeno - nad neuzavřením povinného ručení ani nepřemýšlejte. Nejenom, že by v případě škody šly všechny náklady přímo za vámi, ale navíc byste porušili zákon a hrozila by vám pokuta až do výšky 40 000 korun. A k tomu byste také za dobu, kdy povinné ručení nebylo uzavřeno, spláceli sankční pojistné.

Revize povinného ručení

Spousta řidičů také nemyslí na to, že alespoň co dva roky není od věci podívat se na zoubek svého ,,povka" a udělat malou revizi. Minimálně proto, abyste zjistili, jestli na trhu pro vás zrovna není nějaká výhodnější nabídka.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ