Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Povinné ručení porovnání

Chcete najít nejlevnější povinné ručení? K tomu vám poslouží porovnání povinného ručení. Stačí pouze zadat několik základních údajů o vás a vašem vozidle a získáte přehled o nabídkách povinného pojištění vozidla od prověřených pojišťoven na českém trhu. Vše přitom uděláte rychle a online z pohodlí domova. Podívejme se na to, proč je takové porovnání výhodné.

Co je povinné ručení?

Povinné ručení musí mít sjednáno každé motorové vozidlo s registrační značkou a technickým průkazem, které je využíváno na veřejných komunikacích v České republice. Jde o typ pojištění, které chrání účastníky provozu před velkou finanční zátěží v případě pojistné události - tedy nehody.

Povinné ručení znamená pojištění odpovědnosti z provozu vozidla po pozemních komunikacích a takovou odpovědnost má majitel vozidla. Pokud tedy způsobí nehodu, budou díky jeho povinnému ručení finančně vypořádány všechny škody na majetku i újma na zdraví třetích osob.

Povinné ručení porovnání

Proč si porovnat povinné ručení?

Pokud řešíte nové povinné ručení, je dobré si uvědomit, že se jeho cena (ale i podoba na trhu) průběžně mění. Povinné ručení nabízí velké množství pojišťoven a procházet jejich produkty může být velmi náročné. Právě pro tento případ lze využít srovnávače, které na základě vámi zadaných parametrů vyhledají pojištění vozidla vám na míru. Díky tomu se můžete dostat k výhodnější nabídce, než jakou jste měli dosud.

Porovnání povinného ručení se dnes stává běžným a hlavně rychlým nástrojem pro každého zájemce o nové pojištění vozidla.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Jak funguje porovnání povinného ručení?

Porovnání nabídek povinného ručení je jednoduché a rychlé. Stačí vám přitom jen přístup k internetu a zařízení, jako je počítač, tablet nebo chytrý telefon.

Vše začíná zadáním údajů v kalkulátoru, třeba na našem webu Top-Pojištění.cz. Jste fyzická osoba, podnikatel či právnická osoba? Žádný problém, srovnání pojištění je pro každého majitele vozidla. Dokonce lze vybírat pojištění pro širokou škálu vozidel, jako jsou:

Informace o vozidle můžete vyplnit sami, anebo využít jednodušší možnost - zadání VIN kódu nebo SPZ. Díky této novince se technické údaje o vašem vozidle samy objeví v dalším zadání, takže nemusíte pátrat po roku výroby nebo motorizaci.

Údaje o vás jako pojistníkovi už ovšem musíte opravdu vyplnit sami, tedy datum narození, místo bydliště a počet měsíců povinného ručení bez pojistné události (bonus za jízdu bez nehod). Informace nikde nezveřejňujeme, ani je dále nepoužíváme. Vše slouží jen pro kalkulaci produktu, abychom vám mohli nabídnout ten nejvýhodnější.

To vše se následně propíše do ceny za povinné ručení. Tu pak ale můžete ještě sami ovlivnit zvolením výše limitů pojistného plnění a doplňkových připojištění:

Pojišťovny v porovnání

Porovnání povinného ručení po zadání všech údajů vypadá jako jednoduchý sloupcový graf, u kterého je nejen cena od nejnižší po tu nejvyšší, ale také přehled všeho, co povinné ručení od dané pojišťovny pokryje. Na jedné stránce tak můžete srovnat základní balíčky hned několika pojišťoven, včetně možností připojištění a sjednání dalších doplňkových služeb, jako je havarijní pojištění. Výhodou srovnávače je také zadání frekvence plateb (roční/půlroční/čtvrtletní).

U každého z grafů jsou navíc další detaily produktu. V nich je uveden přehled, jaké ostatní varianty povinného ručení daná pojišťovna nabízí. Jde o varianty podle různé výše limitů pojistného plnění, takže u vyšších limitů už může být zahrnut také úraz řidiče, rozšířené asistenční služby a mnoho dalšího. Je pak pouze na vás, kterou z nabídek si vyberete.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Jak povinné ručení sjednat?

Pokud se rozhodnete, že chcete povinné ručení uzavřít, stačí stisknout pod sloupci porovnání povinného ručení tlačítko Koupit. Dále zadáte několik doplňujících údajů o vás a pojišťovaném vozidle potřebných k uzavření pojistné smlouvy a na konci potvrdíte objednávku. Obratem obdržíte na vámi zadanou e-mailovou adresu veškeré potřebné dokumenty (dočasnou zelenou kartu, pojistnou smlouvu a potřebné platební údaje). Dočasná zelená karta slouží jako plnohodnotný doklad o pojištění vozidla a můžete ji také použít například k přihlášení na MÚ.

Chcete si v naší kalkulačce udělat jen porovnání a samotné sjednání nechat na jindy, nebo smlouvu řešit přímo s pojišťovnou? I to je možnost, protože naše kalkulace je bez závazků.

Chcete se na něco k povinnému ručení zeptat?

Pokud si nevíte rady, nebo vyžadujete podrobnější informace o produktu povinného ručení, zavolejte nám na telefonní číslo 222 100 200 nebo pište na e-mail info@top-pojisteni.cz. Naši specialisté vám rádi se vším poradí.