Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Povinné ručení pro traktory

Povinné ručení platí pro jakékoliv motorové vozidlo. Jeho vlastníkovi bez tohoto pojištění hrozí pokuta za porušení zákona. To stejné platí i pro majitele zemědělské techniky, jako jsou traktory. Také s tím vám samozřejmě pomůžeme.

zelený zemědělský traktor

Proč povinné ručení pro traktor?

Také traktory se pohybují po veřejných komunikacích a stejně jako jiným vozidlům, i jim hrozí riziko nehody. Traktor je samozřejmě poměrně velký stroj. Ne sice zase tak rychlý, ale případná srážka s touto technikou může být také devastující. Povinné ručení je tedy rozhodně žádoucí a to kvůli tomu, aby majitel traktoru neplatil škodnou událost ze své vlastní kapsy.

Sezónní pojištění traktoru

Nevyužíváte traktor po celý rok? Pak si můžete sjednat sezónní povinné ručení. To znamená, že pojištění je platné po celý rok, ale krytí škod pojišťovnou se vztahuje jen na zvolené měsíce.

 

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Povinné ručení traktor cena

Rozhodující je pro výpočet ceny jednak motorizace, značka a například stáří traktoru, ale stejně tak i jeho kategorie od T1 až po T4, které označují nenaloženou provozní hmotnost stroje nebo rozchodem nápravy. Roční pojistné se v průměru může pohybovat okolo 650 Kč až 1 500 Kč pro běžný traktor s registrační značkou. Levnější je pojištění pro malotraktory.

Například nový John Deere 6090M vás u Allianz vyjde cca. na 2934 Kč ročně.

Další kategorizace zemědělských a lesnických strojů:

  • T neboli kolové traktory
  • C pro pásové traktory
  • R pro přípojná vozidla
  • S pro přípojné pracovní stroje

Dalším kritériem je věk majitele, místo bydliště, rizika, proti kterým chce svůj vůz pojistit a v neposlední řadě bonusy za bezeškodnou jízdu. To znamená, že čím déle jezdíte bez nehody, tím výhodnější pro vás pojištění bude.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Povinné ručení traktor kalkulačka

Stejně jako u jiných motorových vozidel, také u traktorů si můžete na našich stránkách vykalkulovat cenu a to online. Důležité pak je, zaměřit se na konkrétní pojistné podmínky a limity pojistného plnění. Kalkulačka povinného ručení nabízí výpočet například pro traktory John Deere nebo Zetor.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ