Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Povinné ručení pro taxi

Pojištění vozidla taxi je stejně důležité jako u soukromých vozidel. Na našich stránkách se nezaměřujeme jen na pojištění pro běžné řidiče, ale i pro profesionály. V tomto článku se podíváme na podrobnosti k povinnému ručení pro taxi.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Povinné ručení taxi - cena

Majitelé vozidel taxi služeb to mají s pojištěním trochu jinak než běžní řidiči. Vybírají z vlastní kategorie, která samozřejmě zahrnuje odlišná rizika, připojištění a hlavně cenu. Pro taxislužbu bude povinné ručení vždy dražší, zejména ve větších městech, kde je jejich podíl na nehodách vyšší. Důvodem je hustý provoz a každodenní nájezd velkého množství kilometrů.

V případě ceny navíc záleží na pojišťovně, do jaké míry provoz vozidla taxi bere jako riziko. Zatímco u jedné pojišťovací společnosti dokážete vyjednat velmi výhodné pojištění, které vás stojí jen pár tisíc ročně, jiné pojišťovny pro taxi nabízí poněkud dražší služby, jejichž hodnota přesahuje několik desítek tisíc za rok.

Částky u jednotlivých pojišťoven jsou opravdu různé, a proto je vhodné využít naši online kalkulačku, která samozřejmě možnost výběru pojištění pro taxislužbu obsahuje. I majitelé taxi vozů tak mohou po srovnání nabídek najít pojištění, které nebude extrémně drahé. Slevu na pojištění je možné získat i po sjednání povinného ručení online a v případě celé flotily vozů taxi existuje i množstevní sleva.

Povinné ručení taxi

Jak sjednat pojištění pro taxi?

Způsob, jakým lze získat taxi pojištění, je více méně stejný jako u běžných soukromých vozidel. Jednou z možností je příchod na pobočku pojišťovací společnosti, případně vyřízení telefonicky. Také vše můžete udělat online z pohodlí domova nebo kanceláře. Ale pozor, ne všechny společnosti elektronickou možnost sjednání pojištění nabízejí.

Nejdříve si pomocí naší kalkulačky srovnejte nabídky. Ve srovnávači zadejte údaje: osobní vozidlo/fyzická osoba/podnikatel. V dalším kroku pak stačí vypsat v kolonce Užití vozidla: Vozidla taxislužby.

Po zadání dalších údajů o vozidle a vámi jako pojistníkovi získáte přehled nabídek povinného ručení pro vaši potřebu. Pojištění sjednáte pomocí tlačítka Koupit. Všechny potřebné dokumenty vám přijdou na e-mail a samotné povinné ručení je platné až ve chvíli, kdy za něj zaplatíte. Podívejte se na přehled všech druhů povinného ručení.

Havarijní pojištění

Pro vozidla taxislužby je možné sjednat také havarijní pojištění. Díky připojištění tak chráníte i váš vlastní vůz a své zdraví. Záleží, jaká rizika a připojištění zvolíte, například podle toho, jaké technologie váš vůz využívá. V případě nejrůznějších senzorů na předním skle je ideální zvolit připojištění čelního skla. Určitou komfortní jistotou pak mohou být rozšířené asistenční služby.

Cena havarijního pojištění se odvíjí od:

  • frekvence platby,
  • rozsahu havarijních rizik,
  • výše spoluúčasti,
  • výše pojistné částky,
  • počtu doplňkových připojištění.

Pokud si ke svému povinnému ručení sjednáte zároveň i havarijní pojištění, je možné získat na pojištění vašeho taxi vozu slevu.

Novinky pro taxi služby

V současnosti platí přijatá novela 111/1994 Sb. zákona o silniční dopravě. Nově nemusí mít taxi střešní svítilnu a taxametr, pokud si jej zákazník objedná elektronicky. Postačí tak registrační nálepka a chytrý telefon s aplikací. Pro objednávky telefonicky nebo přímo na ulici se pravidla nijak nezměnila.