222 100 200 Zavoláme vám zpět

Povinné ručení pro TAXI

Na našich stránkách se nezaměřujeme jen na pojištění pro běžné řidiče, ale rovněž i pro ty profesionální, jako jsou TAXI. V tomto článku se podíváme na podrobnosti k povinnému ručení pro taxikáře.

Povinné ručení taxi

Způsob zřízení pojištění

Způsob, jakým lze pojištění získat, je více méně stejný jako u vozidla, které nepodléhá poskytování TAXI služeb. Jednou z možností je příchod na pobočku pojišťovací společnosti, případně vyřízení telefonicky. Také vše můžete udělat pojištění auta online z pohodlí domova, kdy se na online pojištění vztahují i různé slevy. Ovšem pozor, ne všechny společnosti elektronickou možnost sjednání pojištění nabízejí.

Povinné ručení online

Cena povinného ručení pro TAXI

Pro řidiče TAXI služeb je logicky pojištění dražší. Na povinné ručení se vztahuje zákon č. 168/1999 Sb. o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, které primárně řeší odpovědnost za újmu způsobenou provozem automobilu. Ve vyšší ceně pojištění se odráží i fakt, že ve městech jsou TAXI na předních příčkách nehodovosti, což povinné ručení samozřejmě zdražuje.

Velké rozdíly

Zatímco u jedné pojišťovací společnosti dokážete vyjednat velmi výhodné pojištění, které vás stojí jen pár tisíc ročně, jiné pojišťovny pro TAXI nabízí poněkud drahé služby, jejichž hodnota přesahuje několik desítek tisíc za rok. Částky u jednotlivých pojišťoven jsou opravdu různé a proto je nejlepší volbou využít naši online kalkulačku, která samozřejmě možnost výběru pojištění pro TAXI službu obsahuje.

Novinky pro taxi služby

V roce 2022 platí přijatá novela zákona o silniční dopravě. Nově nemusí mít TAXI střešní svítilnu a taxametr, pokud si jej zákazník objedná elektronicky. Postačí tak registrační nálepka a chytrý telefon s aplikací. Pro objednávky telefonicky nebo přímo na ulici se ovšem pravidla nijak nemění.