Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Povinné ručení pro TAXI

Na našich stránkách se nezaměřujeme jen na pojištění i pro profesionály, jako jsou řidiči TAXI. V tomto článku se podíváme na podrobnosti k povinnému ručení pro taxikáře.

Povinné ručení taxi

Povinné ručení TAXI cena

Tato vozidla to mají s pojištěním trochu jinak, než běžní řidiči. Vybírají z vlastní kategorie, která samozřejmě zahrnuje trochu jiná rizika, připojištění a hlavně cenu. Pro taxislužbu bude povinné ručení vždy dražší, zejména ve větších městech, kde je jejich podíl na nehodách vyšší.

Na povinném ručení i tak mohou taxislužby ušetřit a to opravdu důkladným srovnáním nabídek pojišťoven. Sleva na pojištění se také získá po sjednání povinného ručení online a v případě celé flotily vozů taxi existuje i množstevní sleva.

Velké rozdíly

Zatímco u jedné pojišťovací společnosti dokážete vyjednat velmi výhodné pojištění, které vás stojí jen pár tisíc ročně, jiné pojišťovny pro TAXI nabízí poněkud drahé služby, jejichž hodnota přesahuje několik desítek tisíc za rok. Částky u jednotlivých pojišťoven jsou opravdu různé a proto je nejlepší volbou využít naši online kalkulačku, která samozřejmě možnost výběru pojištění pro TAXI službu obsahuje.

Jak sjednat pojištění pro TAXI?

Způsob, jakým lze pojištění získat, je více méně stejný jako u vozidla, které nepodléhá poskytování TAXI služeb. Jednou z možností je příchod na pobočku pojišťovací společnosti, případně vyřízení telefonicky. Také vše můžete udělat online z pohodlí domova nebo kanceláře. Ovšem pozor, ne všechny společnosti elektronickou možnost sjednání pojištění nabízejí.

Novinky pro taxi služby

V současnosti platí přijatá novela 111/1994 Sb. Zákona o silniční dopravě. Nově nemusí mít TAXI střešní svítilnu a taxametr, pokud si jej zákazník objedná elektronicky. Postačí tak registrační nálepka a chytrý telefon s aplikací. Pro objednávky telefonicky nebo přímo na ulici se ovšem pravidla nijak nemění.