Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění vozidel online

Pojištění vozidel online je nejrychlejším a nejjednodušším způsobem jak sjednat povinné ručení, případně i havarijní pojištění pro vaše vozidlo. Navíc díky online porovnání nabídek mnoha pojišťoven můžete vybrat takové pojištění, které pro vás bude výhodné jak obsahem, tak i finančně. Jak na to se dozvíte v tomto článku.

Pojištění vozidel

Než se podíváme na pojištění vozidel online, tedy na pojištění sjednané přes internet, pojďme si nejprve ujasnit, jaké vlastně máte možnosti, co se pojistné ochrany vašeho vozidla týká. V rámci pojištění vozidel máte v podstatě dvě možnosti pojištění, povinné ručení a havarijní pojištění. Povinné ručení, celým názvem pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, je povinně smluvní pojištění, a tak i když si jej uzavřít musíte, můžete si vybrat v jakém rozsahu a u jaké pojišťovny. Úkolem povinného ručení je ochránit zdraví a majetek třetích osob, kterým byla škoda způsobena provozem pojištěného vozidla.

Limity povinného ručení jsou vždy definovány v milionech korun a uvedeny vždy pro obě části, tedy pro zdraví a majetek. Povinnost sjednání tohoto pojištění má každé vozidlo, které je zaevidované v registru vozidel a které je provozováno na veřejných komunikacích. Případné pojistné plnění tedy nechrání vaše vozidlo, k tomu slouží případná připojištění, která si můžete k povinnému ručení sjednat a především pak havarijní pojištění. Havarijní pojištění naopak kryje škody, které si i vy svou vinou způsobíte na vašem vozidle a dále pak případy poškození vozidla působením živlů, zásahem cizí osoby nebo jeho odcizením.

Jak vybrat správné pojištění vozidel

Velkou výhodou pojištění vozidel online je to, že v případě využití některého z internetových srovnávačů, máte možnost porovnat nejen ceny, ale také obsah produktů, které v rámci pojištění vozidel pojišťovny aktuálně nabízejí. Pak tedy máte k dispozici všechny potřebné informace, které vám výběr vhodného pojištění na vozidlo usnadní. Co tedy do pojištění vozidla všechno zahrnout? Ideálním řešením, především pokud vlastníte novější vozidlo, je sjednání komplexního pojištění vozidla, tedy sjednání povinného ručení i havarijního pojištění. Pojišťovny umožňují sjednání těchto produktů v rámci jedné smlouvy a to přináší mnoho výhod, jako je například snazší řešení pojistných událostí, větší přehled v pravidelnosti plateb pojistného a slevy na pojistném, které lze často uplatnit za sloučení bonusu nebo tzv. propojištěnost, tedy sjednání obou pojištění na jedné smlouvě.

U povinného ručení jsou nejdůležitějším ukazatelem pro výběr vhodného pojištění limity krytí v případě pojistné události. Základní limity, stanovené zákonem, začínají na 50 mil. Kč na zdraví a majetek třetích osob. A i když to tak nemusí vypadat, ne vždy se jedná o limity dostačující, především při škodách způsobených na zdraví či životě člověka. Proto doporučujeme vybírat produkty s limity vyššími. U havarijního pojištění si rizika, na která chcete svůj vůz pojistit, můžete do smlouvy nastavit libovolně. Nejčastěji se ale jedná o tzv. All risk, tedy pojištění na všechna rizika, mezi která řadíme havárii, živel, odcizení a vandalismus. I k havarijnímu pojištění máte možnost vybírat z mnoha nabízených připojištění. Každé toto riziko pak má samozřejmě přesně definováno, co všechno lze do případných pojistných událostí zahrnout. Při sjednávání smlouvy si pak volíte také spoluúčast, tedy to, do jaké výše se budete na případné pojistné události podílet z vlastních finančních prostředků. Výše spoluúčasti se pohybuje od té nulové až po 20 %.

Jak sjednat pojištění vozidel online

A jak tedy nejlépe sjednat pojištění vozidel online? Stačí si vzít k ruce notebook, chytrý telefon nebo tablet, otevřít si webové stránky Top-Pojištění.cz a připravit si údaje vozidla, které naleznete ve velkém technickém průkazu. Pak už jen stačí otevřít kalkulaci pojištění vozidel online, tedy kalkulaci povinného ručení nebo havarijního pojištění a pustit se do vyplňování požadovaných údajů. Stačí zadat základní technické údaje o vozidle a pojistníkovi a obratem máte před sebou přehledné porovnání nabídek pojišťoven, ze kterého můžete vybírat. V rámci kalkulace si můžete u povinného ručení vybírat, zda chcete zobrazit nabídky s nižšími, tedy základními, anebo vyššími limity krytí a nastavit si frekvenci četnosti platby. Pod tlačítky Info získáte podrobný popis daných produktů, informace o možnostech připojištění a odkaz na pojistné podmínky. Pokud jste si již vybrali, pokračujete dále tlačítkem Koupit. V dalších krocích pak budete vyzváni k doplnění konkrétních údajů o pojišťovaném vozidle a také pojistníkovi, případně vlastníkovi a držiteli vozidla, pokud se od pojistníka liší. Po dokončení objednávky obdržíte veškeré informace včetně platebních údajů, smlouvy a dočasné zelené karty na e-mail. Není potřeba smlouvu tisknout, podepisovat a zasílat nám zpět. Pojištění vzniká úhradou pojistného v nastaveném termínu. Pro maximální ochranu však doporučujeme provést platbu bez zbytečného odkladu. Pojištění si můžete sjednat také s případným odkladem počátku pojištění tak, aby smlouva správně navazovala na vaši aktuální, kterou jste se rozhodli vypovědět.

Nevíte si rady?

Přejete si něco z nabídky upřesnit, rádi byste získali informaci o možných slevách, ověřili bonus anebo si jen prostě s technikou nerozumíte natolik, že si na pojištění vozidel online netroufáte? Tak pak neváhejte využít služby našeho zákaznického centra, kontaktovat nás můžete telefonicky, na online chatu či e-mailem. Rádi vám s čímkoliv poradíme, případně vám smlouvu sjednáme prostřednictvím telefonu. K dispozici jsme vám každý den a to včetně víkendů.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ