Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Povinné ručení pro autobus

I profesionální řidiči musí řešit povinné ručení vozidla, které provozují. Ať už jde o TAXI, nákladní vozy nebo právě autobusy, na které se v našem novém článku zaměříme. Poradíme vám, jak pojištění pro autobus vybrat.

Povinné ručení pro autobus

Široká nabídka

Pojištění autobusu, nákladního vozidla nebo přívěsu řeší více pojišťovacích společností. Většinou nabízí vlastní exkluzivní služby od asistence, přes krytí pojistné události, až po úraz řidiče. Většina pojišťoven doporučuje, že právě profesionální řidiči oproti běžným uživatelům osobních vozů vyžadují nadstandardní pojišťovací služby.

Povinné ručení online

Dílčí asistenční služby se týkají i odlišných potřeb profesionálních řidičů autobusů, takže například hradí náhradní ubytování, nebo dopravu zpět do České republiky a to i například s lékařským dohledem. Výhodné je také sjednání pouze sezónní pojištění autobusu, pokud se dopravce zaměřuje jen na určitou část roku.

Stejně jako u jakéhokoliv provozovatele různých vozidel, i autobus lze pojistit online.

Škody na majetku a zdraví druhých

Jde o službu, která se v nabídkách pojišťoven objevuje poměrně standardně. Je to samozřejmě logické, jelikož řidič vozidla nezodpovídá pouze za sebe, ale za desítky dalších cestujících při jedné jízdě. V případě pojistné události dokáže navíc velký vůz typu autobus způsobit velké škody i na majetku a zdraví třetích stran. Proto není v žádném případě vhodné zřízení širšího pojišťovacího balíčku podcenit.

Zabránit problémům mají za úkol mimo jiné psychotesty.

Cena pojištění

Ta se pohybuje okolo 15 tisíc korun za rok pro vozy do 5 tun, u větší kategorie je to pak asi 25 tisíc korun ročně. Vše záleží samozřejmě na typu pojištění a dalších připojištění, včetně havarijního pojištění. Zásadní je pak výše pojistného krytí při zranění cestujících, kteří na peníze mají při nehodě nárok.

Co to vlastně povinné ručení je a jak při pojistné události postupovat, to se dozvíte na našich stránkách, stačí jen kliknout a být v obraze. Než si pojištění vůbec zřídíte, je dobré si nabídky společností porovnat.