Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Povinné ručení cena

Pokud právě vybíráte vhodné pojištění pro své vozidlo, cena povinného ručení bude jistě jedním z důležitých ukazatelů, podle kterých pak vhodný produkt zvolíte. Při výběru je ale důležité se zamyslet i nad dalšími možnostmi a nerozhodovat se primárně jen podle ceny pojištění. Co je tedy při výběru pojištění vašeho vozidla vhodné zvážit, na co si dát pozor a podle čeho se rozhodovat? Všechny tyto dotazy se vám pokusíme zodpovědět v krátkém článku, který jsme si pro vás připravili.

Top-Pojisteni-cena-povinneho-ruceni

Na co si dát pozor u ceny povinného ručení?

Cena povinného ručení je samozřejmě jedním z rozhodujících parametrů při volbě pojištění pro vaše vozidlo. Zkuste ale výběru přeci jen věnovat pár minut svého času a nabízené produkty si prohlédnout podrobněji. Jistě jste někdy slyšeli rčení ,,Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci". Něco podobného platí i pro pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, zkráceně povinné ručení. Při výběru je třeba zohlednit nejen cenu, ale především jeho limity a rozsah krytí, možnosti výběru připojištění a v neposlední řadě určitě také stojí za to si projít zkušenosti ostatních s danou pojišťovnou, kterých v dnešní online době naleznete na internetu nepřeberné množství.

Povinné ručení online

Za příliš nízkou cenou se mohou skrývat podmínky, které nejsou hned na první pohled zřejmé. S největší pravděpodobností se v těchto případech jedná o povinné ručení s limity na spodní, zákonem stanovené hranici. Jedná se o limity pro škody způsobené provozem vozidla třetím osobám ve výši 35 milionů na majetku a zdraví. I když se vám tento limit může zdát dostačující, ne vždy tomu tak bohužel je. V rámci újmy na zdraví není novým občanským zákoníkem nikterak omezena nejvyšší hranice případného plnění a tak se částky mohou skutečně vyšplhat až na několik milionů korun. Dalším úskalím nápadně nízké ceny pojištění auta může být případná spoluúčast na škodách v určitých případech, jako jsou například škody vzniklé za hranicemi naší republiky. Setkat se můžete také s tím, že součástí smlouvy je sleva z pojistného, která je však podmíněna závazkem, že v určitém časovém období nebude způsobena škoda a pojistitel tak nebude nucen poskytnout pojistné plnění. Pokud by k pojistné události došlo, bude vám daná sleva odebrána a rozdíl na pojistném budete muset uhradit.

Jak vybrat správnou cenu povinného ručení?

Pokud se tedy bezhlavě nevrhnete po první nabídce, kterou na pojištění vašeho vozidla dostanete, určitě není problém vybrat na pojistném trhu takový produkt, který bude odpovídat všem vašim požadavkům a cena povinného ručení bude zároveň i tak velmi výhodná. A rozhodně si kvůli tomu nemusíte v práci brát volno a obíhat pobočky jednotlivých pojišťoven. Stačí, když si v pohodlí svého domova u odpolední kávy zapnete počítač nebo vezmete do ruky chytrý telefon a podíváte se na stránky Top-Pojištění.cz. Zde si můžete jednoduše a online nejen porovnat nabídky mnoha pojišťoven, ale zároveň si povinné ručení rovnou i sjednat.

Povinného ručení cena – příklady

Objem v cm3 Bežná cena Cena
Top-Pojištění.cz
Úšetříte
do 1.000 cm3 1.744 Kč 1.435 Kč 309 Kč
1.001 - 1.200 2.101 Kč 1.541 Kč 560 Kč
1.201 - 1.400 2.174 Kč 1.631 Kč 543 Kč
1.401 - 1.650 3.121 Kč 1.941 Kč 1.180 Kč
1.651 - 1.850 3.187 Kč 2.082 Kč 1.105 Kč
1.851 - 2.000 4.615 Kč 2.276 Kč 2.339 Kč
2.001 - 2.500 4.615 Kč 2.276 Kč 2.339 Kč
nad 2.501 cm3 6.945 Kč 2.276 Kč 4.669 Kč

Pzn.: kalkulováno pro pojistníka Pavla 48 let, který bydlí v Hanicích u Chebu a má 150 měsíců bez nehody.

Sjednání povinného ručení

Sjednání povinného ručení je opravdu jednoduché a nezabere vám více než pár minut. Stačí si na uvedených webových stránkách otevřít záložku povinného ručení a vstoupit do kalkulačky povinného ručení, kde vás to už dále navede krok po kroku. Pro úvodní kalkulaci stačí zadat základní technické parametry vozidla a údaje pojistníka. Následně pak vyberete pojišťovnu, zvolíte požadované limity krytí a případná připojištění a doplníte údaje o daném vozidle. Po dokončení objednávky obdržíte během několika minut e-mailem smlouvu i doklad o pojištění, tzv. zelenou kartu. Zelenou kartu si stačí vytisknout a máte hotovo. Není ani třeba smlouvu podepisovat a komplikovaně odesílat poštou zpět. Pojištění vzniká úhradou ceny povinného ručení v rámci uvedeného termínu. Veškeré platební údaje budou také součástí zaslaného e-mailu.

Pokud se vám to přesto zdá zbytečně složité, neváhejte nás pro získání nabídky kontaktovat telefonicky, e-mailem či na online chatu, který je na našich webových stránkách umístěn. Obratem se vám ozve některý z našich zkušených pracovníků, který vám vytvoří kalkulaci a pojištění sjedná, vše vám ochotně vysvětlí a zodpoví vám vaše dotazy.