222 100 200 Zavoláme vám zpět

Povinné ručení na přívěsný vozík

Je nutné uzavírat povinné ručení na přívěsný vozík? Není dostačující povinné ručení vozidla, za které je vozík připojen? Jak takové povinné ručení sjednat a kolik za něj zaplatím? Tak pokud si právě kladete podobné dotazy, jste na správné adrese. Připravili jsme pro vás článek, ve kterém vám tuto problematiku objasníme.

Povinné ručení na přívěsný vozík

Povinné ručení

Povinné ručení, celým názvem Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla je povinně smluvní pojištění, které má za úkol pokrýt škody způsobené na majetku či zdraví třetích osob. Povinnost uzavřít tento druh pojištění je stanovena zákonem od počátku roku 2000 a to pro všechna vozidla, která jsou zaevidováno v registru vozidel a jsou provozovaná na veřejných pozemních komunikacích a to včetně vozidel, která jsou na těchto komunikacích pouze ponechána.

Povinnost uzavřít povinné ručení má každý majitel motorového vozidla. Pojišťovna v rámci pojistné události kryje náklady na opravu vozidla poškozeného, škodu způsobenou např. na dopravním značení, na zdraví nebo usmrcením, náklady na právní zastoupení poškozeného, škody ve formě ušlého zisku apod. Škody způsobené na pojištěném vozidle nejsou z povinného ručení pokryty. K pokrytí těchto škod slouží havarijní pojištění, případně různé druhy připojištění k povinnému ručení.  Povinné ručení vzniká uzavřením pojistné smlouvy, kde výši pojistného ovlivňuje několik faktorů, jako je kategorie vozidla, objem a výkon motoru, stáří vozidla a v neposlední řadě pak věk, bydliště a předchozí bezeškodný průběh pojistníka.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Povinné ručení na přívěsný vozík

Každý přípojný vozík musí být řádně zaevidován v registru vozidel a mít přidělenou svou registrační značku. Abyste jej mohli zaregistrovat, potřebujete mít velký technický průkaz, kupní smlouvu a také doklad o zelenou kartu na přívěsný vozík, tj. zelenou kartu. Velké množství lidí se domnívá, že přívěsný vozík své povinné ručení nepotřebuje, že je dostačující pojištění vozidla, za které je vozík připojen. To ale samozřejmě není pravda, jelikož i přívěsný vozík spadá pod povinnost zaevidování do registru vozidel, vztahuje se na něj i nutnost sjednání povinného ručení.

Pojištění na přívěsný vozík kryje především škody způsobené samotným přípojným vozidlem během manipulace s ním. Jako příklad můžeme uvést škodu způsobenou špatným navěšením vozíku a následnému uvolnění během jízdy. Cena povinného ručení na přívěsné vozíky, mimo návěsy za tahač, se pohybuje od několika desítek až po několik set korun. Je tedy výrazně nižší než u osobního automobilu. V rámci pojištění se přípojné vozíky obvykle rozdělují do skupin dle hmotnosti a to do 750 kg, nad 750 kg a návěs k tahači. Kromě hmotnosti vozíku se pak cena povinného ručení odvíjí od věku, bydliště a bezeškodného průběhu pojistníka v kategorii vozíků.

Jak sjednat povinné ručení na přípojný vozík

Povinné ručení online na přívěsný vozík, stejně jako na osobní automobil, můžete sjednat jednoduše online během několika málo minut a to na webových stránkách Top-Pojištění.cz. K ruce si vezměte velký technický průkaz vozidla a za chvilku máte hotovo. Stačí zadat značku, model a hmotnost vozíku a věk a bydliště pojistníka. Následně budete mít před sebou přehledné srovnání několika pojišťoven, ze kterých můžete vybírat. Nastavit si v kalkulaci také můžete, zda máte zájem o vyšší či nižší limity krytí a frekvenci platby.

Poté pokračujete přes tlačítko Koupit pod sloupcem vybrané pojišťovny. Doplníte konkrétní údaje o vozidle a pojistníkovi a objednávku dokončíte. Po sjednání obratem obdržíte na zadanou e-mailovou adresu smlouvu, zelenou kartu a veškeré informace včetně podkladů pro platbu. Povinné ručení vzniká úhradou pojistného, není tedy třeba smlouvu tisknout, podepisovat a zasílat zpět.

A v případě, že vám nebude cokoliv jasné a budete se sjednáním pojištění na přívěsný vozík potřebovat pomoci, neváhejte využít služeb našeho zákaznického centra. Rádi vám pomůžeme, jsme vám k dispozici každý den na telefonu, online chatu či e-mailu.