Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Povinné ručení na přívěsný vozík

Je nutné uzavírat pojistku na přívěsný vozík? Jak takové povinné ručení sjednat a kolik za něj zaplatím? Pokud si kladete podobné dotazy, jste na správné adrese. Připravili jsme pro vás článek, ve kterém vám tuto problematiku objasníme.

Povinné ručení na přívěsný vozík

Pojištění přívěsného vozíku

Přívěsný vozík nemá motor a nemůže se pohybovat sám o sobě. To ale neznamená, že nemůže mít své vlastní pojištění, konkrétně povinné ručení. Důvod je jednoduchý – může být příčinou dopravní nehody a tedy i pojistné události.

Každý přívěsný vozík tak má vlastní registrační značku a tzv. zelenou kartu.

Jak přihlásit přívěsný vozík do registru vozidel

Postup je stejný jako u osobního automobilu nebo motocyklu. Budete potřebovat:

Zdaleka nejčastějším viníkem nehody s přívěsným vozíkem je tažné vozidlo, tedy například osobní automobil. Samotný vozík se stává viníkem pouze v případě, pokud s ním bylo manipulováno bez zapojení k tažnému vozidlu. Např. kvůli špatně navěšenému vozíku a následnému uvolnění během jízdy. Pokud přívěsným vozíkem ovšem poškodíte vlastní vozidlo, s plněním od pojišťovny nepočítejte.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Povinné ručení přívěsný vozík cena

Cena povinného ručení přívěsného vozíku nebude nijak závratná. Dokonce je nižší, než u klasického osobního vozu. Počítejte tedy s cenovým rozmezím od několika desítek, až po několik set korun ročně. Důvodem je fakt, že vozíku chybí jakákoliv motorizace. Určující je však velikost, respektive hmotnost vozíku.

Rozdělení dle hmotnosti:

  • Do 750 kilogramů
  • Nad 750 kilogramů
  • Nákladní návěsy

Kromě hmotnosti vozíku se pak cena povinného ručení odvíjí od věku, bydliště a bezeškodného průběhu pojistníka v kategorii vozíků a dále také od doby pojištění přívěsného vozíku.

Co musí mít přívěsný vozík?

Kromě platného pojištění a SPZ je to také platná STK. U ní se kontroluje stabilita zavěšení kol, stav nosné konstrukce, funkční brzdy a světla (zejména blinkry a mlhovky, které jsou také součástí vozíku).

Co dále musí přívěsný vozík obsahovat

  • cedulku s maximální rychlostí
  • bílé, oranžové a červené odrazky

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Intervaly technické prohlídky

Ne každý přívěsný vozík musí na STK každoročně. Opět je časový interval odvislý od hmotnosti, ale také od nájezdové brzdy

Hmotnost vozíku Typ vozíku Časový interval STK
Do 750 Kg Bez nájezdové brzdy 4 roky
Do 750 Kg S nájezdovou brzdou 2 roky
Nad 750 Kg a do 3 500 Kg S nájezdovou brzdou 2 roky

Jak sjednat povinné ručení na přípojný vozík

Pojistku na přívěsný vozík můžete sjednat jednoduše online během několika málo minut a to na webových stránkách Top-Pojištění.cz. K ruce si vezměte velký technický průkaz vozidla a za chvilku máte hotovo. Stačí do kalkulačky zadat značku, model a hmotnost vozíku a věk a bydliště pojistníka. Následně budete mít před sebou přehledné srovnání několika pojišťoven, ze kterých můžete vybírat. Nastavit si v kalkulaci také můžete, zda máte zájem o vyšší či nižší limity krytí a frekvenci platby.

Poté pokračujete přes tlačítko „Koupit“ pod sloupcem vybrané pojišťovny. Doplníte konkrétní údaje o vozidle a pojistníkovi a objednávku dokončíte. Po sjednání obratem obdržíte na zadanou e-mailovou adresu smlouvu, zelenou kartu a veškeré informace včetně podkladů pro platbu. Povinné ručení vzniká úhradou pojistného, není tedy třeba smlouvu tisknout, podepisovat a zasílat zpět.

A v případě, že vám nebude cokoliv jasné a budete se sjednáním pojištění na přívěsný vozík potřebovat pomoci, neváhejte využít služeb našeho zákaznického centra. Rádi vám pomůžeme, jsme vám k dispozici každý den na telefonu, online chatu či e-mailu.