222 100 200 Zavoláme vám zpět

Povinné ručení dle značky vozidla

Každý vůz musí mít povinné ručení, případně i havarijní připojištění. Cena pojištění se ovšem odvíjí například od toho, jakou značku a jaký model chcete pojistit. V našem přehledu se podíváme, jak si sjednat pojištění vozu podle konkrétní značky.

Pojištění dle značky vozidla

Co ovlivňuje cenu povinného ručení

Výsledná cena a podoba povinného ručení je dána několika faktory. Jedním z nich může být značka automobilu a konkrétního modelu. Je totiž rozdíl mezi pojištěním luxusního vozu málo dostupné značky, než například klasického hatchbacku střední třídy.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Dalším faktorem je objem a výkon motoru, v tomto případě si připlatíte například za pojištění sportovních vozidel. Rozdíl v cenách za roční pojištění může být mnoho tisíc korun. Důvod je rovněž ten, že tato auta jsou velmi drahá, stejně jako náhradní díly v případě nutné opravy.

Správné asistenční služby a připojištění

V závislosti na značce a typu auta je vhodné se zamyslet nad podobou asistenčních služeb a dalšího připojištění. U asistence se zaměřte na její limity. V případě nutné opravy části nového vozu na místě vám totiž ta nejnižší možná částka nemusí stačit, zejména, pokud se nacházíte někde v zahraničí. Řešením mohou být nadstandardní asistenční služby.

Mnoho služeb a pojistných podmínek lze sjednat v rámci základního balíčku povinného ručení, ale u opravdu moderních a novějších vozů bude nutné i připojištění například na čelní sklo. To u současných vozů není zrovna levné, jelikož obsahuje celou řadu technologických systémů, takže se vám oprava může prodražit.

Pojištění podle značek

Na stránkách Top-Pojištění.cz vám přinášíme přehled pojištění podle jednotlivých značek. Zpravidla se jedná o nejběžnější a nejoblíbenější vozy na českém trhu.

Značka vozidla je nedílnou součást pro výpočet povinného ručení podobně jako objem či výkon vozidla.