Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Povinné ručení dle značky a modelu vozidla

Pokud tápete nad cenou povinného ručení, pomůžeme vám zjistit, co ji ovlivňuje. Jednou z okolností je i značka a model vozidla, který chcete pojistit. Čím rozšířenější značka, tím výhodnější pojištění můžete sjednat.

Pojištění dle značky vozidla

Proč jsou značka a model tak důležité

Tyto parametry souvisí jednak s hodnotou vozu, ale také cenou náhradních dílů. To se pak do výsledné podoby pojištění do určité míry promítá. Pokud si tedy koupíte luxusní Mercedes nebo Porsche, pak vás povinné ručení vyjde dráž, než v případě běžnějších značek, jako je Škoda a Hyundai.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Na stránkách Top-Pojištění.cz se povinnému ručení jednotlivých značek i modelů věnujeme podrobněji a také nyní přinášíme jednoduchý přehled těch nejvíce prodávaných.

Povinné ručení dle značek vozidel

Povinné ručení Škoda Auto

U dlouhodobě nejprodávanější a nejoblíbenější domácí značky pořídíte povinné ručení nejvýhodněji. Zejména to platí pro vozy Škoda Octavia. I tak ale doporučujeme využít našeho srovnávače, který vám pomůže najít ideální produkt povinného ručení. Značka samozřejmě není to jediné, co je potřeba zohlednit. Dále jsou to limity pojistného plnění, rozsah asistenčních služeb nebo řádně promyslet všechna rizika.

Povinné ručení Hyundai

Také u značky Hyundai, která se společně se Škodou střídá v žebříčku nejprodávanějších aut v Česku, si můžete sjednat výhodnější povinné ručení. Velmi oblíbená začíná být také elektrická motorizace Hyundaie v podobě modelů Ioniq nebo Kona. U nich seženete vlastně to nejlevnější povinné ručení a to díky tomu, že elektromobily jsou řazeny pod tu nejnižší motorizaci do 1 000 cmm. I pro ně však platí zaměření na limity pojistného plnění a rizika, proti kterým chcete pojistit.

Povinné ručení Ford

U Fordu se nemusíte bát výrazně dražšího povinného ručení. Obecně totiž platí, že to nejlevnější pojištění nemusí být také to nejvýhodnější povinné ručení. Navíc velmi záleží i na motorizaci a stáří vozidla. Také rizika, která potřebujete pojistit, nejsou dána značkou, ale užíváním vašeho vozu a místem bydliště. Také záleží na vašem věku, tedy řidičských zkušenostech.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ