Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Povinné ručení Ford Transit

Hledáte povinné ručení pro vaše vozidlo Ford Transit a nevíte, jak správně a levně vozidlo pojistit? Tak právě pro vás jsme vytvořili tento článek, kde se dozvíte vše, co je při sjednávání povinného ručení pro Ford Transit důležité.

Povinné ručení

Společnost Ford Motor Company je velkým hráčem na trhu s automobily již od roku 1903. Společnost založil Henry Ford s jeho synem v americkém Detroitu, kde také do současnosti vedení této nadnárodní korporace sídlí. I když automobilka Ford vyrábí spíše osobní vozidla, tak i s dodávkovým automobilem Ford Transit sklízí po celém světě velký úspěch.


Dodávkový automobil Ford Transit vyrábí evropská pobočka Ford již od roku 1965. Ford Transit se řadí k jedné z nejprodávanějších dodávek na světě a i v České Republice se stal v roce 2006 nejprodávanějším dováženým automobilem. Jako zajímavost můžeme zmínit například to, že se u tohoto vozidla poprvé použilo řešení s motorem před řidičem u dodávkového automobilu, přičemž většina konkurence k tomuto řešení přistoupila až v osmdesátých letech.

Nejlevnější povinné ručení pro Ford Transit

Pokud jste právě začali podnikat a pořídili si svou první dodávku, nemusíte se obávat, že náklady za povinné ručení vás připraví o celý výdělek. Není totiž nic jednoduššího, než si í pomocí online kalkulátoru povinného ručení zjistit, u které pojišťovny by pro vás bylo povinné ručení pro Ford Transit nejvýhodnější. Zprvu je potřeba zohlednit užití vozidla, tedy zda bude vozidla převážet náklad nebo jím budou převáženy pouze osoby, a toto následně promítnout do povinného ručení. Pokud bude vozidlo využíváno k podnikání a často tedy bude na dlouhých cestách, doporučovali bychom volit na povinném ručení vyšší limity krytí, a to v minimální výši 100 mil. na zdraví a 100 mil. na majetek. Ke zvážení je pak také rozsah asistenčních služeb, které by se při poruše či havárii na cestách mohli hodit.

Porovnání cen povinného ručení

Vozidlo Běžná cena Naše cena Úspora
Ford Transit 260 S 2,0TDDi 3.356 Kč 2.232 Kč 1.124 Kč
Ford Transit 2,5D 3.356 Kč 2.232 Kč 1.124 Kč

Kalkulované ceny jsou platné ke dni 15.1.2017.

Asistenční služby povinného ručení

V rámci většiny pojišťoven je k povinnému ručení poskytována asistenční služba zdarma. Asistenční služba k povinnému ručení zahrnuje služby na území České republiky při nepojízdnosti způsobené havárií nebo poruchou pro všechny druhy vozidla. Sem tedy můžeme zařadit například příjezd a odjezd zásahového vozidla s mechanikem, zásah mechanika, odtah vozidla do 50 km nebo úschovu vozidla na dobu max. 10 kalendářních dnů.

Jak správně sjednat povinné ručení

Sjednání povinného ručení pro Ford Transit je na našem webovém portále snadné a rychlé. Stačí si zvolit záložku povinného ručení a kliknout na tlačítko kalkulace. K ruce si pak nezapomeňte vzít technický průkaz, kde naleznete všechny potřebné technické údaje o vozidle. Jelikož se vozidlo Ford Transit vyrábí jak ve variantě osobního vozidla, tak i ve variantě nákladního vozidla kategorie N1, věnujte pozornost tomu, zda všechny parametry, které do kalkulace zadáváte, souhlasí s údaji v technickém průkaze. Povinné ručení sjednáte zadáním několika málo údajů o vozidle a pojistníkovi, a to z pohodlí vašeho domova bez nutnosti návštěvy pobočky jednotlivých pojišťoven. Veškeré dokumenty pak obdržíte do emailu, stačí si je jen vytisknout. Pojistná smlouva povinného ručení pak vzniká uhrazením pojistného ve stanovené lhůtě.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ