Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Povinné ručení Ford

Vždy jste vlastnili ,,škodovku", ale rozhodli jste se pro změnu a vzhlédli jste se v některém z vozidel značky Ford? Obáváte se, že povinné ručení bude pro vozidlo Ford výrazně dražší nebo si nejste jisti, jak nové vozidlo správně pojistit? Tak právě pro vás jsme sepsali tento článek, který vám některé z vašich otázek zodpoví.

povinne_ruceni_ford

Společnost Ford Motor Company byla založena v roce 1903 na předměstí Detroitu, ve státě Michigan ve Spojených státech. Zde také do dnešní doby sídlí vedení této nyní již nadnárodní korporace, která se zabývá výrobou automobilů. Společnost založil Henry Ford společně se svým synem Edselem Fordem. O jméně Ford jste také jistě již slyšeli nejen ve spojitosti s automobily, ale také v souvislosti se zavedením pásové výroby a montážních linek, kterou právě společnost Ford jako jedna z úplně prvních společností ve svých továrnách zavedla. Díky tomu se tak podařilo uvést do provozu velmi levnou, opakovatelnou a spolehlivou výroby. Práce v továrně se stala jednoduchou a opakující se a bylo možné přijmout i zaměstnance, kteří s výrobou neměli žádné zkušenosti a rychle je v oboru zaučit.


Při zmínce o společnosti Ford se každému vybaví něco jiného. Někdo si vybaví typicky americká vozidla Ford Mustang, pro nás Evropany je to pak spíše Ford Mondeo, Focus nebo třeba Transit. Výběr z vozidel Ford je opravdu široký a tak si vyberete i v případě, pokud potřebujete menší vozidlo do města, rodinné auto v kombi provedení a nebo hledáte dodávku do podnikání.

Povinné ručení

Pokud jste doposud vozidlo Ford nevlastnili, nemusíte se bát, že oproti ostatním vozidlům bude povinné ručení vozidla Ford dražší. Stačí věnovat pár minut svého času tomu, že si jednoduše porovnat povinné ručení v online kalkulaci a uvidíte, jaká pojišťovna pro vás nabízí nejvýhodnější podmínky. A i když jste již určitě několikrát slyšeli to, že není důležité pouze to, kolik vás bude povinné ručení stát, ale také jaké limity si zvolíte, tak věřte, že to nejsou pouze plané řeči, ale skutečnost, která vyplývá z mnoha zkušeností všech pojišťoven, které pojistné události řeší. Našim klientům vždy doporučujeme sjednávat vyšší limity krytí, a to v minimální výši 100 milionů korun na majetek a 100 milionů korun na zdraví. Bohužel nikdy nevíme, co se může stát a je lepší mít jistotu, že v případě potřeby bude pojistné krytí dostačující. Je třeba také zvážit, zda pro vás jsou vhodná některá z nabízených připojištění.

Pokud se častěji pohybujete s vozidlem na venkově, doporučujeme sjednat připojištění střetu se zvěří, které vám pokryje škody na vašem vozidle způsobené střetem se zvěří či zvířetem a to až do výše 100 000 Kč. V případě, že naopak využíváte vozidlo ke krátkým cestám po městě, mohlo by se vám hodit ,,Pojištění NA100PRO", které slouží jako havarijní pojištění pro případy nezaviněných nehod a kryje až 100 % nákladů na opravu vašeho vozidla do výše obvyklé ceny. Pokud ve vozidle často vozíte svou rodinu, určitě by bylo vhodné sjednat také úrazové připojištění na všechna sedadla ve vozidle. Toto připojištění se sjednává pro případ trvalých následků úrazu, pro případ úmrtí způsobené úrazem a pro případ léčení úrazu (denní odškodné) a vztahuje se na úrazy, které vznikly řidiči nebo osobám přepravovaných pojištěným vozidlem následkem střetu, pádu, nárazu, požáru, výbuchu nebo pádu předmětu na vozidlo.

Jak sjednat povinné ručení na vozidla Ford

Sjednání povinného ručení je pak už hračka. Stačí si na našem webovém portále zvolit záložku povinné ručení, otevříti si kalkulátor a pomocí informací z technického průkazu zadat základní údaje o vozidle a pojistníkovi. V přehledném grafu pak vyberete pojišťovnu a produkt, který bude vyhovovat Vašim požadavkům a přes tlačítko ,,koupit" objednávku dokončíte. Po sjednání pojištění Vám veškeré dokumenty dorazí emailem, následně Vám bude dočasná zelená karta zaslána i poštou. Pojištění není třeba podepisovat, vzniká úhradou prvního pojistného v termínu stanoveným pojišťovnou. Sjednání zákonného pojištění Vám tedy nezabere více než pár minut.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ