Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Povinné ručení Ford Fiesta

Rozhodli jste se pro nákup nového vozidla a nejste si jisti, jak správně povinné ručení Ford Fiesta sjednat? Základní informace a tipy, jak vozidlo nejvýhodněji pojistit, jsme se vám pokusili sepsat v následujícím článku.

Historie vozidel Ford

Vozidla Ford se vyrábí již od roku 1903, kdy byla automobilka Ford Motor Company založena. Od té doby si Ford drží stabilní místo na výslunní v prodeji vozidel jak v USA, tak i v Evropských státech. Tato vozidla jsou známá svou spolehlivostí a hezkým designem, což je tedy pro mnohé uživatele ideálním spojením.

Povinné ručení online

Jedním z nejžádanějších vozidel této značky vozidel je také Ford Fiesta. Tento vůz se začal poprvé vyrábět v roce 1976 v továrně ve Valencii. Nyní je tento vůz vyráběn v Evropě, Brazílii, Argentině, Mexiku, Venezuele, Číně, Indii a Jižní Africe a prodáván po celém světě. Vozidlo několikrát ve své kategorii vyhrálo titul ,,Auto roku" a i v ČR se v roce 2009 stal Ford Fiesta ,,Autem roku" v kategorii malých a kompaktních vozů.

Povinné ručení pro Ford Fiesta

Ford Fiesta je malý a svými rozměry a spotřebou se ideálně hodí jako vůz do města. Motorizace Fordu Fiesta je velmi rozmanitá, ale převažují většinou nižší hodnoty objemu motoru, které nepřesahují 2 000 ccm. Jelikož objem motoru a výkon vozidla jsou podstatnými ukazately pro výpočet povinného ručení, nemusíte se v tomto případě obávat, že cena povinného ručení Ford Fiesta bude příliš vysoká. I přesto ale určitě doporučujeme si výši pojistného za zákonné pojištění vozidla srovnat a udělat si přehled o jednotlivých produktech, které pojišťovny nabízejí. K porovnání povinného ručení můžete využít naši online kalkulačku, kde si představu o výši pojistného uděláte během několika minut.

Jak správně uzavřít povinné ručení na Ford Fiesta

Při výběru povinného ručení pro vaše vozidlo je třeba se také zamyslet nad tím, k čemu vozidlo především využíváte, kde se s ním pohybujete a co chcete, aby vaše pojištění obsahovalo. Pokud se s vozidlem pohybujete převážně po městě, je bohužel riziko dopravní nehody díky hustotě městského provozu vyšší než při pohybu s vozidlem na venkově. Proto v tomto případě můžeme jen doporučit zvolit vyšší limity pojistného krytí. Ze zákona je možné povinné ručení sjednat s nejnižším limitem 50 miliónů korun na zdraví a 50 miliónů korun na majetek. I když se vám mohou zdát tyto limity vysoké, opak je pravdou, a ne vždy jsou dostačující. Výběr produktů u jednotlivých pojišťoven je velmi rozmanitý, a tak je dle našeho názoru optimální volit takový produkt, kde jsou limity pojistného krytí nastaveny na minimálně 100 milionů korun na zdraví i majetek. Za zmínku určitě stojí také rozsah asistenčních služeb k povinnému ručení. Některé pojišťovny nabízí již v základních produktech rozšířenou asistenci zdarma, u některých je ji třeba připojistit navíc.

Pokud už tedy máte rozmyšleno, co od pojištění vašeho vozidla očekáváte, není nic jednoduššího než si povinné ručení sjednat online. Stačí si vzít k ruce velký technický průkaz vozidla a můžete se do toho pustit. Pro zjištění ceny vám stačí základní technické údaje o vozidle a údaje o pojistníkovi. Po výběru pojišťovny pak vyplníte nutné informace, které jsou pro sjednání pojištění potřeba a máte hotovo. Sjednání povinného ručení pro vozidlo Ford Fiesta vám nezabere více než pár minut, veškeré dokumenty obdržíte do emailu a následně pak i poštou. Sjednání tedy proběhne jednoduše online, není třeba podepisovat žádné dokumenty, pojištění vzniká uhrazením pojistného. Nejen že ušetříte díky tomu, že si vyberete takové pojištění, které je pro vás nejvýhodnější, uspoříte také čas, který byste museli věnovat obcházení poboček jednotlivých pojišťoven.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ