Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Povinné ručení Ford Ka

Pokud jste si právě pořídili nového motorového mazlíčka, pro kterého potřebujete sjednat povinné ručení Ford Ka anebo jen přemýšlíte o změně stávající pojišťovny, máme pro vás několik tipů.

Povinné ručení se slevou až 67 %

Historie vozidel Ford

Když v roce 1903 Henry Ford se svým synem zakládal společnost Ford Motor Company, zřejmě ještě netušil, jak zamíchá s kartami na trhu automobilového průmyslu. Díky nasazení v té době zcela výjimečného způsobu pásové výroby a montážních linek pro výrobu vozidel, se společnost velmi rychle rozvíjela. Tento nový pracovní způsob a další metody umožnily výrobu automobilu, který byl cenově dostupný a tím se společnosti Ford podařilo vytvořit masovou motorizaci světa. Jedním z následovníků původních modelů je i model vozidla Ford Ka. Ford Ka je hojně prodávaným modelem, a především díky svým menším rozměrům se stal neodmyslitelným společníkem především ženského pokolení. Jedná se o nejmenší vůz v modelové řadě automobilky Ford a jako miniautomobil pro ženy či druhý vůz do rodiny byl také navrhnut.

Povinné ručení Ford Ka

Pokud si tedy Ford Ka pořídíte například jako své první vozidlo, nemusíte se strachovat, že povinné ručení Vám výrazně naruší rozpočet. Modely těchto vozidel jsou vyráběny s poměrně nízkými motorizacemi, kdy se výkon vozidel pohybuje od 37kW do 51kW, případně u sportovní verze do 70kW. Nicméně díky tomu jsou sazby za povinné ručení nižší a cena pro vás bude výhodnější. Pak také samozřejmě záleží na tom, jakou vyberete pojišťovnu a jaké máte požadavky na obsah pojištění vašeho vozidla. Určitě je dobré si udělat čas a nabídky povinného ručení na českém trhu si porovnat. K tomu lze využít online porovnání, kde můžete srovnat nabídky povinného ručení pro vozidlo Ford Ka nejen podle ceny, ale také podle kvality produktu. Pro porovnání a kalkulaci povinného ručení Ford Ka vám stačí mít po ruce velký technický průkaz vozidla.

Jak vybrat nejvhodnější a nejvýhodnější povinné ručení pro Ford Ka

V první řadě je vždy třeba si důkladně rozmyslet, co od pojištění vašeho vozidla očekáváte. Ne vždy by měla být pouze cena povinného ručení tím ukazatelem, který je rozhodující. Majitelkám vozítka Ford Ka by se například mohlo hodit připojištění v podobě rozšířených asistenčních služeb. Pojištění rozšířených asistenčních služeb vám může přijít vhod například v případě poruchy vozidla či nehody, také ale například při defektu pneumatiky, kdy vám může být zorganizována oprava přímo na místě. Pro méně zkušené řidičky či řidiče by pak mohlo být zajímavé připojištění k povinnému ručení, které se též hovorově nazývá ,,malé havarijní pojištění" a kryje škody způsobené v případě nezaviněné nehody v rozsahu 100 % nákladů na opravu vašeho vozidla.

Na webových stránkách naší společnosti je vám k dispozici jednoduchý online kalkulátor povinného ručení, kde si můžete povinné ručení na vaše vozidlo rychle porovnat a vybrat takovou pojišťovnu, která vám bude vyhovovat. A vůbec nemusíte být IT specialista, abyste sjednání pojištění zvládli. Stačí jednoduše zadat základní technická data vozidla, která naleznete v technickém průkaze, údaje pojistníka a je hotovo. Po sjednání pojištění vám veškeré dokumenty přijdou emailem. Pojištění vzniká zaplacením, není tedy ani nutné smlouvy podepisovat a vracet poštou zpět. Tak směle do toho!

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ